Prijava

Моји вуку коријене још од почетка отоманске владавине. Одакле су? То ни моја баба не зна.

Сви вучемо корене из Африке, тамо насто први човек.

АФРИКО, НАЈЛЕПША БАЈКО!
АФРИКО, ОЧЕ И МАЈКО!
БОГ НЕК' ТИ ПРУЖИ СПАС
ЈЕР МИ ТЕ ВОЛИМО, К'О ШТО ТИ ВОЛИШ НАААААС!

Северна Црна Гора, никад грађанство, само убоги сељаци, ратници и ловци.
Чукундеда ми имао највиши чин у ЦГ војсци, јебао мајчине маме турцима.

Moji se doselili iz Crne Gore na Kosovo, poklali se sa nekim turcima (a našli su gde će da odu). A sad većina u Beogradu.

Углавном Ниш и околина Ниша. Ту се помиње и Смедерево, али само као татин родни град, а корени су у селима око Ниша. Мама Нишлијка не знам колико већ колена уназад.

Сад сам сазнао за ово:
http://www.dodaj.rs/f/1y/CD/Xub8ueS/104568226774929689542173.jpg
Моја прабаба, мајчина баба са очеве стране је од Захарића, а могуће је да имам и везе са овима из Субјела јер је то село до мог, нема два километра до "центра", тј. места где је црква.
Јесте да је ово легенда, тј. да није доказано нити ће икад бити могуће доказати, али поклоните се сужњи!

Sa očeve strane: Dalmacija-Lika-Grmeč-Kozara-Banja Luka
Sa majčine strane: Sligo-Galway-Kilkenny-Banja Luka

Нема сви су племићког подријетла, никоме ђед ратар није био.

Neki koreni su mi i od Crnogoraca pleme Karadzići, kako neki stari spisi kažu moji preci su se poklali sa nekim drugim plemenom pa su morali da pobegnu iz straha od krvne osvete na Kosovo, u Sirenićku župu da budem precizniji, gde se i dalje klali ali ovog puta sa Turcima, kao Ajduci...

Neka pra pra baba mi bila polu-ciganka gatara po profesiji tako da imam i ciganske krvi...

Моје мошти ће једног дана бити у Грачаници у ћивоту а ви можете да га дувате хаха.

Караџићи нису племе него братство у Дробњацима, стара Херцеговина, Црна Гора. Ништа и други пут.

Оће, биће у Грачаници где ће Албанци да врше нечастиве обреде над њима лоло

Оће, биће у Грачаници где ће Албанци да врше нечастиве обреде над њима лоло

Ја кад будем монарх неће бити ниједног Албанца на Косову!

Ja vučem porijeklo iz Crne Gore, okolina Nikšića čini mi se, pa smo se onda razišli na 3 strane - Slovenija, Lika i Banja Luka. Ovi iz Like su garant protjerani.

Нема сви су племићког подријетла, никоме ђед ратар није био.

Ovi moji sa ostrva su obrađivali ječam, ali jetrom.

Ne znam da li su pleme ali čuo sam da smo svi iz tog sela povezani sa Karadzićima iz Crne Gore bar tako neki crkveni spisi kažu... Nemam kod sebe te spise ali moj brat od strica ima i to na široko sve napisano... Kako kaže moj brat razlog što su došli u Srbiju su neki ratovi koji se u to vreme vodili... To je bilo jako davno pre Turaka jer u tom selu ima veoma stara seoska crkvica još pre vremena Turka koji su izgradili starosedioci poreklom Karadzići iz Crne Gore. Čak sam našao na wikipediji o tome nešto http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%92%D0%B8%D1%87%D0%B0_(%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%BF%D1%86%D0%B5)

Лоло, ја моје не знам, зна се за оснивача династије који је наводно живео у брду где данас километрима около нема никаквог насеља, у 18. веку. Онда се то гранало мање више 20 километара унаоколо и ето мене. Канда смо имали и обер кнеза округа, страдао у сечи кнезова.

Сви Караџићи, колико их има на кугли земаљској, су ближим или даљим поријеклом из једног јединог села, Петњице код Шавника.