Prijava

Posto su mnoge reci upotrebljene vise puta na Vukajliji vec smorile i vec su postale izlizane,vreme je da smislimo neke nove i originalne reci!Po mogucnosti da nisu vulgarne!
Ne mislim da menjam celokupan recnik slenga,ali mozemo ga malo podmladiti!:)))))

Aj daj neki primer da znam odakle da počnem.

znaci taj izraz mozemo da koristimo umesto izraza "prosto ko pasulj" ili "to moze i moja baba"????

To je ubacivanje stranih rijeci, nije izmisljanje.

Izazov bi bio kad bi pri svakom novom definisanju Vukajlijas morao da da i sinonim, ili kompletira definiciju rodom, korjenom, bas kao u rijecniku.

Hrvati su zakon za izmisljanje rijecnika.

I moj bratic : za frizera kaze "shishar"...

Кад смо код Хрвата, ---- "свемрежје"...

а
а
... Интернет.
Али пропало на конкурсу нових речи.

Drugarica i ja smo prozvale nastavnice likovnog i muzičkog: Likuša i Muzara. (A još su i sestre...)

Negde sam čula da je neko upotrebio reč - pandrknuti, ispostavilo se da je to sinonim za umreti... Hm.

Spopalupati - prebiti.

ITT na TT - I Tako To na Tu Temu;

Smuvavati - nesvršeni oblik prezenta (?!) glagola smuvati, upotrebljavan kad nikako da se dođe do krajnjeg cilja, pa je zato nesvršen. Verujem da su svima poznate te situacije kada se može upotrebiti ovaj glagol...

Mislim da bi vreme za "domaći" (traze se definicije), trebalo da traje duže. U nekoliko navrata sam ih postavljao sa uverenjem da će dobiti "jaku definiciju" po pravilu bi se uveče izgubile. Za par sati je malo verovatno da "domaći" može videti dovoljan broj ljudi, pogotovu leti. Koliko sam video ima veliki broj vrlo kvalitetnih Vukajlijasa koji nisu "svakosatno" tu.

ZAJEDNIČARITI - Zajedno nešto raditi

GRLICANJE - kovanica nastala od GRLJENJE i GOLICANJE, autor Mirko, 9 god. Upotreba: što češće...:)

tako moja sestra stikere zove-slikere,znam da je malo verovatno da ce neko doci na temu stikera,ali evo ovo za svaki slucaj :)

Šljukasta Prezla

Je l' još uvijek puštaju Mumijeve u Sloveniju Jozo?

pivski stomak treba da preimenujemo u pingvinski stomak

V U K A J L I J A ...Vuce ,bubo lenja...
Sto ce reci pokolenja...
Ne daj se care...Da ti ne nestanu pare...
Pare, pare, pare.

Rec"frk",umesto recenica"Ljut/a sam!","Mr`s!",itd...

Umesto "itd"upotrebiti skracenicu"oBz"koja znaci "ostalo Bog zna":-)

Beznjenica (l.kostić) vrijeme provedeno drkajući. "iz beznjenice u raj u raj, u raj u njezin zagrljaj"