Prijava

"Teško vrijeme za matore..." - isečak iz Azrine pesme "Teško vrijeme". Oduvek sam se pitao, jebiga možda tripujem ili šta, da skoro svi ljude koje znam i cenim i poštujem se više pate u životu od ljigatora, metiljaša i šlihtara, koje takođe poznajem.

Motivisala me skorašnja situacija mog kuma, kome je majka skoro umrla, dobio vrlo ozbiljne probleme sa srcem, i pored toga što je genije za fiziku, ne može da nađe posao, doživljavao šikaniranje mentora na doktoratu, dobio neke kazne na sudu za koje nije kriv.. Ovo je skoriji primer, mogao bih do sutra ovako.

Šta vi mislite o tome? Koja su vaša iskustva? Samo bih zamolio mudrosere koji će da mi počnu sa pričom "Sve je relativno... kako definišeš ko je dobar a ko je loš čovek?... Možda si im zavidan ili možda je to tvoj kompleks jer si u detinjstvu video babine usrane gaće..." da zaobiđu temu.

Ваљда и ако боље пролазе ови лоши, а наравно није увек случај то, онда је њима самима срање јер знају да су говна, а ови добри који пуцају чисти су сами са собом, а то је можда и најбитније.

неће се леба најест од тога, али човек на крају себи самом суди у том фазону, и лакше умре кад зна да је био добар

Biraj, ili ćeš biti pošten i čistog obraza, miran pred bogom i verovatno siromašan i šikaniran, ili jajara ili krimos sa obrazem kao đonom i verovatno uspešan. Nažalost, tvoj kum je samo jedan od mnogih.

Мислим да ти се само чини.
Кад видиш да је неко добар, а пати и тешко му иде у животу, природно је да помислиш како је то неправда. Некако боде очи. А кад неко пати и заслужио је то, подсвесно помислиш ''Ко га шљиви'' и искулираш.

ne može da nađe posao, doživljavao šikaniranje mentora na doktoratu, dobio neke kazne na sudu za koje nije kriv..

Искрено, мислим да на научним институцијама попут факултета не могу да те шиканирају уколико им ти то сам не дозволиш. Професори који воле да шиканирају студенте су најчешће лабилне и несигурне особе и довољно је да им се једном обрецнеш и више никад ништа неће смети да ти приговоре. Имао сам и ја једног таквог сељака на трећој години факса.

А то око посла... На докторским студијама си (значи да си завршио мастер) и не можеш да нађеш посао, па си као жртва? Не верујем у то. Мислим да се твој друг само није довољно трудио да нађе посао. Знам људе који немају ни диплому, а имају фине послове, јер их није мрзело да по 300 пута шаљу ЦВ на све могуће конкурсе и да се промувају мало.

Е, сад, то што има проблема са срцем, то јесте вероватно ограничавајући фактор, али шта ћеш...

http://www.tamilmask.com/data/images/film/112379.gif
:)
Lukšo, jebiga, kako kome pobratime, kako kome se zadesi.
Šta ja npr, završio faks pre skoro 3 godine, nema posla. Radim šta god, za blago rečeno, smešnu kintu.Kome da se žalim? Matorima? Tadiću? Obami? Mogu samo sebi i nikom više.
Ne verujem ni u karmu i takve pičke materine, stoga su sreća i snalažljivost najveći faktor ubedljivo. Kakav je ko kao čovek, više nije ni bitno.
A da nema pravde, NEMA.NEMA.NEMA.NEMA.
EDIT: saosećam sa tvojim kumom, znam i ja neke slične ljude sa sličnom 'sudbinom'. Dakbe najveći, nezasluženi.

Jebeno je vrijeme. Još prije tri godine sam mogao komotno naći posao, i promijeniti već postojeći, a sad je katastrofa. Pored toga, poslodavci postaju sve zahtjevniji i zajebaniji, a i država guli sve redom.
Treba se truditi i prihvatati manje vrijedne poslove jer važno je samo da si u kantaktu sa ljudima, i da si aktivan, da se ne uležiš, jer onda postaneš rezigniran.
Što se tiče pravde...taj pojam je blago rečeno rastezljiv tako da je iluzorno pričati o tome i donositi neke opšte zaključke.

