Kurajberovo Nezavisno Istraživačko Novinarstvo (KNIN)

  1. Šomi kakva je to poruka iz presa bila

  2. Odgovorio sam mu da smo za saradnju.
    Pogledaću posle šta je to.

    Inače na odmoru ste do ponedeljka, a od ponedeljka, pera u ruke i da nastavimo sa ovim.

  3. Ja pod uticajem ovog transparenta o stameni kreno da pišem da je crnac tužio drvo banane za rasizam al me nešto sad mrzi nego kopiraj tu poruku da vidimo:)

  4. Aleksandar Sale Jovanovic
    Kolege, fenomenalan vam je profil i ako ste raspoloženi za saradnju, tuj sam... Inače, pokrenuo sam portal Press.rs, koji je u osnovi takođe parodija na Pressonlinei gde imam rubriku šatro. Ukoliko želite možete i tamo da punite rubriku svojim sadržajem sa sve reklamiranjem vašeg profila.

  5. Punićemo k'o Šiptar kornet lolololo

    Nego Dušane ubaci ti tu priču da je u ponedeljak objavimo, kao na odmoru smo do tad :)

  6. Vi niste normalni. :)))
    Pa sad, kad dignete noseve, neće se moći živeti od vas. :))

  7. Pa sad, kad dignete noseve, neće se moći živeti od vas. :))

    K'o mi...ma jok. Mi smo stara vukajlijaška bagra, a pazi lik je već objavio nešto naše, sa početka, a mnogo smo luđi i kvalitetniji od tog Press-a.

  8. Šta je objavio? Ja kupujem Press, svaki dan.
    E, Đoni, da li si čitao Medenicu u nedelju, o Paraolimpijadi?
    Jebeš mi sve, kao da je odavde uzeto; taj rad.
    Kad sam dala kompliment, na takve stvari sam mislila.

  9. E, Đoni, da li si čitao Medenicu u nedelju, o Paraolimpijadi?

    Ma Medenica je car. Koliko šuri čovek po svima, iskrivim s eod smeha +++

  10. KULTURA

    MARIJANA ČOLIĆ KOSTIĆ MATEUS PIŠE SF ROMAN

    Naša poznata spisateljica, modna kretaorka i dobitnica čuvene "Noblicine Nagrade za Književnost" Marijana Čolić Kostić Mateus, odlučila je da promeni pravac u pisanju i da započne svoj prvi SF roman.
    "Naučna fantastika me je privlačila od malih nogu, još od kada sam pročitala čuvenu knjigu od Žila Verna "Gospodar Prstenova" i pošto su mi stvarno potrebni novi izazovi, mislim da je vreme da uplovim i u taj žanr kome mogu da podarim svašta i gde moja mašta stvarno može doći do izražaja. Želim da napišem potpuno voluminizirano delo koje će zaseniti sve moje dosadašnje bestselere, koji jesu bili vrhunac žanra poznatog u svetu pod nazivom mirjanabobićmojisilovanje, ali vreme je da promenim pravac i prerastem u još ozbiljnijeg pisca" - izjavila je Marijana.
    "Ne želim puno da vam otkrivam ali samo ću reći da će se priča dešavati oko deset hiljada godina u budućnosti i da će glavni lik biti žena koja će se upustiti u zabranjenu ljubav sa robotom-milijarderom koju će osuđivati i pokušati da prekinu verski fanatici sa kamene planete Zorb. Inače knjiga će se dešavati na ekskluzivnoj planeti-odmaralištu Nemezis, koja je vlasništvo tog robota-milijardera, Lotariusa ZX 800. U knjizi će biti dosta akcije, vrućih delova, voluminiziranosti, luksuza ali i nekih izuma za koje znam da će jednom u budućnosti stvarno postojati i time smatram da ću steči status vizionara jednom kada stvarno sve to bude postojalo. Na primer u knjizi ću spomenuti da će se tada sigurno nositi čarape na sandale, što danas deluje smešno, ali za deset hiljada godina, to će biti trend. U tom segmentu ću se dosta konsultovati sa Snežanom Dakić, koja ima paranormalnu sposobnost da zna čak i do hiljadu godina unapred šta će se nositi. Biće i izuma kao što su nuklearni, raznobojni, veštački vibratori na laserski pogon i neuroplazmatični lak za nokte, ali da vam ne kažem baš sve." - otkrila je makar deo budućnosti iz svog ugla presrećna Marijana.
    Novinari Kurajbera se unapred raduju novoj Marijaninoj knjizi i već se u redakciji izvlači šibica ko će morati da je pročita i prepriča svima.

