Prijava

kamenčići ili kuglice? i neke kutije nemaju dno?

nisam uopste siguran, znam samo da se tako galsalo kad je bilo "Tita ili Kralja" i da ih je narod zvao udovice ili corave kutije...

Džerek je upravu, ćorave kutije su upitanju.

Taj način glasanja je išao tako što su na kutijama bila ispisana kandidata na izborima, a onda bi glsač uzeo gumenu kuglicu (da se ne čuje de je lupilo i samim tim ubacio) i onda bi pre početka glasanja pokazao kuglicu stisnuo je u pesnicu i ruku bi gurnuo u svaku kutiju, i na kraju bi pokazao ruku da se vidi dal je ispustio kuglicu.

Pitajte. Nemoj da ne postavljate pitanja po nekoliko dana pa crkava tema.

ajde jedno lako:

Poznati poljski ustanik, koji je pomagao, i borio se u Americkoj revoluciji, zvao se?

(ne znam dal cu i kad svracati, nemojte cekati moju potvrdu, nego ako znate terajte dalje)

Tadeuš Košćuško, al nek pita dalje ko hoće, nemam pitanje trenutno.

Aj ja ću. Sa koliko divizija je nacistička Nemačka napala SSSR u operaciji "Barbarosa"?

30+, mislim da je 31-35...

Evo jedno.

Koje godine je Hong Kong prešao u nadležnost Kine, tj. kad su Britanci napustili Hong Kong?

Napustili su ga mislim 2001. ili tako nešto, oko 2000. posle 99 godina Britanske uprave.

Onda 1998. ili 1999. tako nešto.

98'. je tačno.

Ajde pitaj sad.

Kako se zvao brod Horacija Nelsona u bici za Trafalgar?

Aj ja ću. Sa koliko divizija je nacistička Nemačka napala SSSR u operaciji "Barbarosa"?

Ne znam sa koliko je tacno napala negde oko 125 mozda, ali je u jednom trenutku imala 195 svojih i jos oko 30ak saveznickih.

Evo sad sam proverio na Wikipediji, 98 divizija + 29 oklopnih.

Ostaje još tvoje Čače pitanje.

Nije 98 + 25 oklopnih divizija, već je u početku ofanzive imala tačno 190 divizija, od čega je 153 bilo nemačke, a 37 države saveznika Nemačke. Aj novo pitanje. Moja je provera po knjizi iz istorije.

Ne valja ti ta knjiga, cini mi se da su kasnije dodavali mnogo vise pa je bilo oko 190 nemackih kao sto sam rekao, ali na pocetku mi se realnije cini da je oko 125 ili ovo sto tacno cak kaze 127.

Neće niko da pita, ajde ja ću.

Gde su održane 4 Olipiske igre i kad?

1896 ako su prve onda su cetvrte 1908 odrzane, e sad gde to vec niti znam niti me interesuje.