Prijava

Meni je sve to sumnjivo.

Нешто = космос. Да би постојало ништа, мора се претпоставити непостојање космоса. А ако нема космоса, нема ни спознаје. Самим тим не можемо спознати ништа. Самим тим мора постојати нешто, ако смо већ део постојећег космоса.

Nisam čitao od početka, ali imam osećaj da je neko ovde za posmatranje.

može li se uopšte pitati - šta je to bitak? kako možemo pitati jestvo da li jeste i kako jeste? zato baratamo sa jednim ništa, što je posledica zaborava bitka, koja koreni u projekatsko-medotskom prikazu bitka kao predmetnosti predmeta čiji su odrazi u volji za volju kroz mišljenje i pevanje i pravljenje reakcija na vukajliji

može li se uopšte pitati - šta je to bitak? kako možemo pitati jestvo da li jeste i kako jeste? zato baratamo sa jednim ništa, što je posledica zaborava bitka, koja koreni u projekatsko-medotskom prikazu bitka kao predmetnosti predmeta čiji su odrazi u volji za volju kroz mišljenje i pevanje i pravljenje reakcija na vukajliji

http://cdn2.sbnation.com/imported_assets/758845/funny-gifs-wtf.gif

nešto-nešto ništa-ništa

Јер да не постоји ништа не би било неког да се пита зашто нешто не постоји.

Јебени српски и дупла негација, али свакако је конфузна тема, па да се не издвајам. XD

Promišljanje bitka iz bitka je unapred izgubljena bitka, tako da bi tom poslu trebalo pristupiti apofatički i nabrojati sve moguće razloge zašto nešto (to jest sve, u ovom slučaju) ne bi postojalo. Ovako: "Što da ne postoji ništa a ne čak nešto, ajd?" I onda, kad vidiš da jednostavno ne postoji razlog za nepostojanje postojanja, složiš se da u stvari pitanje nije dobro postavljeno, i da svojim skromnim umom avaj ne možeš da zagrebeš dalje od površine egzistencije, a jedino dugotrajnim pripremama, godinama provedenim u meditaciji ili isihastičkoj molitvi dolaziš do pravog pitanja, ali to pitanje je u stvari sam odgovor, odgovor-pitanje koje te upućuje na autoidentičnost sveta i identičnost tebe sa tim svetom, kao i nepostojanje povlašćene tačke gledišta sa koje bi mogao da prosuđuješ o pitanjima egzistencije, osim ako ne želiš da budeš On sam.

Opet tema koja jedino dolazi u razmatranje kad je čovjek mrtav pijan.
I naravno, o vanzemaljcima zulumćarima. Nedokazana mitologija starih poturica.

u čitanci piše da se uzmu dva parčeta mesa, jedno se pokrije a jedno otkrije. na ovom što je bilo pokriveno se ne stvori život, što je i logično, jer ga život nije vidio. na ovom otkrivenom se odma stvori neko i navali na njega. ali, ovo otkriveno zato i nestane. pokriveno ne nestane, ono je tu ali ga niko ne vidi. iz ništa ne može nastati nešto ali i to nešto koje nastane vuče sebe u ništa.

Postojati ništa ne može jer je i kontradikciji samom sebi jer bi se postojanjem ničega ispunio uslov postojanja koje je korijen razumjevanja nečega i etiketiranjem ničega kao nešto se gubi logička osnova za ništa tako da ništa ne postoji. Čekaj ako ništa ne postoji ko onda ovo piše? Ja ne postojim tako da vjerovatno ne postoji ni ovo na čemu pišem kao i da niko ovo ne čita, tako da nema veze.

Не замлаћујте се људи , чекајте Јовичића да вам објасни.

Nisam čitao od početka, ali imam osećaj da je neko ovde za posmatranje.

ja sam čitala od početka i ima ih, ima :D

http://vukajlija.com/forum/teme/10027-zasto-nesto-a-ne-nista
ШАБАНЕ, КОЈИ СИ ЈОВИЧИЋ

претражи ворум пре отварања тијеме

Jovicicu, tvoje stado te ceka. Donesi svetlost.