    http://www.smizle.com/images/1/marijana-mateus-drago-mi-je-da-se-ljudi-smeju-mojim-lapsusima_4902.jpg

  11. KOLONIZACIJA SVEMIRA 6

    LETEĆI TANJIR ZAVRŠEN, LET ZAKAZAN ZA SUTRA

    kako je Kurajberu ekskluzivno dojavljeno, leteći tanjir koji je Milutin Bekuta Mrkonjić, ministar za sve što se gradi, obećao da će biti gotov još prošle nedelje, završen je danas i spreman je da se sa kosmodroma u Jagodini vine u mračni i hladni svemir sa sve odabranom posadom i tako ovaj, najveći projekat u istoriji čovečanstva, došao je pred fazu kada je sasvim izvesno da će ovih dana, najverovatnije sutra biti sproveden.
    "Bilo je teško uraditi ovo u tako kratkom roku, ali uspeli smo. Naš leteći tanjir je spreman za let." - svečano i u dobrom raspoloženju je objavio Mrka.
    "Ovo je još jedan dokaz da je ova vlada vizionarska i da može sve da sprovede ako se samo usredsredi. Kašnjenje je ponajviše nastalo zbog štrajka radnika "Argete" koji nisu mogli da nam zbog toga isporuče paštete na vreme, ali i to smo premostili kupivši preko gospodina Miškovića Rio Mare paštete kojima je samo mesec dana istekao rok. Sve je spremno za let i sutra je taj istorijski dan, koji obeležava pobedu srpskog svemirskog programa nad ruskim, američkim, kineskim, etiopskim, vatikanskim i svim ostalim svemirskim programima koji postoje, a i sutra je dan kada će davnašnja želja Srba, da se vinu van granica planete, najzad biti ispunjena. Posada je spremna, a svi novinari su pozvani da prisustvuju sutrašnjem lasnsiranju tanjira koji smo nazvali "Vojislav Šešelj Prkosni", po velikom srpsko-holandskom borcu za ljudska prava, koji nepravedno trune u haškom kazamatu. Pored poletanja sutra je planiran i prigodni koktel, na kom će nastupiti grupa Legende, Dejan Cukić, Bajaga i Sinan Sakić, a deliće se i specijalne tehničke brošure tanjira." - završio je izlaganje gospodin Lakosta.
    Naravno, sutra na poletanju će biti i novinari Kurajbera, ponajviše zbog koktela na kom je najavljeno da će biti pečeni vo i rakija takođe i o ovom epskom, istorijskom događaju bićete informisani iz prve ruke.

    http://www.vestinet.rs/wp-content/uploads/2011/08/Leteci-tanjir-350x226.jpg

  12. Курајбер сазнаје - Вукајлијаши заборавили Давидса на чак двије странице

  13. Курајбер сазнаје - Вукајлијаши заборавили Давидса на чак двије странице

    A ne Smare, ubacio sam ja Edara, a planiram da obnavljam njegovu sliku često tamo lololo

  14. Е тако и треба, да се не заборави :))
    Што написаше они за Сребреницу - БИЋЕ РЕПРИЗА!!! :Д

  15. Е тако и треба, да се не заборави :))
    Што написаше они за Сребреницу - БИЋЕ РЕПРИЗА!!! :Д

    Lolololo Edgar sa 3D naočarima se ne sme zaboraviti....