Искрено, мислим да на научним институцијама попут факултета не могу да те шиканирају уколико им ти то сам не дозволиш. Професори који воле да шиканирају студенте су најчешће лабилне и несигурне особе и довољно је да им се једном обрецнеш и више никад ништа неће смети да ти приговоре. Имао сам и ја једног таквог сељака на трећој години факса.

Nije baš tako. Ispričaću dve situacije: prvu, moju: skoro sam bio bolestan i profesorica mi je tražila da vidi koje tablete pijem. Rekla je da bi možda trebalo da prestanem piti tablete protiv bolova, "because it makes your brain slow and lame...", ovo nije kukanje, taman posla - proživeo sam ja i gore stvari, samo iznosim argumente. A kumu je majka bila na umrlu, rak, i mentor mu je rekao "You can decide about your destiny: you can go to Serbia, but in that case there is no need to come back...".

На докторским студијама си (значи да си завршио мастер) и не можеш да нађеш посао, па си као жртва? Не верујем у то. Мислим да се твој друг само није довољно трудио да нађе посао. Знам људе који немају ни диплому, а имају фине послове, јер их није мрзело да по 300 пута шаљу ЦВ на све могуће конкурсе и да се промувају мало.

Čovek poslao na 200 konkursa, suvi genije, 10.00 prosek, pola godine, i ništa.

Ја не разумем шта је овде тема...

Evo primera:
Jedan inspektor za ova mala privatna preduzeća, koji gleda dal imaš sve prijavljene radnike, zaštita na radu i tako to, ne znam kolke su njima plate, uglavnom čovek ima stančugu od 200 i nešto kvadrata u sred centra grada, a opštepoznato je da ako ti uvati da nemašprijavljenog svakog radnika ili zatvaraj firmicu ili mu stavi pare u džep pa će da zažmuri na jedno oko. A drugi inspektor, samohrani roditelj, podstanar...al neće da uzme ni kad mu nudiš, nego ti da rok da središ sve što je po zakonima, ako vidi da se neko muči i pomogne nekako..
e sad, dal je ovaj drugi poštenjačina ili budala...mislim da je to subjektivno...

e sad, dal je ovaj drugi poštenjačina ili budala...mislim da je to subjektivno..

Fin komentar, jebem ga, teško je odrediti kad poštenjačina prelazi u budalu. Više puta sam ispao samo takva magarčina zbog želje da isteram sve kako sam mislio da bi trebalo i po nekoj etici, baš skoro su me proglasili za nasilnika i sirovinu što sam jednog lika oterao u tri pičke materine i hteo da mu razbijem pičku, a lik je inače frikčina i licemer a sve vreme se vadi na to što je invalid u jednu nogu. Kao onaj film sa Kevinom Spejsijem gde je glumio Kajzer Sozea...

Nije baš tako. Ispričaću dve situacije: prvu, moju: skoro sam bio bolestan i profesorica mi je tražila da vidi koje tablete pijem. Rekla je da bi možda trebalo da prestanem piti tablete protiv bolova, "because it makes your brain slow and lame...", ovo nije kukanje, taman posla - proživeo sam ja i gore stvari, samo iznosim argumente. A kumu je majka bila na umrlu, rak, i mentor mu je rekao "You can decide about your destiny: you can go to Serbia, but in that case there is no need to come back...".

jel su u svajcarskoj svi nadredjeni takvi dziberi, ili vam se zadesilo?

stoga su sreća i snalažljivost najveći faktor ubedljivo. Kakav je ko kao čovek, više nije ni bitno.
A da nema pravde, NEMA.NEMA.NEMA.NEMA.

Ovo. kako se izboriš tako će ti biti. mi sada bukvalno preživljavamo, takvo je vreme došlo. što si skromniji i što više očekuješ da neko primeti tvoj vredan rad, to si veća budala.
imam drugaricu koja je završila psihologiju i nema posao, ali ona traži samo u svojoj struci. ja, sa druge strane, tražim šta se nudi i nemam nikakav problem da radim bilo šta, ali za platu. pregovaram sa frizerkom, sa kozmetičarkom, sa jednom ozbiljnom institucijom i sa jednim privatnikom. kako će proći pregovori za sada nemam predstavu, ali kada pomenem opciju frizeraja, od 90% posto ljudi čujem da bi im tako nešto bilo ispod časti..e pa meni bi bilo ispod časti da lažem, varam, kradem i kurvam se. da obmanjujem druge. a za ostalo bih progutala malo sujete, šta ću..
inače, tema mi je baš legla, razmišljam o svemu ovome baš intenzivno u poslednje vreme.

