Prijava

Nigde ne postoje nemci i nemcijanci, rusi i rusijanci, veci i manji francuzi, stvarno gadan izraz

god. I ne zanima me istorijsko poreklo izraza prosto je glup do jaja brt zmt

Zato sto je totalno debilan, netacan i iritirajuci. Plus asocira na hrvate i bosance bosnjake kako g

Термин је настао управо у Србији и потпуно је сагласан правилима српског језика. Реч Србијанац је настала додатком суфикса на реч Србија и означава некога ко живи у Србији, док је реч Србија настала од речи за Србина.

срби су се борили за ау јер су говна, нарочито су говна западни срби, показано више пута кроз историју

Nigde ne postoje nemci i nemcijanci, rusi i rusijanci, veci i manji francuzi, stvarno gadan izraz

Зато што су наведене нације политичке, док су Срби етничка.

срби су се борили за ау јер су говна, нарочито су говна западни срби, показано више пута кроз историју

Сложићемо се да је то твоје лично, неинтелигентно, запажање.

уосталом хрвати и бошњаци су настали од срба пречана, ето колика су говна, и овај остатак босне би прешо у ислам да су им дозволили, морао неко да плаћа порез стамболу хаха куде је код нас педес шесет посто потурчењака или покатоличених, то говори довољно о западним србима

Ti znaci sad meni govoris da je izraz srbin netacan? Ili da srbijanac znaci srbin sa prebivalistem u srbiji a srbin srbin bilo gde?

значи мора да постоји израз русијанац да би тако руси из украјине звали русе који живе у русији

уосталом хрвати и бошњаци су настали од срба пречана, ето колика су говна, и овај остатак босне би прешо у ислам да су им дозволили, морао неко да плаћа порез стамболу хаха куде је код нас педес шесет посто потурчењака или покатоличених, то говори довољно о западним србима

Напротив, сви Срби у Војводини, Босни и Херцеговини, Хрватској и другде по западу и северу имају порекло у границама оног што зовемо погрешно Деспотовином Србијом. Хрвати и Бошњаци су нешто друго. Наведимо за пример да је убедљиво најинтензивнији период преверавања у Босни био давно пре српског насељавања у истој.

Ti znaci sad meni govoris da je izraz srbin netacan? Ili da srbijanac znaci srbin sa prebivalistem u srbiji a srbin srbin bilo gde?

Друго, с тим што Србијанац не означава нужно етничког Србина.

To mu dodje kao covek=musko i zensko tj ljudsko bice a covekanac=musko i zena=zensko

Pritom smo onda jedina nacija koja se naziva razlicito u zavisnosti od prebivalista pa tako rastko i vidra selidbom u beograd postaju srbijanci a erik kad pojede bananu postaje bananamen

значи мора да постоји израз русијанац да би тако руси из украјине звали русе који живе у русији

И по други пут, Руси нису етничка, већ политичка нација - држава је створила нацију. Ми смо етничка - нација је створила државу.

Moraju srbi u srbiji biti srbijanci da bi ovo preko mogli biti srbi sta ti nije jasno xd

Samim tim oni su veci srbi od vas srba iz srbije znas li ti da Dodik zove patrijarha na slavu eeej

Da da etnicka nacija sig, ko mali kavkaz bog te

To mu dodje kao covek=musko i zensko tj ljudsko bice a covekanac=musko i zena=zensko

1. Прави израз није човеканац већ мушкарац.
2. Човек није створио жену.

Da da etnicka nacija sig, ko mali kavkaz bog te

Леп пример, на Кавказу постоје искључиво етничке нације.

To sam se sprdao ocigledno ne jedi kurac sad. Ovo drugo sam ozbiljan. Jel postoji jos neka etnicka nacija na svetu osim nas? Npr novozelandjanin i novozelandjijanac?

I da li srbijanac na privremenom radu postaje srbin? Npr da li je predrazinjo bio srbin dok je bio na kruzeru a sad je opet srbijanac iz batocine?

To sam se sprdao ocigledno ne jedi kurac sad. Ovo drugo sam ozbiljan. Jel postoji jos neka etnicka nacija na svetu osim nas? Npr novozelandjanin i novozelandjijanac?

Само на простору бивше Аустро-Угарске:

1. Словачка
2. Словенија
3. Пољска

I da li srbijanac na privremenom radu postaje srbin? Npr da li je predrazinjo bio srbin dok je bio na kruzeru a sad je opet srbijanac iz batocine?

Србијанац и Србин нису међусобно ексклузивни појмови.

I kako se naziva slovenac koji zivi u npr hrvatskoj?