Prijava

да ли има неко да је пробао ову врсту лечења и какви су утисци и резултати?

неупућени, не офтопикујте.

Ne razumem se mnogo u ovo, nije moj fax. Znam samo da potpada pod alternativnu medicinu i da to ne bih preporucila. Ali opet, veliku ulogu tu igra i placebo efekat, a placebo je...cudo.:) Zavisi sta je u pitanju. Nisam bas nesto pomogla.:)

Ako se kristali ubrajaju u homeopatske lekove ondaK ih ja koristim... I ja imam utisak da deluje.. Sada da li je to samo moj um ili stvarno deluje, ne znam.

vrlo mocan placebo efekat. vrlo.
kao nesto takvo, potpuno podrzavam homeopatiju, iako je realno gomila zajebancija, i verovatno ne bi imala efekat na mene.

Све то шљака докле год пацијент мисли да се ради о правим лековима...

Jesi li nekad pila kafu s limunom kad te zaboli glava pa glavobolja prođe? Deluje, iako nemam pojma zašto bi kafa i limun imali nekog efekta. Imam nekog normalnog poverenja u homeopatiju kad su u pitanju lakše bolesti ili sitni poremećaji - nikad ne bih lečio ozbiljnu bolest homeopatski.

Moćna terapija. Nažalost, kod nas veoma teško naći homeopatu jer se priučeni kursisti proglašavaju za eksperte.
Takođe, većina doktora je prepotentna prema oblasti koju poznaje i tako se pokrenula lavina medjusobne pljuvačine izmedju lekara iz različitih oblasti.
A i neki pacijenti su neuki : hteli bi da im od jedne jedine doze svane.
da ne spominjem da su homeopatski lekovi veoma jeftini i da farmaceutska mafija čini sve da ih omalovaži.

Homeopatija zahteva pažljiv izbor lekara i aktivan pristup sopstvenom lečenju.
Moja iskustva su odlična i imam fenomenalnu lekarku.

Je l' homeopatija ono "klin se klinom izbija" tj. slično se leči sličnim? Ako jeste, ne verujem u tu vrstu lečenja, jer npr. kada imaš temperaturu, tuširaš se hladnijom vodom kako bi je skinuo, ne toplijom :)

Ubiješ komarca ubaciš ga u vodu i time se isprskaš - recept koji je jedan homeopata dao kao sredstvo protiv komaraca. Ne znam da li isto važi i za ljude. :)

Dakle, ne znam lično nijednog homeopatu ali znam lika koji je išao na homepatsko lečenje, i ovo za komarce je dobio gratis. Seansa je bila 60 eura, homeopata ga je bockao po dlanu da bi utvrdio koji organ ne štima i dao mu je neke bočice sa vodom čiji je sastav tajna. Fora je da se ta voda drži kraj kreveta i pije u tačno određeno vreme. Jedna bočica košta 30 evra. Ali novac je nebitan jer dok traje terapija čovek se oseća zdravo. Posle terapije i ne baš, jer je moj utisak da neki ljudi jednostavno vole da se kontinuirano leče na razne načine. Mislim da se homeopata jednostavno prilagođava pacijentu i doživljava bolest kao sastavni deo nečije ličnosti, verovatno nekom drugom i ne bi toliko naplatio.

edit: A moguće i da je neki priučeni kursista što kaže Majav. U svakom slučaju problem je u pacijentu. Uvek! :)

Kod moje lekarke lek košta 400din.
U apoteci Jevremovac je još jeftiniji.

Ovo je jedana od rijetkih situacija u kojima obrazovanje škodi. Obrazovan čovjek zna da homeopatija ne može da djeluje, jer je koncentracija aktivne supstance često ravna nuli, tj. toliko je razblaženo, da u kompletnoj dozi homeopatskog preparata nema ni jedne jedine molekule aktivne supstance, što znači da je homepatski lijek zapravo obična voda.

Ali manje obrazovani to ne znaju, ili tome ne pridaju značaj, i pošto vjeruju u dejstvo homeopatije, placebo efekat čini svoje, i njima zaista bude bolje od te terapije, a ovaj obrazovaniji, čak i kad bi probao taj lijek, uslijed nedostatka vjere u isti ne bi iskusio neko značajno poboljšanje.

Mada ni to ne mora da znači, ljudi su po prirodi vrlo sugestivni, i neko bi mogao uprkos svom obrazovanju, i uprkos logičkom znanju da taj lijek ne može da djeluje, ipak podsvjesno vjerovati u njegovo dejstvo i da mu ipak od te homeopatije bude bolje.

Ta kategorija ljudi će kasnije postati najveći pobornici homeopatije - oni budući da su znali da homeopatija ne može da djeluje i da im je sve o tome bilo jasno, a ipak su osjetili njeno povoljno dejstvo, odjednom počinju u nju da vjeruju i iznose neku teoriju kako postoji neki neobjašnjen mehanizam po kome homeopatija djeluje.

A on zaista i postoji, a to je sugestivnost i placebo efekat, koji može možda da djeluje čak i na one koji ne vjeruju u homeopatiju i znaju da naučno ona ne može djelovati osim pomoću dejstva sugestije.

