Prijava

I kako se naziva slovenac koji zivi u npr hrvatskoj?

Хрвашки Словенец.

Sad me jebes, sta ekskluzivno koji kurac, lepo te pitam da li postoji jos neka nacija, narod, skupina, pleme ili picka materina dal etnicka ili politicka ili bantu koja ima vise imena kao ovo srbin-srbijanac ili su kod nas ljudi jedini pametni i ako ima koja je?

Ko proseta od vranja do korduna i subotice do boke i, zakljuci da je to jedan homogeni etnos eno, svaka cast, meni to ne deluje tako. Zato sam naveo da smo kao kavkaz u malom

Ima ona definicija kavkaz - balkan na steroidima odlicna je, dao sam plus tada, pozdrav za autora ko god da je

Znaci slovenac u sloveniji se naziva slovenac a u hrvatskoj hrvatski(hrvaski) slovenac a srbin u bosni se ne naziva logicno bosanski srbin nego samo srbin dok se srbin u srbiji ne naziva takodje logicno srbin nego srbijanac?

Daj skauz, provozaj se od pazove do mladenovca i dosta ti je a nema ni 100km

Pa Srbijanac nije nacija, to mu dođe kao geografska odrednica, kao Šumadinac.

Sad me jebes, sta ekskluzivno koji kurac, lepo te pitam da li postoji jos neka nacija, narod, skupina, pleme ili picka materina dal etnicka ili politicka ili bantu koja ima vise imena kao ovo srbin-srbijanac ili su kod nas ljudi jedini pametni i ako ima koja je?

Не да ја знам, али постојале су паралеле у српском језику: Бранко Радичевић прича, на пример, о томе како се у коло хватају Србијанац и Хрваћанин, а и Вук употребљава оба термина ((Hrvaćanin – Vuk upotrebljava dosta često ovu riječ, ali ne posve u istom značenju u kojem i Hrvat, nego u užem smislu: čovjek iz Hrvatske (usporedi Srbijanac)“ Rj JAZU).

мислим да треба да објавимо рат босни и да их сатремо те да срби остану једино у србији, тиме бисмо решили ове недоумице

Какво типично србијанско размишљање

Dobro, koliko ja znam(ako me ne opovrgnes) gospoda vuk i branko su srbi(srbijanci?) sto dalje implicira da samo srbijanci(srbi?) koriste vise naziva za istu naciju sto moze imati samo dva zakljucka:
1. Srbi(janci) najpametniji nebeski narod popio svu pamet sveta
2. Srbi(janci) debili nad debilima izbaci to JANCI glupo je ko kurac

Чекај, брате, по чему си ти паметнији од лика који ти је дословно стандардизовао језик.

Po tome sto je on verovao u vampire, lecio se zalfijom, mislio da ko umije imace i mislio da je moguce opametiti srbe...eto cetiri komada iz glave, mogu jos ako treba?

Znaci slovenac u sloveniji se naziva slovenac a u hrvatskoj hrvatski(hrvaski) slovenac a srbin u bosni se ne naziva logicno bosanski srbin nego samo srbin dok se srbin u srbiji ne naziva takodje logicno srbin nego srbijanac?

Ja se smejem saće 10 minuta na ovaj post

Али то није релевантно за питања језика, лик је дословно измислио игрицу коју ти тренутно играш.

Kosovac srbin oduzeto

Tako da promenis nick

Pa nisi me pitao ko je jezicki potkovaniji od nas dvojice nego zasto mislim da sam pametniji od njega, sto se tice pitanja jezika mislim da je odradio vrhunski posao ali bi dobio keca iz pismenog jer ga jebu ijekavica i glasovne promene. Plus, primetio bih da vrlo verovatno znam minimum 5k reci koje on nije znao a i njegova i moja igrica imaju veze otprilike kao half lajf i caunter strajk

Pa nisi me pitao ko je jezicki potkovaniji od nas dvojice nego zasto mislim da sam pametniji od njega, sto se tice pitanja jezika mislim da je odradio vrhunski posao ali bi dobio keca iz pismenog jer ga jebu ijekavica i glasovne promene. Plus, primetio bih da vrlo verovatno znam minimum 5k reci koje on nije znao a i njegova i moja igrica imaju veze otprilike kao half lajf i caunter strajk

Не јебу га, ијекавица је легитимни израз српског језика који је некад говорила већина српског народа (16-17. век), а не видим шта је проблем у гласовним променама. Да, можда ти знаш 5к неологизама, али он зна 15к архаизама. Твоја игрица је у потпуности његова.

Svaki noccu mjesec se vatase, vis Srbije po nebu vedrome,
Da se Srbijanci na oruzje dignu, ali se Srbijanci dignut ne smjedose

Svaki noccu mjesec se vatase, vis Srbije po nebu vedrome,
Da se Srbijanci na oruzje dignu, ali se Srbijanci dignut ne smjedose

Обрати пажњу да Србија није постојала у том тренутку.

псето заборавио си да имаш ногу више