Prijava

Mala sirena, definitivno. Obozavam taj crtani otkako se pojavio. Pogledala sam ga milion puta (imala na video kaseti i samo premotavala i premotavala i premotavala :D ). Znala sam sve pjesme i pjevala ih po kuci kao sumanuta... Bash sam ga skoro skinula sa neta, morala sam ga nabaviti i ponovo pogledati...

Ma meni je original original!
Nisam gledala drugi deo, mozda cu treci pogledati...

meni je uspavana lepotica ultimativna. jedini diznijev gde neki od likova (princ) SKROZ POPIZDI uzme mač uzjaše konja i krene da jebe kevu svima na koje naiđe, od trnja pa sve do zle kraljice veštice u obliku zmaja. jebe kevu kako je dobro.
to je kasnije bio slučaj tek sa lepoticom i zveri, koja je isto u top 5 diznijevih sigurno.

mada volim i imam sve... robin hud mi je do jaja, kao i mačke iz visokog društva ili knjiga o džungli sa onim besnim saundtrekom. ma volim sve :)) svaki ima nešto posebno

ma lepotica i zver!!! to mi je ostalo iz detinjstva, prva kaseta diznija koju su mi mama i tata kupili, gledala sam gotovo svaki dan... a onda... je nestala... :'(

Nisam ljubitelj, i necu nikad dopustiti da Valt Dizni bude bejbi siter moje djece (u trenucima ljenosti) :)

Diznijeve nebuloze su stvorile genraciju princeza koje i dan danas cekaju nekog princa na bijelom konju... Klasicno ispiranje mozga.
Djeciji mozak je kao spuzva, i tad upija gomilu informacija koje mu nece nikad sluziti u zivotu, sem da raspozna neku vrstu zla od neke (nametnute) dobrote.

Negdje sam procitao de Berluskonijeva (inace vlasnik vecine italijanskih medija) dijeca nisu nikad imala TV. Nije da se uoperdjujem sa njim, ali nije slucajnost da magnat ne servira svojoj djeci gluposti koje servira ostalim smrtnicima.

Dao sam ti moje misljenje, ti i dalje gledaj...
Nisam omalovazavao tvoj stav! :)

Daj, molim te....Hocesh li da kazesh da su diznijevi crtani gori od onih sponzorusha bratz lutki i njima slichnih...?

Seleno, po meni nijedan ne valja :)
Sunjer Bob promovise toleranciju prema homoseksualcima, bratz prostakluk, itd.
Ne volim sto se koriste crtani filmovi za sprovodjenje necijih ideja, bile lose ili ne, to se njih ne tice.
Kako ce se nasa djeca ponasati prema prirodi, strancima, homoseksualcima, to se samo njih tice, necu da slusaju propagandu od malenih nogu.

Onda je najbolje da decu zatvorimo u neki podrum i dovedemo im neverovatno ostarelog i produhovljenog,polu izlapelog mentora da ih poducava zivotnim cinjenicama :))))

Diznijevci su bili deo odrastanja moje generacije, sve sam ih , manje vise , voleo.