Prijava

Da ne spamujemo, nemam živaca više za rasprave.

Kolega, da li da vam pišem 9 iz Rimskog prava ili da vas ostavim za sledeći rok, da pokušate za 10?

Поштовани, пита је једно, а бурек је друго. Има пита са јабукама, тзв. јабучара, а бурек са јабукама је нешто друго. Или лења пита. То је исто са јабукама. Има и бундевара, то је пита исто, али нисам чуо за бурек са бундевама. Мада, можда и има. Ко ће то знати...

Burek je pita s mesom, a to što ti zoveš burekom se pravilno naziva "slagana pita". :P

@YouCantHandleTheTruћ
Pazi...ja sam iz Crne Gore i kad narucujem burek moram da napomenem da ga hocu sa mesom...to je zato sto lik/likusa koji ga prodaju ne znaju da je burek sam po sebi sa mesom.Kazem ti da sam se raspravljao sa ovim likom iz Srpske dok na kraju nisam morao da priznam da je u pravu jer burek nije nastao u CG a ljudi iz Bosne se razumiju u burek... :D

Јебига, где год сам у Србији куповао бурек морао сам рећи шчим ћу. Овде је тако, све зовемо бурек, мада има и пити, то се као ваљда другачије меси. Мени баба прави разне пите, а то није ни слично бурецима у пекари.

Aко сви немају пара, а држава штампа новац, зашто једноставно не иштампа више и подели свима?

Зајебите сцену са буреком, смара. Озбиљно.

Јој, видро, сад измишљаш неке нове називе да би испало да сте у праву. Баш би глупо звучало слагана празна пита. Да вас водим ја овде у Београду има много добра пекара да се наједете пица-бурека. Одмах бисте променили мишљење.

Ovo sam u radnji čuo, ulazi neka likuša i pita
- Imate li banane?
- Imamo.
- A koja su marka?
Ču koja su marka lolololo.

Trućko, ja obožavam taj "pica burek", al' nisam ja kriva što ne bi trebalo da se zove tako. Prava pita se razvija i mota, a za slaganu ti trebaju samo kore koje bacaš jedne na drugu, što rade ovi u pekarama..
A slagana prazna pita se zove maslenica. ;p

Trut, studiram u BG i jeo sam taj vaš "pica burek", dobar jeste, ali ništa pretjerano. I zovem ga tako jer ga vi tako zovete, a ja nemam adekvatan naziv za njega. I svakako mi nije promijenio mišljenje. Ali zajebite priču o tome, stvarno je obrnula krug.

"Hoćeš prvo da ti popušim?"
Ja ništa gluplje nisam čuo...

Najgluplje pitanje koje me često pitaju u sklopu otvaranja konverzacije u prolazu je:
Đe si brate? Jebeš li što?

e pa da, to za burek, večita dilema, i mene zanima, saću temu dotvorim

Ма јео сам ја бурек и у Бања Луци и у Требињу и на још икс места, него вас зајебавам пошто ми је просто невероватно да толико скачете кад то чујете. Узгред, не волим пица-бурек. :)

А да, сетио сам се најглупљих неколико питања која су ми била постављена у "Коста кофију"

Хоћете ли цимет у кафу?
А ванилу?
Мускатни орашчић?
.
.
.

јебо вас бурек
босанци јебени смарате

Da li da se brijem na suvo ili da stavim pjenu?

Burazerovo prvo brijanje.

Trute, kaci bio u Trebinju? :) A svaki put kažem sebi da ne padam u vatru zbog toga i džaba. :D

Ахахахахах, читам све време, ваљам се и чекам да видим докле ће :Д Труће, улепша ми дан!

Trute, kaci bio u Trebinju? :)

Био сам пар пута у Билећи, па сам скокн'о до Требиња. Добар је био бурек. :)

A svaki put kažem sebi da ne padam u vatru zbog toga i džaba. :D

Али претерујете, брате. Реално. :)

U pravu su ovi Bosanci. Burek je samo sa mesom, ostalo su pite. I burek je burek ako je savijen u spiralu.