Prijava

procitah sve postove (sa sve prvim) i moracu da dam komentar:

nemojte da komentarisete nesto sto niste procitali il procitali do pola jer je to nekulturno, ziljavo, glupo, retardirano, idiotski, buljaski, itd.... najozbiljnije, ne vezano na temu. polupismenost najgora srpska boljka.
o ostalom misljenje zadrzavam za sebe, jer drugacije nema smisla.

TEMA JE: Hrišćani zapravo ne veruju u boga već lažu. Foliraju. Seru. Kenjaju. Troluju. Konfabuliraju. Prave izgovore. Kako god vam je drago.

otvorio si mi oci, moze lok.

TEMA JE: Hrišćani zapravo ne veruju u boga već lažu. Foliraju. Seru. Kenjaju. Troluju. Konfabuliraju. Prave izgovore. Kako god vam je drago.

O, Bože, zašto ne postojiš?

Колико немате осећај да провалите зајебанцију јеботе. Пост је толико искарикиран да просто вришти да је искарикиран.
Што се осталог тиче, ја се и даље ломим између деисте и атеисте. Мада више вучем ка деисти, и под богом могу да подразумевам практично све, а не чичицу. Јер ме мучи питање настанка Свемира. Немогуће је да је настао ни из чега, а опет, од чега је онда настало то из чега је свемир настао, и кад бисмо претпоставили да постоји одувек, како јебено постоји одувек. Ај' да не серем више. Пратим шта људи причају, мрзи ме да се озбиљно укључујем у расправу.

I naravno da smo mi ateisti prilično sigurno da ne postoji Bog, da ne postoji raj i da ne postoji pakao.

Jel se ti to premišljaš?

Е да, Библију сматрам правим почетком епске фантастике, ако изузмемо грчке и остале митове. Па оно, можда је једном и прочитам, контам да је интересантно. Само се бојим да нема неку интересантну радњу.

Пост је толико искарикиран да просто вришти да је искарикиран.

ja sam se ogradio. donekle....

Немогуће је да је настао ни из чега, а опет, од чега је онда настало то из чега је свемир настао, и кад бисмо претпоставили да постоји одувек, како јебено постоји одувек.

To je problem sa našim mozgovima, funkcionišu tako da uvek u svemu traže uzrok. Ali svemir ne mora da ima uzrok. Preporučujem: http://www.imdb.com/title/tt1658580/

хир ви го аген

Нисам прочитао јер сам незрео и сморило ме ово овде, али Валсинарб, што тебе све ово занима а?

To je problem sa našim mozgovima, funkcionišu tako da uvek u svemu traže uzrok. Ali svemir ne mora da ima uzrok. Preporučujem: http://www.imdb.com/title/tt1658580/

Zašto ti onda tražiš neku logiku u božijem postojanju.

To je problem sa našim mozgovima, funkcionišu tako da uvek u svemu traže uzrok. Ali svemir ne mora da ima uzrok. Preporučujem: http://www.imdb.com/title/tt1658580/

Хвала, стављам на скидање, погледаћу првом приликом, сад спремам крш неких испита, па у некој паузи ових дана.

Zašto ti onda tražiš neku logiku u božijem postojanju.

To što svemir nema uzrok, ne znači da je nelogičan. Veoma je logičan, precizna matematička merenja pokazuju da svemiru nije potreban početni uzrok, već je mogao sam od sebe spontano da nastane. Fuck, nisam fizičar, ne mogu da pričam više o tome.

Ček, ček, to što sam ja čovjek ne treba da me interesuje okle se stvorila Venera i kako je, dovraga, nastao svemir? Treba da budem konj pa da smijem da znam zašto to čudo nema granicu i kako je sve nastalo u VP?

Zašto ti onda tražiš neku logiku u božijem postojanju.

Човек је створио Бога, да би објаснио природне појаве које није разумео. Објасни ми феномен тога да је у "примитивним", многобожачким религијама постојало, дабоме, више богова. И исто су људи триповали да су их видели, да Атина плаче, а Зевс раскива сељанчице по ливадама. Зашто су се прешалтали на једнобожачку религију?

Става сам да је човек створио Бога, а не Бог човека. Капираш поенту?

Ček, ček, to što sam ja čovjek ne treba da me interesuje okle se stvorila Venera i kako je, dovraga, nastao svemir? Treba da budem konj pa da smijem da znam zašto to čudo nema granicu i kako je sve nastalo u VP?

Па оно, имаш избор, можеш и на грађевини да радиш. Мислим, том логиком, зашто би те ишта интересовало?

Drvo se na drvo naslanja, a čovjek na kamen.
Trebalo bi razmisliti šta bi bilo da smo svi ateisti. Strepim od katastrofe.

To što svemir nema uzrok, ne znači da je nelogičan. Veoma je logičan, precizna matematička merenja pokazuju da svemiru nije potreban početni uzrok, već je mogao sam od sebe spontano da nastane.

gresis sinak silno.

1. ne postoje matematicka merenja, vec samo teorije i dokazi
2. ne postoje ni matematicki dokazi koje dokazuju kako nastaje spontano, jos uvek. samo teorije.

iako se slazem sa tobom u principu, nemoj lupas ovo tek tako :)
naucnici cesto pominju boga kao ono sto jos nije objasnjeno. ne iskljucuju ga, samo mu mic po mic smanjuju parohiju.

e gledao sam sad neki film sa Raselom Kroom..

i gledam, gledam, gledam i pitam se odakle ja znam ovog Rasela...ma upoznao sam ga, garant mislim..

i tek mi sine...REME, jebote, samo u manjem pakovanju...

isti, tebra...

To je problem sa našim mozgovima, funkcionišu tako da uvek u svemu traže uzrok.