Prijava

Na koji fazon rade ovi ruteri?
Da li moram da imam kablove od nekog interneta (SBB, TELEKOM ITD) da bi radili ili sta vec?
http://www.gigatronshop.com/assets/img/products/large/image4d6258877e36f.jpg

За овакав рутер треба да имаш модем-рутер који си добио од провајдера. Кабл из тог провајдеровог иде у овај бежични. Е онда из бежичног распоређујеш како ти воља, кабловима или вајерлесом. Мада имају да се купе они рутери што са уграђеним адсл модемом, па рабиш само један уређај уместо два, али су скупљи.

pa zavisi, ako hoćeš da napraviš mrežu sa internetom onda ti treba neki net da dovedeš na njega. Ako hoćeš da napraviš wlan mrežu onda ti ne treba internet provajder nego samo povežeš kompove na njega i pičiš igrice u lanu...

To se spoji sa modemom od ADSL-a ili tako nesto...ne moze to samo raditi.

Ma moj buraz oce neki internet, a zivi kao podstanar pa nece da se bakce sa ADSL-om u tim kurcevima.
A ja hocu da ga odgovorim od onog usranog telenora ima da mu ga zavuku ljudski.
Ima lap top pa mu lakse da ide WLAN nego da se bakce sa kablovima.
Znaci mora da ima modem provajdera...

Što neće da se bakće? Ima fino opciju da uzme adsl a da ne potpisuje ugovor na godinu dana nego kad neće više da koristi onda vrati opremu i to je to.

Ma zivi kod nekih cigana koji ovde imaju kucu, a gde ce ganciji nego u austriju.

A znaci placa im mesecno kilo ipo i kad mu dosadi vrati?

E,ali moze dati nekim komsijama ili nesto koji imaju adsl taj ruter da prikljuci kod njih,pa on moze koristiti...

Ma nema neke do jaja komsije...

A i da ima komsije sa open ADSL-om mogo bi od nji a uzima oololo

uglavnom, vecina danasnjih uredjaja sto dele provajderi su ruteri sa adsl podrskom.
Zasto se ne raspita jel ima koji wireless provider ciji signal pokriva taj njegov deo pa da nabavi opremu i kaci se na njega