Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Prilagodite sve sebi, eto jedan dubokoumni savet. Cak i ako to znaci da nekima nece biti pravo jbg oni su krivi sto se ne raduju vasoj sreci

    Edit: maja volk je

  2. Vald, hoćeš da čitamo zajedno?

  3. vesnam, procitaj mu ga dobro.pa posle meni, vazi? hahahah

  4. Vald, hoćeš da čitamo zajedno?

    Важи. Шта ћемо?

  5. Ja sam vas sve odavno pročitao.

  6. Onda ti sigurno nije više zanimljivo. Predlažem ti da uzmeš recimo Kristofa Ransmajera, on nudi stilski i sadržajno mnogo više. Evo visi mi knjiga iznad glave, pa da ne razmišljam, napisao sam prvo što sam ugledao.

  7. dta bi preporucio od kristofa r?koja je bolja leteca planina ili atlas uplasenog coveka..samo te dve imaju da se kupe

  8. Nisam čitao Atlas uplašenog čoveka. Leteća planina je onako neobična formom, nije mi se previše svidela, mada zanimljivo, nisam nikad naleteo na tako nešto. Ima da se kupi (ako je biblioteka nabavila, onda valjda ima), Poslednji svet (Ovidijeve Metamorfoze na njegov način), pa još Morbus kitahara (smešteno u alternativnu evropsku istoriju posle nekog velikog rata, tipujem na drugi, ali trip totalno), i Užasi leda i mraka (komplikovana radnja, ali u pitanju je ekspedicija na Arktik). Najviše mi se svideo Poslednji svet. Doduše malo je težak za čitanje, u početku mi je neprijatno bilo (pišem o Morbus kitahara i Poslednji svet, ove druge su malo lakše), i posle par desetina stranica, kad mi je leglo, nisam mogao da ostavim. Dobar Švabo, u stvari Austrijanac, ne znam da li su oni Švabe.

  9. imaju neke od tih na geopoetici sad vidim.nisu ni skupe

  10. Mislim da sam sve to njegovo čitao u izdanju Geopoetike. Obrati pažnju na tu kuću i šta izdaje, mislim da je najbolja u Srbiji.

  11. Ali jedno mi nije jasno, baš, baš. Ako čovek može bilo koju knjigu da uzme iz biblioteke i pročita, tamo gde postoji velika biblioteka naravno, zašto da je kupuje? Ja retko kupujem knjige koje nisam pročitao, kupim ih ako hoću ponovo da ih pročitam, ili nešto već izvikano, što znam da će da mi se svidi. A ako je kupim i ne svidi mi se, šta će mi...

  12. ja uvek kupujem nikad u zivotu nisam usao u biblioteku, svi me kritikuju zbog toga posebno moji ali meni na jedno uvo udje a na drugo izadje.da nije nas koji kupujemo nista se ne bi stampalo.bolje da ih imam nego da ih nemam.ja tako volim.planiram da nih stavim u veliku kartonsku kutiju i cusnem ispod kreveta

  13. Zavisi koliko čitaš. Ako čitaš mnogo, onda će ti biti potrebno više od jednog kreveta da ih smestiš.

  14. Vidi ga labokv, čita knjige.

    Pitanje jedno : šta mislite o amazon kindlu? Jeste papir parir, ali je i drvo drvo jbg. A i na kraju sve svakako ćušne ispod nečijeg kreveta, greota jedna

  15. Meni izgleda praktičnije čitanje sa ekrana, ali mi teško pada, suše mi se oči, ne znam zašto, valjda ne trepćem dovoljno. Nemam problema da čitam elektronski, samo kad posle nekog vremena prenesem pogled sa ekrana na svet oko sebe, sve je zamućeno, treba vremena da se vrati normalan vid. To je valjda čest problem. A još pogotovo zato što mi je i posao vezan za stalno buljenje u računar, mobilni, tablet, pa dokle više... Papir mi odmori i oči i mozak.
    Ima tu kao leka, kažu, stavljaj veštačke suze (kao neki fiziološki rastvor). E da mi je neko pre petnaest godina rekao da će mi jednog dana trebati veštačke suze, pomislio bih da je lud.

  16. nisi ti prvi koji se iznenadio sto ja citam..neverovatno labokv cita, kazu ljudi..ali nema veze necu o tome.meni taj kindle deluje malo nisam ga video uzvo ali ako je toliko mali kao sto izgleda onda mora da je citanje na njemu nezgodno

  17. Valjalo bi da uzmem malo da čitam za promenu

  18. Valdemar
    Ali jedno mi nije jasno, baš, baš. Ako čovek može bilo koju knjigu da uzme iz biblioteke i pročita, tamo gde postoji velika biblioteka naravno, zašto da je kupuje? Ja retko kupujem knjige koje nisam pročitao, kupim ih ako hoću ponovo da ih pročitam, ili nešto već izvikano, što znam da će da mi se svidi. A ako je kupim i ne svidi mi se, šta će mi...

    Bas sam razmišljao da li sam normalan i ima li uopste smisla kupovati knjige al ja jednostavno moram da imam knjigu i ako je mala sansa da cu je citati vise puta.

  19. Dobar Švabo, u stvari Austrijanac, ne znam da li su oni Švabe.

    Mislim da su bili Švabe i to jako ljute Švabe, pa kasnije razvili taj neki sopstveni identitet. Nešto ko Crnogorci kod nas valjda.

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.