Prijava

Kad mogu ljudi da poklanjaju pažnju infantilnim temama onda i ja mogu namjerno da oftopikujem.a i moji preci su barjaktari pa mi tom iskrivljenom logikom može bit. Ha

Debil. Čim kad on tvrdi da je svet nastao iz Srbije, da su Kinezi Srbi i da je ceo svet srpski, nema potrebe više išta dodavati...

Meśa

Deretić je najobičniji šarlatan, i to nimalo bezazlen. Nisam znao ko je on do noćas, odgledao sam neki klip sa pitanjima i odgovorima, i sve što sam čuo je čist populizam. Ali evo recimo da je za sve što tvrdi (znam da je preminuo) u pravu.

https://www.youtube.com/watch?v=oCdrVH7QsCM

štakurac Teša 7 puta vaskrso čoveka za emisiju lolo

"Albanci su praktično već preuzeli Kosovo ali ne ne NE! čekajte, stanite, samo malo molim vas, to oni što sebe nazivaju Ilirima? Oni kažete? Pa nisu oni to, već Arbanasi!"

Da ostane zapisano ko je tačno preuzeo vašu teritoriju dok se vi bakćete glupostima.

Samo se debili lože na istoriju.

Najlepsi poklon za novu godinu kad bi mi deretic dao broj dilera da se uradim kao majmun da pricam ribama na zurci da mi je otac srbin iz mongolije koji je starosedeoc mongloije i kako su dusan svilar i kristijano ronaldo braca od strica jer je ronaldov cale srbin iz portugala koji je promenio prezime

Ova Deretićeva istorija vrijeđa zdrav razum. Ajde bre, ljudi rade kao robovi, potplaćeni su i zakinuti na svaki način, a ovaj im prosipa priču da su nadrasa... I nijednom nisam čuo da je za Albance iskoristio drugu riječ osim šiptari. Kvaziintelektualac... A u Žutoj kući na Kosovu su kažu sve koji nisu bili sa njima (trgovcima organima) ubijali i rasparčavali, ne obazirući se na vjeru, nacionalnost ili bilo koju drugu pripadnost. Posao je posao. Tako da i sve da je istina što tvrdi, on dio problema, a ne rješenja, iliti razjašnjenja, pošto otkriva istoriju čoče. Nije kriv cio narod, već oni koji ga vode. A pogledajte balkanske zemlje, ko je na vlasti, šta su ti ljudi radili devedesetih, pa će (nadam se) mnogima biti jasnije zašto su mu prioriteti šuplji kao što se nadam da će mu grob biti šupalj jer kažu da je umro ove godine a boli me kurac da guglam crvlju hranu.

sto bi se samo debili lozili na istoriju ne kapiram,aj razumem da si istoricar koji se ceo zivot bakce oko toga da otvori oci drugima da je zamlacivanje baviti se time , ne lozim se na istoriju ali ono gotivna je nauka ajde da kazem

"(Učenici moji) Seme budućnosti nalazi se u jabuci prošlosti" (Učitelj Splinter)

Мислим да те неко убацује да је Деретић умро, Мешо.

Meša ga meša (xd) sa lingvistom, kao ovi sa početka teme.

Ja sam ga u startu pobrkao sa drugim čovjekom čija sam predavanja htio da pogledam. Deretić je lunja u svakom slučaju.

Ја мислим да нас Меша попрцкује онако јако баш.

Jovan Deretić - (pseudo)istoričar, ideolog srpskog fašizma ili stvaralac bajki za odrasle?
------------------------------------------

Što se tiče toga, da je loza Aleksandra III Velikog od Makedonije, kao i sav narod, kojim je vekovima vladala njegova dinastija, bio predak svih današnjih slovenskih naroda, to bi se čak moglo smatrati ozbiljnim bavljenjem istorije.

Ali munje od ,,istorijskih'' teza, tipa:
- Srbi su potekli od Asiraca, Sumeraca, drevnih Egipćana, Persijanaca.
- Prvi srpski vladar je bio Nino Belov / Nebrod / Nimrod, asirski vladar iz 23. i 22. veka p. n. e.
- Isus Hrist je bio Srbin.
- Ahil je bio Srbin itd.
Ovo je već previše.

A ko su Deretici, lik je objasnio svacije poreklo, samo svoje nije, ne verujem da takvo prezime ima neku rafinisanu krv.

Pravo u centar!
Tako je, svako ko se bavi poreklom vladarskih porodica svog naroda i njihovim porodičnim stablima, trebao bi najpre znati i poreklo svoje porodice, i da zna u pola dana i pola noći nabrojati svoje direktne pretke po ličnim imenima i tačnim godinama života.

Po tome ces znati da li te laze ili ne. Jedan obican ratni profiter, ja bih rekao, koji je zajahao taj nacionalisticki talas i surfuje po njemu gledajuci kako jos malo da useceri svoje ovozemaljsko postojanje, sto i nije toliko bitno da ne srecem ludake koji se zaista loze na te njegove baljezgarije i brane ga i drze za mesiju, on je u sustini covek opasan po drustvo.

Opasan, jašta.

U svakom slučaju, krajnosti, koje svakako nisu najtačnije i nisu najbolje opcije, one izbijaju na površinu i na njih se mase lože kao ,,Smederevci''.
Dobar primer tih krajnosti su bajke Jovana Deretića i neznanje nekih drugih istoričara, koji nisu mogli ustanoviti u zadnjih sto godina, da je kralj Samo bio ,,nepoznati arhont''. Svuda gde god se čovek okrene, ide se iz krajnosti u krajnost.