Prijava

Zašto je potraga za pravom ljubavlju toliko teška, smotana, ne predvidljiva? Da li postoji i šta je ona zapravo? Stari filozofi, umetnici, doktori, pa čak i danjašnja svetkovina sedme umetnosti , nameće nam različite varijacije istog pitanja. Ali i milion i jedan odgovor. Čak nam u njima pružaju savete kako istu pronaći. Dakle, pored svega toga konačana definicija prave ljubavi i dalje ne postoji...Možda nam na kraju ostaje upravo to, da se pitamo...
Za mene, ta potraga je krenula krajnje spontano, intezivno. I posle svakog promašaja, je prestajala. Gubila se nada.
Još od malih nogu devočice slušaju priče, bajke o velićanstvenom princu na belom konju. U stvari, bio na konju ili ne, on se obavezno pojavljuje. Samim tim te devojčice, kada prerastu u devojke očekuju da će se ON ipak pojaviti.
Izlazeći iz jedne propale veze u drugu, sumlja u to postaje sve očiglednija. Ubrzo se pomirujemo sa činjenicom da današnji momci ili nisu čitali, gledali, te bajke ili se nisu pronašli u toj ulozi. Što nije ni čudno, jer dok smo se mi igrale barbikama, pravile im kuće, smišljale velika i skupocena venčanja, oni su se igrali rata, automobilčićima. Čini se da i kada smo igračke ostavili po strani, ta razlika ipak postoji.
I pored toga, polako ali sigurno počinjemo da nekog dečaka iz okoline stavljamo u ulogu Kena. Tada im naravno to ne stavljamo do znanja, ali kako godine prolaze to se namenja. I dalje, koji god da se muškarac pojavi u našem životu ne svesno mu prepisujemo tu titulu.
U malo kasnijim godina saznanje da su nekada i postojali veliki ljubavnići poput Kazanove ili veliki romantici poput Napoleona i Betovena, pruža koliko toliko utehu. Njihovo postojanje, brojna ljubavna pisma to i potvrdjuju. Sa obzirom da se izjava ljubavi danas smatra privilegijom, nameće se pitanje, da li je razvitak idustrije, tehnologije polako ali sigurno ubijao romantiku?
I kako onda očekivati da nas muškarci razmeju i shvate našu potebu za idealnim Kenom? Možda smo mi te koje su prerano počele da sanjaju, pa i dan danas očekujemo ne moguće?
Medjutim oko nas su bezbroj primera da se danas, savršeni spoj dve osobe suprotnog pola ipak može desiti. Upravo nas to tera iz jedne veze u drugu. Zato se i trudimo da one opstanu. Svesne toga ili ne, od samog početka leptirići u stomaku nas teraju da idealizujemo i u toj osobi vidimo onog pravog. Tek kada taj osećaj ne stane i sve te mane koje su bile ne odoljive postanu ne podnošljive, shvatamo da to nije to.
Ali upavo tada bi trebalo da se radja ljubav. Ili kao bi Erich Fromm rekao: „ Ne zrela ljubav kaže, volim te jer mi trebaš, zrela ljubav kaže, trebam te jer te volim“.

Ljubav je sranje, ko reče drugačije sluša narodnjake!

Meni sve ovo o ljubavi deluje patetično i lažno. Ljubav je jednostavna, kad voliš jednu osobu i lepo vam je zajedno, a ne tražiti dečka po nekim kriterijumima.
Kad budeš našla dečka koga si smatrala idealnim i "Kenom", vremenom ćeš ga ostaviti zbog neke budale koja svira gitaru ili radi baš ono što ti mrziš i nećeš se ni najmanje kajati.

I kako onda očekivati da nas muškarci razmeju i shvate našu potebu za idealnim Kenom?

Кен је геј. :)

Ne trazite ideal!Trazite ljubav!

I barbike su drolje!

Nije mi jasno: zbog čega ima toliko tema o ljubavi i sve su na istu foru, a postoji toliko zanimljivih tema?!
Evo npr. ja idem na ekskurziju u Beč i zanima me gde se nalaze pankerske radnje tamo, je l' postoji neka tema za to?

Zato sto nam treba ljubav!Svako bi hteo da bude voljen!

Pa jbg to je moje vidjenje stvari...svako ima pravo na svoje misljenje..a i idalan "Ken" ne postoji ...to sada kao odrasli znamo...ali sve smo mi, tj. vecina.. nekada mastale o tome.

A zasto toliko tema o ljubavi, pa upravo jer je ta potraga konstatna. Pa makar u danasnjici to bijo i net.

I da, virtuelni svet upravo tome sluzi, a i ko kaze da iz ljubavnih problema nepoznatih ljudi ne mozes da se informises, nesto naucis ...bez obzira sto sve to smara...

Ako vas već zanima ta tema, bolje bi bilo da neko ko je spoznao, iskusio, ili kako se već zove, tu famoznu ljubav dođe i podeli to iskustvo sa vama, ako mu/je uopšte do toga. Ovako... šipak :-)

Ja da recem...da se osecam veoma retardirano sto nisam postao princ jer sam se ko mali igrao automobilcicima i igrao Guzenje.

U to ime se izvinjavam svakome ko misli da je tih princeva u deficitu danas.

Okanite se bre te ljubavi, predjite na nesto konkretnije npr...uzgoj puzeva!

Влајко, код нас се то није звало гузење, него десет-девет. :) Нисам сигуран да су била идентична правила, али је било тако нешто. Па, да, у стваир није било од 13, него од десет. :) Не знам тачно, ја сам више волео викторију да играм.

@Dzimi
Jebem li ga...ja sam ga naucio ko "Guzenje" :) Iako sam cuo da se igra zvala negde i pod tim nazivom koji si ti pomenuo...

Naravno i viktoriju sam igrao...eh ja nemam utisak da sam star, al kad pogledam kolko je proslo...cccccc! Davno sam ja to igrao!

Evo skoro sam bio na jednu svadbu kod drugara, a cekao sam da dodju jedni ljudi kod mene pa da nastavimo zajedno tamo pa sam se smorio i uzeo da igram ovo dok oni dodju:
http://www.miniclip.com/games/bubble-trouble/en/ :)

i onda negde na 15 levelu...sam sebi:
"Vlajko, pa drugarti se zeni,a ti neke igrice za zabavisnu decu igras!"
shvatio sam kolko sam ostareo...najveci samobedak koji sam doziveo u skorije vreme.

Inace...izvinjavam se sto igram i takve igrice, a trebao bi da za to vreme glumim u nekoj bajci :) (cisto da ne bude offtopic).

Pa ovako, vlajko, samim tim ovakvi komentari potvrdjuju moju teroiju...zaista je modreno doba ubilo romntiku...medjutim pojam princa i danas postoji, samo su oni drugacije obuceni, naravno sve to mislim metaforicno.

A sam zakljucak, ono o ne zreloj i zreloj ljubavi, govori o tome da i pored svega toga, na kraju happy end ipak postoji..ili se barem svi tome nadamo :-)

E ja sam se lepo izvinio :)
Ne razumem se ja u tu "ljubav"...
Jedino ti je moj savet da pitas neke starije Vukajlijasice...

Možda malo kasnim sa postovanjem na ovoj temi, ali moram vam reći: prava ljubav postoji! Prava, iskrena zaljubljenost, obostrana ljubav, uzvraćena osećanja. Mogu umreti spokojan jer sam doževeo ono što je malo ko doživeo, a o čemu su mnoge knjige ispisane. Nažalost, tu ljubav sam izgubio. Izgleda da sve ima kraj.
http://editorial.designtaxi.com/news-dog030613/1.jpg