Prijava

E drugari zadala mi biologicarka da napravim herbarijum od minimalno 20 biljaka, trazi da im znam divisio, classis, familia, genus, species i narodni naziv. E, sad, interesuju me vasa iskustva, sta ne treba presovati, i sl, a ako znate i za neki sajt gde ima sve to ispisato bio bih vam mnogo zahvalan da mi date :)

Маслачак не дирај, мени је изашло сво оно млеко из стабљике кад сам пресовао па сам морао да цепам страну.

Ja sam na botanici u prvom semestru imao trave, leptirnjače, lekovite, mehanički štetne..
Mogao bih da pomognem, shodno mojoj osmici lolo.

Imaš li neke konkretne ili mo'š šta hoćeš?

Za neke biljke ćeš teško naći porodicu, tako da se drži onih dobro poznatih.
Sajta nema, rondaj po knjigama, uvek je precizniji, i sve je provereno :)

na ovome svetu mogu da kazem sto se desava to nije istina

Ginko je keva, a ima ga na kališu kolko oćeš.

a sam na botanici u prvom semestru imao trave, leptirnjače, lekovite, mehanički štetne..
Mogao bih da pomognem, shodno mojoj osmici lolo.

Imaš li neke konkretne ili mo'š šta hoćeš?

Rekla nam koje ocemo, samo preporucila da ne uzimamo sa lukovicom jer se zajebano presuju..
Thx svima :)

Ја у свом хербаријуму имам 20 грама Оранж бада. лололо :)

Popino prase. Em sto je rasprostranjeno,em ces sigurno naci ta imena sto ti treba.Em se moze lepo da ispresuje.

Zatim kopriva. Breza,lipa i ostalo drvece..
Bokvica (ako znas sta je), moze i maslacak samo stavi neki dodatni papir do njega, da upije mleko.

Ako ne znaš latinske nazive biljaka a znaš narodni onda kucaj u pretragu i verovatno ćeš negde naleteti na nazive koje kasnije guglaj i naćeš sve o njima.

У је, сећам се да сам за тај хербаријум једини у генерацији имао гинко!

Ja mogu da ti nađem vrlo brzo 20 drvenastih, kompletnu sistematiku i ako treba da ti kažem gde možeš da ih nađeš u Beogradu. Ako ti treba ti reci, da ti kucam odma'.