Prijava

Ne, ozbiljno - zašto su ljudi toliko glupi?

Da li je samo genetika u pitanju? Ili i odgoj ima uticaja na to? Ako se neko rodi glup, od glupih roditelja, da li je moguće od njih napraviti makar polu-pametne ljude ukoliko im se pruži pravilno vaspitanje i obrazovanje? Da li je sve na roditeljima, ili i škola može da učini nešto? I kakve bi to škole bile, kakav nastavni plan je potreban, da bi tupsoni bili ponukani da makar malo koriste svoje moždane vijuge?

Da li je moguć svet u kojem neće biti glupih ljudi?

lemajo, dva pametna čoeka suprotnog pola mogu da izrode i budalu i anštajna i geja i crnca i mićunovića...genetika je igrarija.

inače, mogu da postoje određeni aspekti životi koji mogu da utiču ako ne na to da su ljudi manje glupi, a ono da nauče kako da sakrivaju svoju glupost.

Nisu ljudi glupi, samo su zaboravili osnovne principe ljudskosti... uvek je lakše podići sekiru nego spustiti glavu na panj.

uvek je lakše podići sekiru nego spustiti glavu na panj.

Ja sam jebeno oduševljen izrazom.

EDIT: Ovo si ti, sada smislio? Ili si citirao nekoga?

Проблем је што сада глупи људи имају шансу да се истакну.

Ovo je već drugi put za nedelju dana da me pitaju to pitanje... Kole, kad god nekog citiram navedem i izvornik, ako ne znam ko je rekao napišem "neko mi reče" ili "negde sam čuo" - kad to izostane, misao je iz moje glave. Mada, filozofski gledano, koliko čitam veoma je moguće da je nastala sublimacijom jer nema više originalnih misli :)

Okej, definiši. Samo izraz je zaslužio odabranu, a računam da ćeš kvalitetno definisati. :)

EDIT:
Lemi, jebiga, sori za spem. Ne znam koji je izvor problema, ali bih voleo da postoji lek. Do tada:
http://2damnfunny.com/wp-content/uploads/2012/03/Big-Bang-Theory-I-Cry-Because-Others-Are-Stupid.gif

ma nije to za definiciju, imam ja takvih gomilu u defkama - to je samo jedna misao...

stefi, spemeru pevejani! izvor je komentar autorke hm na moju defku, ali i generalno u poslednje vreme nalećem na golem broj ljudi koji su mi medicinska misterija kako je moguće da su živi a nemaju mozak! pa me zanimalo kako se to glupost zbiva... :P

a bogme poznajem i nekolicinu ljudi koji ne samo da su završili faks nego su i doktori nauka ali ne prestaju da me zapanjuju svojom glupošću!

kakva tema!
a zašto se bilo ko on nas samom sebi čini pozvanim da donosi sud da li je neko glup ili nije? koji je to nivo pameti koji to određuje. zašto prosto ne živjeti i pustiti druge da žive svoj život.

Ma nisu ljudi glupi, nego su okruženi prepametnima, pa se tako samo čini.

paninaro, odlično pitanje!

nato, moguće!

Ćuti, da nema glupih, mi pametni ne bi došli do izražaja lolo
A i da nema glupih, opet bi bio neko malo pametniji od drugog, pa bi tog drugog doživljavo kao glupog.
edit: što je već natnat i rekla..lolo asam glup

Проблем је што сада глупи људи имају шансу да се истакну.

Зашто мислиш да сада имају веће шансе да се истакну у односу на ранија времена? Образложи.

Sad imaju intereks i lakše im da govnišu svoje misli na sve strane.

Зашто мислиш да сада имају веће шансе да се истакну у односу на ранија времена?

Зато што је, чињенично, проток информација данас бржи те се нечија глупост за мање време види на већој раздаљини.

Sad imaju intereks i lakše im da govnišu svoje misli na sve strane.

То је као истицање?
А замисли како је било људима раније (па и данас у неким земљама) у потпуном одсуству реда и закона, кад је сваки балван који је физички најјачи могао да заоштри мотку и заведе страховладу. Мислим да је истицање на интернету смешно спрам тога.

Da, ali je on mislio na isticanje glupih ljudi. Lakše je glupom sad da dođe na Vuku ili fejs i iskenja neke gluposti koje su niđe veze s mozgom, više ljudi će imati tu čast da ga primeti, dok su pre bili glupi samo u krugu prijatelja i porodice. Samo, ovakav primerak božje kreacije ne bi umeo ni motiku da zaoštri. Mišljasmo na različite isticanije :)

Раније су они који су имали власт у рукама гледали да се образују, а физички јачи балвани су радили оно што им такви кажу. Колико сам приметио из књига које су писане тада, плебс је више ценио памет јер је то била аристокрацка особина. Данас, кад смо сви равноправни, они бројнији су претворили своје особине у оно позитивно, а оно што немају у негативно.