Prijava

Hteo sam da pitam za Zimse, al može i ovako.

Pogodio ManUtd.

Kome je Makijaveli 'posvetio' svoje delo 'Vladar'

Đovaniju Medičiju de la Banda Nere.

E ja sam se zeznuo. Čak ti postavi pitanje.

Aj kad niko nece ja cu jedno interesantno.

Koga su nazivali sitnim trgovcem dok su mu oca nazivali gospodinom, a dedu ocem?

De iskopa ovo bog te mazo...

Timur lenku, ili ti Tamerlan? Grešim li?

Ma kakvi jedan kralj iz antickog doba.

Znam da je jedan od Seleukida, ali ne znam koji.

Nije, sta ti pada na pamet haahhahaahha, ajde da pomognem ima veze drzava sa Ahmadinedzadom.

Da nije onda Darije Veliki.

Da, zbog organizovanja sistema oporezivanja i uopste detaljisanja oko organizacije za njega su u sali govorili da je sitan trgovac, otac mu je bio Kambiz koji je barem po nama dostupnim izvorima bio zajeban i distanciran, ali i sposoban vladar (osvojio je Egipat) tako da su njega nazivali gospodinom, dok je Kir brinuo o dobiti Persijanaca pa su ga zato zvali Ocem, a i osnovao je drzavu...

Kad si rekao Ahmadinedžad, odma sam se pitao: Čekaj malo, ko je bio treći vladar Persije. Evo mog pitanjca:

U kojoj bici je persijski kralj Artakserks II porazio svog brata Kira Mlađeg, 401. g.p.n.e u kojoj je učestvovalo čuvenih "Deset hiljada Helena" koje je kasnije predvodio Ksenofont do današnjeg grada Trabzona, nekada čuvenog Trapeza ili Trapezunta?

Kod Kunaxe, Scaphism radio malo posle hahahahaaah.

Odoh ja da spavam, sami verifikujte tacnost, ako ne ja cu sutra.

Kad smo vec kod Persijanaca, ko je sem Darija zbacio mage i pored njega koji je zastupao monarhisticko uredjenje bio ucesnik u cuvenom dijalogu o najboljem obliku vladavine?