Prijava

Oduvek sam voleo strategije. I negde tokom prošle godine sam počeo da razvijam ideju o Srpskoj strategiji, koja bi bila odrađena na neki fazon LOTR dvojke.

Imamo jako vividnu istoriju. Zar ne bi bilo kul da neko odradi strategiju koja bi bila vođena istorijskim činjenicama. Stari sloveni i njihovi bogovi, turska okupacija, kosovski boj, bitke, prvi i drugi svetski rat, devedesete. Ima dosta materijala.
I em što bi bilo kul da prođemo kroz istoriju na takav način, tako bi bilo lakše mlađim generacijama da se edukuju o Srpskoj istoriji.
Srpski heroji, Lazar i Miloš, savremeni geniji - Nikola Tesla i Mileva Ajnštajn, srednjevekovni seoski gradovi sa čardacima, magazama, kačarama, gradinama, presecalima... Izrazite svoje mišljenje, dajte predloge i ukoliko ima neko ko bi se upustio u ovakav projekat, nek' se javi, pa da vidimo šta može da se odradi.

Пф. Превише захтеван пројекат, неисплатив. Најближе томе је пројекат модификације за Medieval Total War 2, "Tsardoms Total War".

Odličan predlog, samo ne znam da li će ikada i ikako biti moguća realizacija ovako dobre ideje. A materijala ima na pretek.

Umesto da se pravi cela igra, bolje da se odradi mod za Total War, ili LOTR BFME, ili nešto tako.

Umesto da se pravi cela igra, bolje da se odradi mod za LOTR BFME,

Pa već sam rekao da bi bilo najidealnije i najrealnije da se odradi na taj fazon.

Može, ako ima neko ko zna kako da odradi. :)

Ja ne znam, ali ako neko zna da radi, bilo bi super da se odradi tako nešto.

Za materijal bi najbolje bilo da se uzmu istorijske cinjenice od kosovskog boja na 'vamo,..
Bilo bi lepo da se tako nesto odradi...

Najbolje je da se uzme od početaka države, ono fazon Vojisavljevići i tako to, pred Nemanjiće, pa negde do 1459. kad pada Smederevo.

Moje mišljenje je da se ne treba baviti našom istorijom već mitologijom, koja je previše zapostavljena. PRAVDA ZA SLOVENSKU MITOLOGIJU! A možda i kombinacija mitologije i istorije, tu bi ispala jebačka priča za igru!

A jel ima uopste neka igrica di mozes da vodis srpsku vojsku? Cuo sam da postoji jedna di mozes da vodis Rasku ali sam zaboravio kako se zove..

Свака част Костићу, скроз те подржавам! Одлична идеја

Najbolje je da se uzme od početaka države, ono fazon Vojisavljevići i tako to, pred Nemanjiće, pa negde do 1459. kad pada Smederevo.

Jbg bilo bi tesko za obradu,trajala bi radnja citav milenijum,jbg ipak je poenta da se edukuje narod necim,...Mada bi moglo da se odradi na foru nastavaka...

A jel ima uopste neka igrica di mozes da vodis srpsku vojsku? Cuo sam da postoji jedna di mozes da vodis Rasku ali sam zaboravio kako se zove..

http://www.youtube.com/watch?v=JR5ojDj-9UM

Moje mišljenje je da se ne treba baviti našom istorijom već mitologijom, koja je previše zapostavljena. PRAVDA ZA SLOVENSKU MITOLOGIJU! A možda i kombinacija mitologije i istorije, tu bi ispala jebačka priča za igru!

To je i plan, CELA Srpska istorija.
Od prvih Slovena, seobe i podela, mitologija, od početka Srpskog naroda do danas.

do danas.

До наредних 10 година... Да укључује повратак на Косово...

To je i plan, CELA Srpska istorija.

Nije fazon. Nači da se posveti igrica mitologiji a da istorija popunjava rupe. Nači može i Slovenska, može i kasnija, narodne pesme na primer.

Извињавајте што некропостујем, сад тек видех тему...

Па било би добро направити неку игрицу о српској историји, не мора ни да буде стратегија, ортак и ја смо пре неки дан баш контали да би било добро направити неку игру о хајдуцима на фазон Асасина.

А мислим да би игра била предугачка када бисмо целу историју ставили у њу, а и немам идеју како мислите да се направи прелаз од старословенске нације на српску у стратегији...

Мислим да би било најбоље да се стратегија прави на ЕУ3 фазон, мада не знам што би неко играо игру где можеш да играш са само једном нацијом место њих 170.

A jel ima uopste neka igrica di mozes da vodis srpsku vojsku? Cuo sam da postoji jedna di mozes da vodis Rasku ali sam zaboravio kako se zove..

Knights of Honor, Europa Universalis III, Victoria 2, Hearts of Iron III (у задњој је Југа)

Može, ako ima neko ko zna kako da odradi. :)

Ja ne znam, ali ako neko zna da radi, bilo bi super da se odradi tako nešto.

Bilo bi lepo da se tako nesto odradi...

Mislim da smo zaključili da bi bilo super da se odradi tako nešto.

Моћи ће се одрадити тек кад усагласимо детаље.