Prijava

Knjiga koja je proslavila Selindžera. Po nekima krajnji vid savršenstva, za neke suvi prosek, a ima i onih koji je smatraju jedva vrednom čitanja. Istina je da je Selindžer proveo 10 godina pišući je, da je dobila na popularnosti zahvaljujući tome što su je pojedini atentatori imali kod sebe, zbog neobičnog stila pisanja za to vreme... Mada opet, Holden postaje ideal mnogih mladih generacija, tiraž knjige je do sada gotovo 70 miliona, smatra se jednom od najčitanijih u Americi...
Pa lično mišljenje, detalj koji je na vas ostavio utisak, deo, misli...
Po meni lično, jedna od najboljih pročitanih knjiga, uz rame sa Sto godina samoće... Jednostavno smatram da je velika hrabrost za bilo koje vreme upustiti se u stvaranje takvog dela...

Svojevremeno, kada sam kao mlad čovek čitao tu knjigu, bio sam oduševljen. I još uvek sam. Moram naći vremena da je pročitam opet.

a problem je što je mnogi svrstavaju u dečije knjige...

Може неко да ми је укратко преприча, да видим да л' да је читам или не? Тј. сваку књигу треба прочитати, али имам на читању 1984, Врли нови свет и Господара мува па да не претрпавам.

Počeo sam, i potrefilo se da smo nekako u istoj situaciji. Tek sam do pola stigao, ali nekako mi nije TOLIKO dobra knjiga. Dok je ne završim.

vide'e[ gospode kada je završiš, meni se u kraju te knjige ogleda neka pomirenost sa životom, ali i konačno taj mir koji nije mogao nikako pronaći.
A krompirko brate, radnja ti je oko toga da je Holden izbačen iz srednje škole i trenutno se nalazi u bonici, odatle i priča svoju priču. Uglavnom veći deo knjige posvećuje problemu isfoliranosti ljudi sa kojim se svakodnevno sreće. Međutim ne nalazi baš pravi način da to pokaže i nema neku snagu da to menja. Uglavnom je tako pisana knjiga, da se lako možeš prepoznati, makar u nekim stvarima. Inače glavni Holdenov problem je što ne želi odrasti. Pa ima jedan deo kada dovede prostitutku i onda želi da priča sa njom...

Прочитаћу је, мало се препознајем у опису. Надам се да ће ме изненадити позитивно.

A jel neko čitao možda onog Koperfilda??? nemam veze o čemu je

Ahahah, naslov ove teme. :)

jel ti jebozovan :))))

oblakmatori
a problem je što je mnogi svrstavaju u dečije knjige...

Nije mi poznato ko je autor svrstavanja ovog remek-dela u dečije knjige, ali ako je apsolutno isključiv u tome, autor toga svrstavanja je apsolutno ograničen.
Ja ovu knjigu svrstavam među dvesta najboljih.

nisam citao, ali kazu nije losa kao.

meni se sviđa mnogo, posebno ovaj deo, nekako mi silan

Aha. Ona nikad nije pomerala svoje kraljeve. Šta je radila - kad god dobije kralja, nije ga pomerala. Samo bi ga ostavila u zadnjem redu. Sve svoje kraljeve postrojila bi u zadnjem redu. Nikad nije igrala s njima. Jednostavno joj se sviđalo kako izgledaju kad su svi zajedno u zadnjem redu...

Фантастична књига. Само, ова тема је осуђена на пропаст.

od teme sam se pozdravio, čim sam je otvorio

Нит сам читао, нит имам осећај као да сам нешто грандијозно пропустио.

Hipnos
Фантастична књига. Само, ова тема је осуђена на пропаст.

Naravno da je osuđena na propast kad ljudi sve više čitaju jelovnik i vinsku kartu.

Jednostavno smatram da je velika hrabrost za bilo koje vreme upustiti se u stvaranje takvog dela...

Прочитај Џојсовог Уликса.

И хајде сад да отварамо тему за сваку књигу.

da je dobila na popularnosti zahvaljujući tome što su je pojedini atentatori imali kod sebe

Hvala Cepmenu sto ju je imao kod sebe kada je skenjao Lenona. Ucinio je na marketingu knjige, te je na taj nacin uspeo da se izvuce. Oprastam mu Lenona.

Odlicna knjiga.