Prijava

Upravo sam instalirao win 7 ultimate (32bit verzija) i imam problem oko hardova.
Elem, sve zasad funkcioniše do jaja, sem što:
imam dva harda, a na jednom imam dve particije. Na tom od dve particije na jednoj mi je instaliran xp (dual boot) a na drugoj su mi multimedijalni fajlovi i instalacije za programe. Ali, win 7 mi pokazuje samo ovaj hard na kom je on i na drugom hardu samo tu particiju sa xp-om, dok onu multimedijalnu uopšte nigde ne očitava. Zna li neko koji mu je đavo?
Takođe, sve što ima veze sa "vremenom" na vukajliji mi prikazuje "pre NaN dana".
Neko rešenje, ili se vraćam večitom prokletstvu xp-a?
------------------------

I da nema možda neke veze sa tim što nisam registrovao (otključao) win7?
------------------------
spemeri zaobiđite.

Probaj:
Start->Administrative Tools (otkucas u onaj njegov search programs and files)->Computer Management->Disk Management (levo je, pod Storage) -> vidji da li ga ima izlistanog medju ponudjenima (tog diska, tj particije kojoj nemas pristup)

ako da->desni klik na njega, pa Change Drive Letter->proberi koje ti slovo odgovara->mozes da koristis particiju

ako ne -> nemam pojma

EDIT: ne bi trebalo da ima veze sa neregistrovanjem, ovo NaN je greska za koju je odgovoran browser, tj JavaScript interpreter, skini Google Chrome ili neki drugi, pa vidi da li je i dalje to problem

Presao i ja skoro na win7.. Golo govno. Sjeban mi ping. Regularno je oko 20ms,al kad udjem u igrice skoci na 300.
Niko ne zna razlog, niko nema resenje. sve sam pokusao,jednostavno leka nema.
Pritom,kad udjem u neki zahtevniji program, kompjuter se znacajno menja. cim zatvorim taj program, postaje neupotrebljiv jer je prespor. Mora restard.

Sto se tice tvog problema, idi u biosu proveri koji ti je namesten kao MASTER a koji kao SLAVE..
Trebalo bi da taj sto ti je win7 na njemu bude master
a taj sa XP da bude Slave

Pritom,kad udjem u neki zahtevniji program, kompjuter se znacajno menja. cim zatvorim taj program, postaje neupotrebljiv jer je prespor. Mora restard.

tesko da je ovo do OS, pokusaj nakon zatvaranja programa da pokrenes task manager i vidis da li ti je jos uvek aktivan proces tog zahtevnijeg programa, ako jeste - mozes da ga terminiras (radis isto sto i restart, ali bez cekanja reboot-a)

Jebo mater, prvo ljudi pričali da je sedmica štrumfastična, no međutim sve gore i gore komentare čitam....

sedmica

JE

štrumfastična

ako odradis cistu instalaciju, na racunaru koji nije preziveo dva svetska i jedan gradjanski rat

Ajd kad smo već kod toga, vidim Salmonel ima znanje...
Mene muči DVD ROM na laptopu. Neće da radi... Kad pritisnem ono EJECT dugme na njemu, on se normalno otvori, ubacim CD ili DVD, on ga ne prepoznaje. A kad odem na My Computer, ne pokazuje mi nikako DVD. Ima samo C i D particije, nigdje DVD-a.

Salmonel

tesko da je ovo do OS, pokusaj nakon zatvaranja programa da pokrenes task manager i vidis da li ti je jos uvek aktivan proces tog zahtevnijeg programa, ako jeste - mozes da ga terminiras (radis isto sto i restart, ali bez cekanja reboot-a)

Iskljucen je program. Nema ga ni u aplikacajama ni u procesima. To sam prvo proverio.
Pritom dok radim u tom zahtevnom programu kompjuter prede i nema zaboda,al kad izadjem, zeludac da mi se okrene.

champy
Ajd kad smo već kod toga, vidim Salmonel ima znanje...
Mene muči DVD ROM na laptopu. Neće da radi... Kad pritisnem ono EJECT dugme na njemu, on se normalno otvori, ubacim CD ili DVD, on ga ne prepoznaje. A kad odem na My Computer, ne pokazuje mi nikako DVD. Ima samo C i D particije, nigdje DVD-a.

Jes ti siguran da ti je prikacen taj DVDR? Mislim, ako je laptop nisi ga otvarao sigurno,al to sto si rekao mi je karakteristicno za "nece to bez kabla" fazon :D

Moguce da ti je riknuo DVD rom, pa zato ga ne prepoznaje..

Jes ti siguran da ti je prikacen taj DVDR? Mislim, ako je laptop nisi ga otvarao sigurno,al to sto si rekao mi je karakteristicno za "nece to bez kabla" fazon :D

Moguce da ti je riknuo DVD rom, pa zato ga ne prepoznaje..

