Prijava

Sad kad je Smare potvrdio da se zovu elativi, dobili smo odgovor i tema može da se zaključa...

Ево и ја потврђујем јер верујем Смарку...

I ti, Gambi? Pa ja mislim da sad definitivno nema šta više da se kaže, stvarno :) Inače, videla sam te juče u Loli na ručku, ali nisam uspela da se probijem kroz gužvu da ti se javim , izgubila bih red i čekala još pola sata, ako me razumeš :)

Šta bre elativi, kako to tako od jednom?:D

Па, или то, или играти се са семантиком. Мртав може доста тога да значи. Нпр, наљутим се на неког, тај је за мене мртав. И што више времена пролази, све је мртвији (што си више мртва, волим те све мање). На пример. :)

Iskreno, nemam pojma šta si dalje pisao, mrzi me da čitam.

Kada se naljutiš na nekog, to je onda metaforički smisao, svaki pridev u metaforičkom smislu može imati komparativ (pr. Džoni je mrtviji za mene od Nikole jer mi je Džoni otrsio ribu, a Nikola mi je zab'o 200 kinti).
Inače samo opisni pridevi mogu imati normativnu komparaciju. Sve drugačije odstupa od norme, stoga je i gramatički nepravilno. :)
Fizički, ne mo'š bit' mrtviji, il' si mrtav il' si živ, nemaš ništa šurnaesto.
'Bem te luda, radiš li ti šta na tom Filološkom? :)

Inače samo opisni pridevi mogu imati normativnu komparaciju. Sve drugačije odstupa od norme, stoga je i gramatički nepravilno.

А шта су друго мртав, бос, бео и го, ако не описни придеви?

To su anatomski. :)

Iskreno, nemam pojma šta si dalje pisao, mrzi me da čitam.

Па, како то? Не бива. Аман, каква је то анализа постова без читања? :)

Закључај бре, ја сам потрдио, људи потврдили моју потврду, сви смо потврдили и ето.
Тема потврђена, потврђенија, најпотврђенија. трт

Ишчитах пропуштено, замал думрем! :')

Једна од добријих тема у последње време.

Džimi, sve da te priupitam pa zaboravim. Da ne tražim da citiram sa postova ali pročitah u jednom postu da si radio na uređivanju rečnika, a u drugom da gramatiku još nisi položio, pa ko rekoh napredan ovaj stident uređuje rečnike a ni gramatiku nije položio. Jesi li stvarno toliko napredan?

Džimi, sve da te priupitam pa zaboravim. Da ne tražim da citiram sa postova ali pročitah u jednom postu da si radio na uređivanju rečnika, a u drugom da gramatiku još nisi položio, pa ko rekoh napredan ovaj stident uređuje rečnike a ni gramatiku nije položio. Jesi li stvarno toliko napredan?

Не постоји предмет ''граматика'' на мом смеру. Граматика се обрађује кроз низ језичких предмета, а које сам све положио из цуга. Погрешно си прочитао, јер су ми преостали испити из књижевности. ;)

А чак и да нисам нешто из језика положио, имао сам срећу да се запослим у фирми којој није битно шта си положио од испита (јер вероватно знају како се на нашим факултетима полажу испити), већ шта умеш да урадиш за њих и колико си способан.

dobro, ne ljuti se samo mi malo bilo nelogično. objasnio.

Ko се љути, мори! Taман работа. :)

ahahahaa

Ko се љути, мори! Taман работа.

gde si pokupio ovo?

Ja.... Al se nacitah sunce ti jebem ! Al hvala... I sad se i ne mogu sjetit zasto mi je ovo uopste bilo potrebno, al zabij mu.

Па, како то? Не бива. Аман, каква је то анализа постова без читања?

Džimi, hajd' sad, ne mogu da čitam tvoje eseje o'đe... Plaši me da ću biti vlažan k'o Kongo u periodu monsuna... :)

a ja, znači mrtva, mrtvija, najmrtvija od smijeha čitajući ovo :)
a i naučih po nešto :)

gde si pokupio ovo?

Тако кажу у мом селу. :)

Plaši me da ću biti vlažan k'o Kongo u periodu monsuna... :)

Ајде, ајде, продуваш мало вентиле.

Plaši me da ću biti vlažan k'o Kongo u periodu monsuna... :)

Ајде, ајде, продуваш мало вентиле.

Дакле, и најбенигнија тема о језику може се развити у овом правцу. :)