Prijava

Stiven King stil pisanja na razini 2 srednje tehnicke škole al napredni đak

Meni su zesce ove nase price na tu temu

Den Simons zna dobro da nabrije priču, ovo ostalo je nekako mlako sve njah

Volim sto ne volis kinga jako. Nisam jedini izgleda.

Eto vidis od simonsa nisam citao nista. Od artura klarka bukvalno sve sto ima na srpskom. Moram
poterati hiperion sledeci

Meni posao ne dozvoljava, ceo dan pored onog jebene giros šipke, ali sreća još malo sezoni je kraj i moći ću da se bacim na neku fantastiku, ima ovde u Solunu ogroman izbor, ko zna grčki naravno

hahahahahhaahh giros šipke ludsi

Od Simmonsa čitao Terror, Gnusno i Deca Noći. Sve tri su odlične.

pilduu probaj onda sa ligotijem mada je on cudan dosta, kod njega je sve kosmarno i stvarnost moze da se menja.ima svoj neki fazon nije kao kin g, simons itd ali zato zna da bude jeziviji opd svih njih zajedno.meni se lavkraft svidja, jbg on je pisao pre skoro 100god tad nije bilo u modi explicitno nasilje..ali je za atmosferu zakon, nema boljeg.kopiraju ga i dan danas i kopirace ga jos dugo..kakav king jebeni, pajser.svaka knjiga mu ima preko 400str jer ima neki procenat po stranici,davi i nema neki stil mada mi se njegove ekranizacije vise svidhjaju od knjiga

kakav king jebeni, pajser.svaka knjiga mu ima preko 400str jer ima neki procenat po stranici,davi i nema neki stil mada mi se njegove ekranizacije vise svidhjaju od knjiga

Ovo kao da sam ja ispisao, bukvalno isto mislim. Npr. Under the Dome i Mr Mercede su fine serije a knjige su mi bile mrtvilo koje sam morao prestati čitati

A tek koje je govno Uporište

druze rajo, sta savetujete, cekaj do proleca bandini ili put za los andjeles? nzm kako ide hronoloski mrzi me da guglam

Naravno prvo Cekaj do proleca Bandini, to je o njegovom detinjstvu, prelep roman, put za LA je kad je vec bio momak

бранимир ћосић покошено поље добрае

King je verovatno jedini pisac gde su filmovi po njegovim knjigama bolji od knjiga

Stiven kinže pomaziš nam piše OPAAA

U svetu horora, patnja je zakon; a u najboljim hororima – vrhunski horor je – nezaslužena patnja. Ako se na udaru zla nađu samo oni koji to „zaslužuju“ – kriminalci, siledžije iz školskog dvorišta, pijani muževi-nasilnici, neverne žene – kako to često biva u romanima Stivena Kinga i njegovih još gorih sledbenika, onda na delu imamo sadističku fantaziju zasnovanu na ispunjavanju potajnih (i ne tako tajnih) želja da se naslađujemo stradanjem oličenja onih koji su i nas u životu nekada povredili. Ali patnja koja nije ničim zaslužena, koja nema oblik kazne za konkretno nedelo (kao, recimo, u Kafkinim delima), to je vrhunac horora koji nije utemeljen na fantaziji nego na onome kako svet zaista funkcioniše, a gde su upravo nedužni, neokaljani, dobri, prvi koji će stradati, dok se ološ širi i razmnožava. Ako je entropija zakon univerzuma, agenti uništenja biće privilegovani, dok će agenti stvaranja biti ometani na svakom koraku; bol i patnja njihov su hleb i voda u tamnici sveta.

Odakle si izvukao to, labo?

I mene zanima, otkrij nam labo