  16. KOLONIZACIJA SVEMIRA 7

    POLETANJE

    10....9....8.....7.....6....5....4....3.....2....1.....POLEĆEMO!
    Odzvanjalo je iz ogromnih zvučnika koji su okruživali kosmodrom u Jagodini, ali i iz desetina milona grla ljudi koji su došli da isprate ovaj istorijski trenutak. Leteći tanjir "Vojislav Šešelj Prkosni" je poleteo u svemir.
    Već od ranog jutra vladalo je nestrpljenje kako među običnim ljudima, tako i među nama novinarima, domaćim političarima, ali i svetskim, barem onima koji su podržali ovaj srpski, ali i najblistaviji trenutak čovečanstva još od Velikog Praska.
    Svi su čekali hrabru posadu koja je u ružičastim skafanderima, poklon jednog od generalnih sponzora leta TV Pink, odjednom došla do rampe, okrenula se ka milionskom auditorijumu i uz goromoglasan pljesak i himnu Bože Pravde, duboko se naklonila svima. Prvi je u brod ušao Jovan Deretić koji se žalio pre leta da ga malo bole noge, a ostali kosmonauti Lidija Vukićević, Aca Lukas, Milan Stanković i Ljubiša Buha Čume, stajali su još malo i samo njihovim porodicama je dozvoljeno da im priđi i oproste se sa njima, barem do povratka nazad na zemlju. Čume je čak malo i zagrejao masu, izvadivši dve tetke iz torbice i ispalivši pune šaržere u vazduh po starom srpskom običaju.
    Tomislavu Nikoliću i Ivici Dačiću se čak svrtela i suza u uglu očiju, Mrkonjić je zadovoljno brundao, dok su Borisa Tadića i Dragana Šutanovca morali da izbace ljudi iz obezbeđenja jer su histerično vikali kako je leteći tanjir njihova ideja i ideja prethodne vlade koja im je ukradena.
    Od stranih državnika primećen je Hugo Čavez, Mahmud Neđo Ahmadinedžad, Vladimir Putin, Kim Džong Un kao i još nekoliko lidera takozvanog Anti-američkog opredeljenja. Kineski lider nije mogao da dođe zbog posete Bloku 70 zbog inicijative tog Bloka, da se pridruži Kini.
    Kada je posada ušla u tanjir, nastala je tišina, koju je prekinula liturgija koju je održao Vladika Pahomije.
    Nakon toga svi su napeto gledali u tanjir moleći se da poletanje uspe i moleći se da hrabra posada prebrodi sve poteškoće i uspešno započne srpsku kolonizaciju svemira.
    Odbrojavanje je trajalo kao godina, ali kada su se moćni motori upalili i kada se leteći tanjir vinuo u nebesa, uzdah olakšanja, a zatim i radosni usklici zaprali su nebo iznad Jagodine. Čak su i navijačke grupe napravile bakljadu za pamćenje i osim sitnih tuča i incidenata između "Zabranjenih" i "Alkatraza" nije bilo većih problema.
    Leteći tanjir je krenuo na svoju misiju i čim budu prve zanimljive vesti, novinari Kurajbera će imati ekskluzivu kao jedina novina koja je pratila sve od početka i jedina novina koja je verovala da će ovaj poduhvat uspeti. Srećno hrabri astronauti. Prenesite svemiru naše pozdrave.

    http://news.softpedia.com/images/news2/Flying-Saucers-Could-Replace-Existing-Airplanes-2.jpg