Ne mora značiti. Moguče je da mu je samo riknuo glupi kabl, kao što se meni desilo. Istina, to je meni bilo na kompu, al jebi ga, ne vjerujem da je na laptopu spojen blututom :)

Verovatno je tajna u kablu :D

Jes ti siguran da ti je prikacen taj DVDR? Mislim, ako je laptop nisi ga otvarao sigurno,al to sto si rekao mi je karakteristicno za "nece to bez kabla" fazon :D

Moguce da ti je riknuo DVD rom, pa zato ga ne prepoznaje..

Radio mi je prije toga :)
Ugasio ga navečer, sutradan upalim laptop i imam taj problem. Vjerovatno je riknuo.

Hvala vam svima na pomoći, ali kao što vidite otvorio sam temu pre 12 sati i nestao. Iz prostog razloga što mi je sedmica sjebala i ruter pa nisam mogao na net. Do jutra sam se jebavao i oko toga i oko harda (one particije) i na kraju sam odustao jer se zapravo pokazalo da mi je u roku od par sati mnogo toga polako otkazalo.
Elem, ako nekog zanima, uradio sam "clean" instal, na hard od 40 giga koji je formatiran samo za sedmicu, tako da nije bilo onih upgrade sranja i štatijaznam.
Na kraju sam se vratio na xp, sedmicu sam formatirao i na nju vraćam filmove.
Jebem li ga šta je bilo, i ja sam se naslušao hvalospeva na račun sedmice, pa reko ajda je isprobam, i nisam se nešto oduševio..
Inače da naglasim, ja sam realno Linux fan, ali nemam ga instaliranog zbog poznate catch22 priče sa linuksom.

Ko je prešao s viste on se oduševio, ko je prešao s XP-a on se oduševio malo manje. Nebitno, sve je to ionako isto sranje i svi sistemi dobro rade ako su dobro namešteni i održavani.

Moraš i s njom malo da se uhodaš i ispipaš joj siluetu, bolje uloži truda sad dok ne moraš jer kad te nešto bude stislo da je staviš obično nećeš imati vremena za drndanje. Inače, nisam naišao na mašinu iole skorijeg datuma na kojoj sedmica odbija saradnju ako je namestiš po propisu. Kad-tad će nešto da te natera da pređeš, tako smo se isto gadili XP-a dok smo mogli da koristimo 98-icu, posle su ga dobro okrpili a i morali smo da pređemo.

Ma za nove masine je sedmica keva,al za nas sa starijim masinama nije nikako..

Ja imam
Intelov 3.2ghz (jedno jezgro) procesor
Rama 4gb (3.2 raspolozivo na win7)
graficku od 512mb

I zabada ko konj..
Dok drugar koji ima 6 jezgara na lap topu i ko zna koliko rama ima osecaj da radi na misli..
Al jbg, plati pa klati..

Intelov 3.2ghz (jedno jezgro) procesor
Rama 4gb (3.2 raspolozivo na win7)
graficku od 512mb

Ova moja mašina je stara 5 godina i ima:
128mb grafika
giga ram ddr 400MHz
intel celeron (jedno jezgro) 2.26 gigagerza
hard maxtor 40 giga
hard western digital 80 giga (oba su ATA)
napajanje 430 wati
Pa je sedmica palila brže i otvarala programe brže od ovog xp-a..
Čak (što me je zabezeknulo) otvarala je programe koje sam u xp-u instalirao BEZ instaliranja preko sedmice. Samo sam preko eksplorera ušao u xp-ov program fajls i odande mi je sve otvarao, i ACDSee, i web kameru, i skajp, i media monkey (za ziku).

Ma za nove masine je sedmica keva,al za nas sa starijim masinama nije nikako..

Mhm, red je bar da imaš neki dual i 2gb rama da bi radilo kako je Bili propisao.

Iako, može da se pogasi i počerupa tovar stvari pa da radi dobro i na starijim mašinama, stavljao sam je i na neki matori socketA Athlon, drajveri uglavnom mogu da se izbunare i sve dok imaš bar 1gb rama i ne zatrpavaš sistem đubretom može da radi ok. Al opet to je bilo više zajebancija, pitanje je zašto bi se cimao kad XP može da ti radi šampionski.

Gazimudo
Rama 4gb (3.2 raspolozivo na win7)

Kako samo 3.2?

Kako samo 3.2?

Ima 32bitni valjda.

Ma na kurac ih nabijem, 32bitni sistem, to im je max..

Nadam se da cu uskoro skupiti lovu za novi komp,pa da se resim ove bede..

Odlična je sedmica, odradio sam čistu instalaciju na 4 različita kompa u zadnjih nedelju dana, relativno nova doduše, i svuda šljaka bolje od xp-a. Znam da je meni ubrzala sistem za jedno 20%, mada i ja imam neki c2d od procesora. Jedino što još uvek nema kvalitetnog drajvera za moju zvučnu kartu, pa mi bsod-uje povremeno.