па није битно на који начин делује, него да делује. зар не?
мојој другарици је специјалиста, приватни, баш одличан лекар препоручио хомеопату, па ме зато интересује. а имамо сличних здравствених проблема.

tuširaš se hladnijom vodom kako bi je skinuo, ne toplijom :)

па не, баш обрнуто, ја се туширам врелом водом у тим моментима.
ко што се покријеш јорганчином и утоплиш се кад имаш температуру, да би се ознојио , јер зној између осталог служи да регулише температуру тела.

Ne znam da li isto važi i za ljude. :)

хахаха марципан :))

Mada ni to ne mora da znači, ljudi su po prirodi vrlo sugestivni, i neko bi mogao uprkos svom obrazovanju, i uprkos logičkom znanju da taj lijek ne može da djeluje, ipak podsvjesno vjerovati u njegovo dejstvo i da mu ipak od te homeopatije bude bolje.

Слажем се, не мора да значи. Ево, моја мајка је магистар фармације, па верује у те хомеопатије, надрилекарства, астрологије и остале пичке материне.

A on zaista i postoji, a to je sugestivnost i placebo efekat, koji može možda da djeluje čak i na one koji ne vjeruju u homeopatiju i znaju da naučno ona ne može djelovati osim pomoću dejstva sugestije.

Ја мислим да, кад не би децу од малена васпитавали по кућама и у школама да се чувају болести, тј. кад сви ми не би толико мислили од болестима, д аби било и много мање болесних. На исти начин као што можеш да се излечиш од нечега снагом воље или не мислећи о томе, можеш и да се разболиш и умреш ако стално мислиш на болест.

Такође мислим да то што нас бомбардују билбордима и рекламама да се контролишемо јер има много оболелих од рака додатно доприноси ширењу епидемије.

мојој другарици је специјалиста, приватни, баш одличан лекар препоручио хомеопату

Контам да им је то као она варијанта са преписивањем бевиплекса.

Keva mi je pobornik homeopatije, otkad je imala penicilinski šok. Dal' je plavebo il' nije - ne zanima me. Važno da deluje. Evo malopre sam zaustavio bacanje pegle, sa samo jednom kuglicom nekog čuda.

Hujo, nemoj da si odvratan, nisi valjda slinu pojeo?

vrlo mocan placebo efekat. vrlo.
kao nesto takvo, potpuno podrzavam homeopatiju, iako je realno gomila zajebancija, i verovatno ne bi imala efekat na mene.

Тако сам и ја мислио, стим што је нисам подржавао. Кој курац има да дам 80е у старту, а после 40е за нешто што повезујем са видовњацима. Међутим, отишао сам јер су ме преклињали, а и палтили су ми. Сад, мени није помогло ни лежање у болници, ни неки дрмр један од пет највећих јебача кеве у Србији по питању мојих тегоба, ни комбо од пет лекова који узгред буди речено створили додатне компликације, ни плацебо од стране лекара, као ни неки бапски чајеви и народни лекови. Ово јесте. Није из прве, пробао сам пар различитх ствари, ал јесте нашла шта ми помаже. И плакао сам од смеха кад ми је дала манго (шкк, дајем кинту за грам манга), једну на недељу дана. Ал помогло је. Сад препоручујем. Људски род је и даље еонима далеко од савршенства и занања какво мисли да тренутно поседује, те стога то што нешто не знамо да објаснимо, не значи да то нема објашњење које ми не видимо. Ко год има проблема, правац хомеопата, моја најтоплија препорука.

Dakle, ne znam lično nijednog homeopatu ali znam lika koji je išao na homepatsko lečenje, i ovo za komarce je dobio gratis. Seansa je bila 60 eura, homeopata ga je bockao po dlanu da bi utvrdio koji organ ne štima i dao mu je neke bočice sa vodom čiji je sastav tajna. Fora je da se ta voda drži kraj kreveta i pije u tačno određeno vreme. Jedna bočica košta 30 evra. Ali novac je nebitan jer dok traje terapija čovek se oseća zdravo. Posle terapije i ne baš, jer je moj utisak da neki ljudi jednostavno vole da se kontinuirano leče na razne načine. Mislim da se homeopata jednostavno prilagođava pacijentu i doživljava bolest kao sastavni deo nečije ličnosti, verovatno nekom drugom i ne bi toliko naplatio.

Ја сам са хомеопатом само причао. Никакве пичке материне, углавном таблетице које држим даље од било ког вида зрачења, и то једна недељено, евентуално ујутро и увече, и једном растворена у води. И има фиксну цену, 8 сома прва сеанса, где се збиља труди да упозна шта те то мучи и на који начин (више од двадесет минута сам описивао једну ствар, и увек је имала подпитање) и контролна четири, то је тарифа за све. Такође, дође и до стадијума да закаже контролу за пола године, што баш и није константно лечење.

Moja teorija je da bi tebi Borko bilo loše da se nisi izlečio od manga posle svih ranijih tortura kada je lečenje u pitanju i cene tog manga. Izborio si se sa tim na najbolji mogući način. :)
Da, homeopatija prati dinamiku bolesti ali ne u pravcu njenog pogoršavanja.