Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Ову црвеноуху калифорнијску.

  2. cime je hranis, racicima ili zivim mesom?posto ako se hrani zivim mesom mnogo brze i vise moze da naraste; i koliko dugo je imas? Moje su brzo crkavala iako sam vodio racuna o svemu,pola godine maksimalno su dozivele. pisao sam već da su mi kornjace jedne od najboljih kucnih ljubimaca, ali te crvenouhe sam bas prestao da volim posle tih crkavanja i kad sam video koliko je ruzno kad se u zooloskom vrtu poredja njih 30+ sa izduzen vratovim, jedne preko drugih.

  3. Ја ову имам неких 12-13 година. Порасла је као оне са Галапагоса, ко посек :) Баш се старамо о њој, то ми је био свадбени поклон. Храним је мешано. Дајем јој сезонско воће и поврће, а убацујем и грануле, рачиће и месо. Само мења афинитете временом, не могу да разумем, како време пролази, требало би по свему што знам да почне са преласком у вегетаријанство, али сада рецимо шаргарепу, целер, салату, купус неће ни да погледа, мада је јела раније, али зато ждере све месо. Скоро сам је хранио сецканим лигњама, и то је појела. Па сам јој дао џигерице пастрмке, то је пождрала као луда. Па сам мислио да је зајебем, дао јој изнутрице скуше, али она је и то појела. Свако месо кад убациш, она све поједе. Следећи корак: дајем јој сарму... Него, углавном воће воли. Једе грожђе, вишње, трешње, купине, малине, рибизле, киви, банане, лубеницу, дињу, шљиву, крушку, али јабуку неће ни да погледа.
    У суштини, највише воли млевено месо и вишње, ето. И мора да температура буде преко 24 степена да не би падала зими у хибернацију, и да постоји она УВ лампа да би имитирала сунце, одакле она синтетише витамин Д (ако тога нема, мораш да сипаш капи са витамином Д у акваријум). А никако не смеш да је ставиш у неки ћошак, већ тамо где пада светло с прозора, пожељно да буде јужна или западна страна, где има сунца, поготово зими. Е сад, постоји опција да је ставиш зими на хибернацију стендбај, али не знам да ли те интересује. Ако да, пиши.

  4. auh, cisto sumnjam da sad ista imam da dodam,13godina je mnogo bolje poznanstvo nego ovo moje. aj kad budes imao vremena slikaj je pa mi posalji u pvt, u terarijumu/akvarijumu da vidim kako si sve napravio posto mora da je mnogo prirodno cim toliko zivi.

    pa pazi, ne znam kolike su razlike izmedju obicne,naše barske kornjace i crvenouhe. jedina koja mi je pala u hibernaciju je ta barska i dok sam ja mislio da je mrtva pod ledom ona je spavala. ugl,naglo dosao mraz i sve , ostala je pod ledom i najednom u proleće ona izvire glavu iz vode. zbunjujuće,tako da je vrv potrebno da je drzis napolju da bi bila u hibernaciji. inace ja sam tu barsku drzao na ne bas suncanom mestu i hranio sam je kederima i nije pokazivala slabosti cim je prezivela zimu , kasnije je poklonim drugu a on meni slozi pricu da su je pojele neke zivotinje a istina je da mu ćale nije dao da drzi kornjacu xd Izgleda da se ona sama,instinktivno ponela te zime i bila spremna na led

    Edit:pogresno sam procitao poslednju recenicu,mislio sam da tebe interesuje xd svakako da da, tako da pisi, posto nzm o tome nista osim ovog navedenog(nzm kako je to moguće u kućnnim uslovima)

  5. Ма немам шта да ти пишем, само је држим тако, у неком акваријуму са дваес литара воде, има један пањ да се попне ако хоће да кулира на сувом, храним је како сам писао, и често јој мењам воду. Е, да, око воде, ја је увек мењам комплетно, пошто има само двадесет литара, али кад промениш, мораш да сачекаш бар четири сата да би вратио корњачу унутра, да излапи хлор, јер јој штети. И пуштам је понекад да лапи по стану, а лети је некад по цео дан избацим на терасу да се шета, прија јој. То је то. А да је сликам, важи, али нисам сад у том стану, а и добићеш слику корњаче у празном акваријуму са пањем, ништа више.

  6. Hahahahahah kome je palo na pamet da ti umesto evara(ili maraka) za svadbu da jebenu kornjacu??

  7. Kupila mi žena, zapamtila jednom kad sam rekao ne razmišljajući da bih voleo da imam kornjaču, posle zaboravio. Sad mi je malo cimanje, al šta da radim, žao bi mi bilo posle toliko godina da ostanem bez nje. Mada je Sava blizu.

  8. http://www.makart.rs/knjige/knjiga_putovanje_jedne_majice_globalnom_ekonomijom_16704 Ima li neko ovu knjigu, ili pdf verziju? Vec dugo je tražim, nema na netu, nema po knjižarama.

  9. Dobro od zene se ne kaze svadbeni poklon jbt. Ja reko neko ti doneo kornjacu na svadbu bio bi to jedan od naj poklona ikada.

  10. Prebacio sam se u glavi, to mi je poklonila kad smo počeli da živimo zajedno.

  11. Pa ok, to vec ima mnogo vise smisla. Pogotovo sto je kornjaca neki simbol dugovecnosti ili tako nesto pa onda ima i simboliku i to

  12. Занимљиво, то ми никад није пало на памет. Али сасвим могуће и да ће да надживи обоје.

  13. Pa meni palo na pamet kad si rekao da ti je svadbeni poklon pa sam razmisljao zasto bi ti neko poklonio kornjacu haha

  14. Zajebi citanje vesnam oderi se od kurca u ovoj godini zapocni to valjano

  15. jel citao neko imoralist od zida

  16. Что делат?

    Ništa kao Černiševski za početak nove godine... Fali ti jedan meki znak, želim da ti sve najlepše i rusku tastaturu :)

  17. A ne ta Что делать? What is to be done? Šta činiti?, Vald.
    Već sam nabavila rusku tastaturu, specijalno za ovu priliku. U Novoj godini ću da jedem samo rusko, kucam na ruskom na androidu.
    New year's resolution.

  18. A, ja da znam šta činiti, onda bih činio... A ovako nemam pojma, zato i ne donosim novogodišnje odluke.