Crna Gora

  1. Zanima me da li ste se u vreme SRJ i SCG, u Crnoj Gori osećali kao svoj na svome,ili ste imali neki osećaj da ste u inostranstvu?

  2. Моли се Томис'ав Николић да указом забрани коришћење интернета особама које пре тога не докажу на тесту интелигенције да имају IQ већи од броја министара у влади.

  3. Samo pitam,ali dobro ako ti misliš da sam retardiran, ja tu ne mogu ništa da promenim.

  4. Ja, sa druge strane, mislim da pristup internetu treba biti zabranjen svim ljudima kojima je IQ nizi od Froda.

  5. Redzi ja sam rođen u CG, pričam srpski, idem u srpsku crkvu, Srbiju smatram mojom zemljom. Otac mi je bio Srbin, deda mi je bio Srbin, kao i oni prije njih.
    Uči istoriju prije nego što postaviš neka glupa pitanja. A može katanac jer već ima ovakva tema.

  6. "Црна Горо поносито стијење српске круне ти драго камење."
    -Његош

    Онамо, онамо... за брда она,
    говоре да је разорен двор
    мојега цара; онамо веле,
    био је негда јуначки збор.

    Онамо, онамо... да виђу Призрен!
    Та то је моје - дома ћу доћ'!
    Старина мила тамо ме зове,
    ту морам једном оружан поћ'.

    Онамо, онамо... са развалина
    дворова царских врагу ћу рећ':
    „С огњишта милог бјежи ми, куго,
    зајам ти морам враћати већ'!“

    Онамо, онамо... за брда она
    казују да је зелени гај
    под ким се дижу Дечани свети:
    молитва у њих присваја рај.

    Онамо, онамо... за брда она,
    гдје небо плаво савија свод;
    на српска поља, на поља бојна,
    онамо, браћо, спремајмо ход!

    Онамо, онамо... за брда она
    погажен коњ'ма кликује Југ:
    „У помоћ, дјецо, у помоћ, синци,
    светит' ме старца - свет вам је дуг!“

    Онамо, онамо... сабљи за стара
    његова ребра да тупим рез
    по турским ребрим'; да б'једној раји
    њом истом с руку рес'јецам вез!

    Онамо, онамо... за брда она
    Милошев, кажу, пребива гроб!
    Онамо покој добићу души,
    кад Србин више не буде роб.

    Краљ Никола

    http://www.njegos.org/petrovics/nik_vdom.jpg

    Шта су Црногорци ? М ?

  7. kakav transfer blama od teme.

  8. Ја кажем да се закључа, ал рекох да му копирам само увод у историју.

  9. Šta ima da se osećaš koji kurac, šta, da se neću osećak ka Portorikanac ako se iz nekog razloga razočaram u domovinu? Ko vas time truje da mi je znat? Roditelji, društvo, političari? Odakle vam to? Osim ako nemate po 15 godina maksimum, stvar je zabrinjavajuća. Jebote život, ljudi ne primaju plate i jadva sastavljaju kraj sa krajem, a vama je bitno da se osećate ka Srbi odnosno Crnogorci!? E ne čudim se Titu što je pokušao da istrijebi sve pokušaje nacionalizma. I Crna Gora postoji od 1484., o što je ulazila i izlazila iz zajednica je ne čini najmlađom državom na svijetu i ne znam ja čim.

    A što je Vojvodina na mapi ograđena linijom, a a a?

  10. ја у овоме тренутку осећам се да сам свој на своме кацам у цг само кацам у Херцег Новом и сличним про српским местима

    ИНДИЈААААА, ПАКИСТААААААААН

  11. I ti što se diče Crnogostvom i Srpstvom su najobičnije budale, čoče, pozivaju se na neko čojstvo i junaštvo i kako su njihovi preci sekli Turske glave i ostale neprijatelje. Ne vjerujem da bi se time tolko falili ni da su ti isti te glave i još toliko njih posekli. To se zove kitenjem tuđim perjem. Jer da je tako (ka što nije), onda nikad neke dijte iz neke fine i mirne porodice ne bi nešto loše učinjelo, bilo narkoman, a ovi ne no se pozivaju na tamo neke ljude iz šesetrećeg koljena i sebe zovu potomcima junaka. Junci.

    Od onolkog naroda što izginu u ovaj zadnji rat izgleda izginuše sve pogrešni.

  12. Crna Gora, asam objasnio, a?
    Defka je ujedno i moje mišljenje o Crnoj Gori.

  13. Ja sam bosanski medjed, ali sam jednako na svome i u Srbiji i CG. Trudim se da sam na svome, ne volim kad sam na tudjem. Ako me razumes.

  14. sto rece ovaj u komentaru, nisi ovce nabrojao.

  15. ja sam se poprilično osjećao kao da sam doma, mislim ovo "na svome", ne znam za ostale. i sad se prilično osjećam, pogotovo ako odem u Pipere, imam neku zemlju tamo.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.