Koji skuter da kupim?

  1. Slazem se da ne bih bacao tolike pare na skuter, ako nekome zatreba savet za nesto jeftinije evo,
    http://www.pedamotor.com/photo/200942023574259832.jpg
    preko 20 000 prešo, radi ko sat.

  2. Баш бих волео да видим то чудо које би купио за иљаду и нешто евра.

    Za 1500-2000 mogu da se kupe solidna kolica za početak.

  3. Не би ти остало 1500 евра. Ја кад сам полагао вожњу све укупно, полагање на Југићу јми је изашло око 30000 дин. Е сад, је л' су повећали цене пошто је било приче о томе, да ће бити 60000-70000 обука или тако нешто?

  4. Ја сад полажем, плаћам око 300 евра, једино ако се баш скоро нешто није променило. :)

  5. mene je polaganje koštalo 250 maraka u ono vreme - platio gazda umesto mene, a onda mi nije dao 6 plata :)

  6. Jebiga, ko ima propise za skuter mora da odradi 30 casova, plus polaganje...

  7. СКУТЕР ЗА 2 ТИСУЋЕ ЕВРА? Нисам знао да имамо ексцентрике на вукајлији.

  8. Eo ovako, pošto sam delimično u tim vodama...to jest dugi niz godina sam vozio raznorazne skutere.
    Prvo, ne znam dal oće da te zajebu ovi što ti predlažu peugeot, al u svakom slučaju ako ti ponudi neko za džabe onda ga jedino uzmi. Peugeot nikad nije ni bio u vrhu, al po cenama je bio u rangu sa mnogo jačim firmama.
    Ni danas niko ne zna za koji su kurac tolko skupi. E sad, do dvehiljade i neke, recimo 2003-4-5 su još i bili iole kvalitetni...a danas su im sve fabrike premeštene u kinu (dobro, i drugi su premestili fabrike tamo, zna se iz kojih razloga) al oni bukvalno više ništa ne ulažu u te skutere i proizvode takvo đubre da su danas samo za nijansu bolji od najobičnijih kineza koji su 5-6 puta jeftiniji. Čak imaju i jedan model (V-Clic) koji je 100% čist kinez na koji samo idu oznake peugeota.
    Znači moje preporuke da ih zaobiđeš. Ja trenutno imam jedan peugeot Vivacity iz 2001 godine i kažem ti, u to vreme su pravili solidne skutere...a ovo posle je užas. Al uvek se najviše mase ložilo na njih...Znači novije speedfight-e izbegavaj, novi vivacity je isto smeće teško, a jet-force koji je najskuplji i najlepše izgleda možda od svih skutera na tržištu (doduše loš kvalitet su uvek pokrivali šminkerskim izgledom to priznajem) je možda njihov i najveći promašaj.

    E sad...zna se koji motori su na tronu vozila sa dva točka...Suzuki, Honda, Jamaha, Kawasaki...a kod skutera su apsolutni vladari Italijani...znači Gillera, Aprillia...koji god od ova dva izabereš nećeš pogrešiti samo što mislim da ne možeš nov da uzmeš za 2000 nego polovan, star nekih godinu-dve, al i to ti je ko novo...onda Piaggio ima model Energy koji je odličan...i tako...uglavnom, za te pare možeš da kupiš avion od skutera.

    I ZAPAMTI....BEZ KACIGE NEMOJ DA IDEŠ NI DO PRODAVNICE BUKVALNO...AKO TREBA DA SE PREVEZEŠ SAMO 50 METARA NEMOJ DA TI BUDE TEŠKO DA JE STAVIŠ NA GLAVU.
    Nadam se da sam pomogo bar malo

  9. Mica ubica ispod plavog mosta 20 e to je 100 puta mica ubica i garant ce ti dati popust na veliko. I moz da se ozenis za te pare. Elem sacekaj da polozis pa kupi kola/motor. Sa skuterom mozes samo po gradu da ides dok zategnute maloletnice vlaze. Al golf je golf. Po vecim gradovima moz da posluzi skuter ipak. Ipak da imam 2000....

  10. Не би ти остало 1500 евра. Ја кад сам полагао вожњу све укупно, полагање на Југићу јми је изашло око 30000 дин. Е сад, је л' су повећали цене пошто је било приче о томе, да ће бити 60000-70000 обука или тако нешто?

    Tek od septembra ako se ne varam.
    ja sam se raspitivo oko 300 evra je polaganje obuka i svi ti kurci..
    Znaci jos bolje ostalo bi ti vise za te pare itekako imas da nadjes auto dobar za pocetak.

  11. Zajebi ta govna, bolje kupi neki polovan auto, teze je poginuti. Moj cale je nasao odlicno ocuvanu Jamahu od 101 kubika, skuter, ne motor. Platio 650 jevreja, ima papire, ima sve kurce. Ja sam drugi dan otkako sam seo na njega zamalo podleteo pod tockove, usralo me da ne poginem, a ni kacigu nisam imao. Onda sam od straha pauzirao sa voznjom nekoliko dana. Slomio sam desni retrovizor na skuteru, a na sebi samo sam ogulio lakat na desnoj ruci i malo koleno. ODLICNO SAM PROSAO. Tako da, zajebi skuter, gomila ljudi je izginula sa tim kurcima. Daleko bilo da se tebi nesto desi, ali zajebana je to stvar. Ako kupis skuter, BEZ KACIGE NIGDE, kao sto rece Renato. ALI NIGDE.

  12. Za te pare plati psihijatra. Možda i uspe da ti pomogne.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.