Velika većina ljudi je navikla da dobijaju sve od drugih i da drugi stalno ide iza njih i čisti za njima pa zato idu kroz život sa očekivanjem da će neko njih i dalje da pomaže i da rešava njihove probleme. Teško vreme je uvek, bez obzira na datum. Pre 30 dina je kao bilo lakše ali ne uzimajući u obzir cenzuru i nedostatak slobodnog govora, danas s`druge strane imamo slobodu govora i milion klinaca koji ni ne znaju ko je predsednik ali ga pljuju jer je IN ali zato imamo celu privredu u kurcu. Mi smo takvi, nije to onaj ili ovaj nego mi - JA, ne država kurcipalci. Isti je kurac svakome, kakav si - tako će ti biti. Pizda ne možeš odjednom postati, pizda postaješ od detinjstva. Ko je pošten ne može odjednom da postane baraba i obrnuto. Ako stalno ustupaš pred preprekama i gledaš drugome da ugodiš bez razmišljanja o sebi, uvek ćeš najebati. Ova priča nije vezana samo za ovu temu nego i za sva dešavanja u životu. Kapitalizam je takav. Kad padneš na beton, svi će te obilaziti a neki će te i pregaziti jer se boje da bi pomoć tebi zaustavila njihovo kretanje i napredak.

dal je ovaj drugi poštenjačina ili budala

Зависи да ли је свестан да ће га други сматрати будалом.

Зависи да ли је свестан да ће га други сматрати будалом.

On sam kaže za sebe ''Jebeš mene kakav sam to ja inspektor kad rođenog sina nisam ugurao nigde na neki položaj da radi''...tako da je verovatno svestan.....
Al opet, neki ga smatraju budalom, neki poštenjačinom. Mada od toga što je pošten očito nema nikakve koristi

Velika većina ljudi je navikla da dobijaju sve od drugih i da drugi stalno ide iza njih i čisti za njima pa zato idu kroz život sa očekivanjem da će neko njih i dalje da pomaže i da rešava njihove probleme.

hahah, koja većina Neško Kejdžu? stoji to što si napisao,al da je 'velika većina', da ga jebem onda...onda sam ja tu manja manjinja garant:)

Ако то ради због тога што не очекује некакву корист, већ му је то циљ, онда свакако није будала. Јес' да ће га тако видети неки... али то већ није његов проблем.

Pa ova većina koja se smeje drugima kada rade posao koji je zahteva niži stepen obrazovanosti od onog koji su završili. E to je ta masa ljudi koja sedi i čeka posao u dobroj firmi, sa dobrim radnim mestom, stalnim zaposlenjem, sa malo rada i gomilu podređenih kojima mogu da zavrću uši. Takvi ljudi su navikli da dobijaju sve najbolje pa zato i traže sve najbolje bez kompromisa. Nažalost, shvatiće kasno da su pogrešili i da su trebali da se potrude i iskoriste to što imaju ali čak i posle nekog vremena posle shvatanja te istine, oni će nastaviti tako zato što se takva navika teško gubi.
Evo za primer imamo gomilu guzonja i šupaka po netu koji glume neku depresiju i tripuju psiho bolesti a ustvari su toliko lenji da pokušavaju svoju lenjost da opravdaju bolešću. Jednostavno, traže pažnju i sažaljenje.

Ako stalno budeš stojao pred gomilom govana i vikao OVO SU GOVNO, OVO SU GOVNA, ostaćeš tu sve dok ne umreš u njima dok će drugi da te zaobilaze i da prokopavaju prolaz kroz ta govna jer znaju da ne smeju da stanu.

jel su u svajcarskoj svi nadredjeni takvi dziberi, ili vam se zadesilo?

Kelte, da malo oftopikujem, a da ti odgovorim. EPFL je veoma čudna institucija, osnovan pre pedeset godina, i sad imaju ambiciju da se takmiče sa MIT-om. Neke divljake kao profesore pozapošljavali, dodaj na to veoma specifičan mentalitet Romana o kojoj smo pre neko veče pričali, i to je to. Naravno, ima izuzetaka. Rekao bih da 70% doktoranata živi relativno normalno, dok 30% proživljava torturu.