Prijava

Da li smatrate da je ovaj pisac "poslednji disident XX veka, svedok kraja jedne epohe i prorok vremena koje dolazi" kako su napisali na sajtu?

Da li ima šanse? On je u februaru kada je objavljeno da je kandidat rekao da ga ta nagrada ne zanima.

Od ovogodišnjih kandidata da li je on najpodobniji za nagradu?
Ostali nominovani su:
sirijski pesnik Adonis
švedski pesnik i pisac Tomas Transtromer
kanađanke Margaret Atvud i Alis Manro,
južnokorejac Ko Un
amerikanci Filip Rot, Džojs Kerol Outs, Tomas Pinčon i rokenrol legenda Bob Dilan
to je neki uživ krug valjda...

Šta mislite o njegovom opusu i političkim stavovima koje zastupa?

Kako su se pojavila i druga pitanja, nobelova nagrada za mir i njena legitimnost, neka ovo bude tema gde ćemo o svemu tome diskutovati.

je l' dodela u decembru?

добисмо нобеловца, свака част

Да Чрч, стави знак питања на крају х)

ЕДИТ мислим на наслов теме :Р

The live webcast starts on Thursday 6 October, 1:00 p.m. CET. Nobelprize.org provides

Ovo za 50ak minuta je dodela zvanična, ovo je sada objavljeno po više blogova i medija...

Нема шансе да ти ико каже да ли је он најподобнији јер нико није читао ове друге х))
Алиии, контам да би било лепо да добије ту награду. Мислим да он јесте наш велики писац, без обзира на разна оспоравања.

Ладно победио швецког Трансформерса и Дилана. Што се мене тиче, може тај Ћосић по повратку из те Швецке опуштено мало Хаг да посети, поједе кифлу и попије фицука и тај неки рад.

E da, stavila sam znak pitanja do zvaničnog saopštenja u 1, zaboravih malopre.

E da, stavila sam znak pitanja do zvaničnog saopštenja u 1, zaboravih malopre

Чекај, он је незванично добитник??

левирања између страна, много га мрзе, многи га величају и више него што треба, али једно стоји, а то је да је велики писац.

Pa u 1 je zvanična dodela, ali do sad je čak i na njihovom sajtu bilo kratko obaveštenje, ili izjava, nisam ukačila. To je kao uvek poznato pre i procuri.

provalio sam da mora da budes DISIDENT da bi dobio nobela :)

Super je što imamo još jednog nobelovca, svaka čast, al' Dobrica je debil po meni.

Zapata

provalio sam da mora da budes DISIDENT da bi dobio nobela :)

Хахаха, вала баш х))
Морам да порадим на томе ако желим да добијем нобела некада... хД

Чрч, то јесте, увек се некако зна. Е сад, било би сјајно да добије награду, па јбт, колико народа може да се похвали са два (тачније три) нобеловца?

Ладно победио швецког Трансформерса и Дилана. Што се мене тиче, може тај Ћосић по повратку из те Швецке опуштено мало Хаг да посети, поједе кифлу и попије фицука и тај неки рад.

Lol, zbog ovakvih zaista pozelim da taj gmaz dobije tu nagradu.

Ко зна око тих статистика? Колко Руси имају нобелоаца, колко Амери?

Ima to na wikipediji naletela ja jednom na neku statistiku.

саћу видим, само да једем