
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Dalas '63.
Nastavi Džela.
Kad smo već tu, aj još jedno koje znaju i zidovi.
Koji je jedini Američki predsednik koji je dao ostavku?
Čekaj, je l' Nikson posle one afere Votergejt?
Jes.
Krf ti jebem, ništa normalno da smislim... Hmmm, sad se setih jednog solidnog. Po kome su Sejšeli dobili ime?
Mozda po skoljkama...
Jok. Da pomognem, osoba je u pitanju...
Po Sejselu hahaahhahahaha.
To, to, ali ko je bio Sejšel, jebeš mu mater? :)
Neki moreplovac ili tako nesto xD.
Е Хејз, хвала на књизи.... Ће је скинем ак' је нађем....
Питање за катедралу Свете Марије јесте историја.... Историја нису само ратови и политика....
А ово за Сејшеле је добро питање.... Да није у питању француски гувернер (мислим да су били француска колонија, ал' нисам сигуран) тих острва?
Nije guverner, ali jeste jedan jako važan funkcioner u tadašnjoj francuskoj vladi. 'Nači ostaje vam samo da pogodite funkciju... :)
Министар војни?
Finansija, da ne dužim. Cepi ti sad nešto dobro. :)
Pa jebem ga Gesihte ja sam je u biblioteci nasao, pa dobro da je bilo pitanje ko ju je podigao ili projektovao onda bi bilo istorijsko, ovako je cisto kulturolosko pitanje bilo.
Ево ја једно за седми основне : Како се звао први министар краља Луја XIII
Ene, našo se jedan mladji od mene. lol
Lupa, Robespijer?
Jok.
Rišelje.