Prijava

Nisam imala pojma. Nevera. A šta bi sa Murakamijem i Kunderom?

Ćosić je pažljivo stvarao svoju biografiju, taman za ovako nešto. Voleo je Tita kada je trebalo voleti ga, bio je antikomunista kada je trebalo to biti, pa onda uz Miloševića pa opozicija, sve vreme se prihvatajući zadatka da bude otac nacije i uvek tako u pravu. Kako je to lepo! Red je da dobije ono što zaslužuje.

Mene nervira što je sad sve iz medija, na sajtu ne mogu da nađem spisak nominovanih i sve to... Samo piše vreme i mesto i sve to...
U februaru je bio među kandidatima kad je objavljeno, ali ne znam ko je sve u tom užem izboru.
Baš bi bilo lepo da dobije.

Какав шитсторм ће да почне од комшилука...

Ми се и Иве Андрића ''стидимо''. Не курчимо се њиме као други, не уздижемо га и није нам бренд, или шта већ.

Ovo nije zvaničan sajt, ovo je jedan od onih "šatro" zvaničnih sajtova:
http://www.nobelprizeliterature.org/
gde je članak o Ćosiću.

A evo zvaničnog sajta gde se odbrojava do 13h:
http://www.nobelprize.org/

Не могу никако да нађем на нету добитнике Нобела клсификовано по томе одакле су, јер ме занима има ли и ту потпоре неке политичке, или покушај да се на вампирски начин уздигне неки народ и њихова култура, зато што је њиховим писцима додељено икс пута, а шит су.

Е бре, сад сам се унервозио... А ја немам ништа од тога што ће он или неће да добије награду х))

б92 на кратко избацио да је ћосић добио, па склонио чланак.

Videla, ali to je prenešeno sa ovog šatro zvaničnog sajta s informacijama...
Pojavila se ta informacija na par blogova i u medijima i onda se svi nadamo da je procurelo :D

Ал била би фора да ипак не добије награду, па да говоримо да је намештаљка.

Nikad Ćosiću ne bih dodelio ništa pored živog Pinčona, koji je pomerio granice toga šta se smatra "romanom" i praktično objasnio post-modernu u književnosti u tri knjige. Ćosić bi mogao da se poredi sa Filipom Rotom, u toj svojoj uhvaćenosti u stalnost sadašnjice i želji da bude hronolog jednog podneblja, mentaliteta, specifičnosti života, ali sve je to već viđeno, prevaziđeno. Ima stila da, ali narativnost mu je kurac a originalnost, pfffft... Mastodonti.

smirela, sajt je fejk---

А зашто не би добио? Та награда је ионако у рангу са оним нашим Вукаром, или како већ. Кад могу Ахтисари и не знам ни ја које њушке које ратом заговарају мир да добију Нобела за мир, што не би Добрица добио за књижевност? Ионако је све то најобичнија фарса.

Mada bi bila fora da Dilan dobije, dugo nije dobio jedan pravi pesnik, a matori to bez sumnje jeste.

"And these bad luck women stick like glue
It's either one or the other or neither of the two"

Jebote koji genije.

Mada bi bila fora da Dilan dobije, dugo nije dobio jedan pravi pesnik, a matori to bez sumnje jeste.

"And these bad luck women stick like glue
It's either one or the other or neither of the two"

Jebote koji genije.

Амено!

Sutra se dodeljuje za mir, baš me zanima kakva će tu zavrzlama da bude...
Ovo što reče dankan stoji.
Ima negde članak fin, sad ću da nađem.

Ал била би фора да ипак не добије награду, па да говоримо да је намештаљка.

Mašala!
Ali, pričaćemo da je nameštaljka i ako dobije, kao fol dali Srbima Nobela da bi progutali nezavisnost Kosova i slična sranja.

може тај Ћосић по повратку из те Швецке опуштено мало Хаг да посети, поједе кифлу и попије фицука и тај неки рад.

A jest mi puna moja pravoslavna, srpska pička više ovakvih komentara.

Kakav Ćosić i Nobelova, pa to je politička nagrada ima već iks ipsilon godina.
Realno nije za Nobelove ali je sigurica da je npr. Mahti Ahtisari za mir.
Ili činjenica da su Amerikanci u 90% slučajeva dobitnici nagrade iz oblasti ekonomije što je zapravo burleskno.
Tako da bolje izmeni naziv teme pa da opletemo po svemu i svačemu tu, črčilo.