  17. ЕКСКЛУЗИВНО: МИЛОШ БОЈАНИЋ УЛАЗИ У ТРКУ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА БИЈЕЉИНЕ

    Како Курајбер званично разабире познати пјевач и најбогатији естрадни умјетник на домаћој сцени Милош Бојанић је на само 15 дана од почетка локалних избора у Босни и Херцеговини најавио да ће да се укључи у трку за градоначелника Бијељине. Ова одлука је можда изненадила многе, али Милош је био спреман да нам одмах објасни своје разлоге за овако неочекиван поступак:
    -Знате, ја сам рођени Семберац, а Семберија је мене љуљала у крилу, па иако ме Босна пустила да лутам по свијету ја се њој увијек враћам и желим да се одужим онако како то најбоље доликује. А и народ је жељан промјена, јер му је доста терора и лоповлука. Пошто је Бијељина прије пар мјесеци постала град, мој циљ је да постанем њен први градоначелник, јер како то наш народ најбоље каже: пара никад доста!
    Међутим, Милоша очекују тешке борбе за жељено мјесто са тројицом, пардон, двојицом противника. У тој трци тренутно предњачи тренутни начелник Мићо Менструација Мићић са 63 км изграђеног асфалта и 41 бандером за расвјету (без сијалица). Његов први пратилац Мирослав Мишко Миловановић има нешто мање урађеног асфалта, тачније 48 км, али и свега 18 бандера (имају сијалице), међутим, он пропагира прије свега активну економску политику која ће донијети нова радна мјеста у општину, пардон град. Ипак, Милош за све има спремно рјешење, а охрабрујућа вијест је и та да је трећи кандидат за градоначелника Дамјан Пајић Мицини изјавио да ће, уколико се Милош заиста кандидује, он одустати од кандидатуре и натерати све своје гласаче да Милошу дају глас.
    Када смо Бојанића питали на који ће начин претећи своје противнике он је одговорио сљедеће:
    -Прво бих се захвалио Мицином на изузетној подршци и 14 његових гласача које ми је осигурао. То ми много значи и та помоћ није мала. Јесте да колеге кандидати имају много више урађеног асфалта, али мој план је да ми њихов асфалт узоремо и поставимо нови. За то ће бити лично ангажована моја два сина Микица и Бане којима ћу купити по два нова Џондира и двобраздне плугове како би могли да ору асфалт. Има такође да доведем и моје "кћерке" Мину Костић и Мају Николић да помогну сељацима у пољу. Оне би радиле у дневници, чупале пасуљ, вадиле кромпир и слично, а Мина, која је на ивици сиромаштва и којој овај ангажман много значи, би редовно показивала сисе сељацима како би им побољшала вољу за радом. Моје родно мјесто Рухотина ће постати општина града и тиме планирам извршити децентрализацију. Једино ме мало брине што је Мићо изјавио да ће у граду извести многе менструације. Заиста не знам на шта је мислио, али плашим се да није оно што ја мислим да је.
    Ријечи подршке за Милоша стижу са свих страна, а најгласнији је био бивши фудбалер Саво Милошевић који је изјавио да ће прекинути пензију и заиграти фудбал за родно село Јоховац покушавајући да га доведе до Премијер лиге БиХ ако Милош постане градоначелник.
    Милошеви противници се још увијек нису званично огласили поводом ове вијести, али Курајбер из извора блиских досадашњем начелнику Мићи Мићићу сазнаје да га је ова вијест изузетно уплашила због чега је позвао хитан састанак и наредио да "се откажу све менструације"- како стоји у саопштењу.

  18. Eto, nije nesto, ali rekoh da se vratim malo pisanju ovdje.

    EDIT: Za one koji ne znaju: http://www.youtube.com/watch?v=Si3jlbOpqZ8

  19. ŠOKANTNO! AMERI POKUŠAVALI DA NAM KONTROLIŠU UMOVE POMOĆU SUBLIMINALNIH PORUKA U TEKSTOVIMA!

    Kako Kurajber saznaje iz neimenovanih izvora, osnivač ..Vikiliksa'', Džulijan Asanž, došao je u posed mnoštva dokumenata američke tajne službe u kojima je do detalja opisan pokušaj da se Srbima ispere mozak!

    Naime, tadašnja vlada SAD-a na čelu sa Klintonom, smatrala je da Srbi imaju potencijal za osnivanje nove Al-kaide i rešila je preuzme nešto po tom pitanju, plašeći se terorističkih napada. Uloženi su milioni da se stvore nove muzičke zvezde pomoću čijih bi pesama mržnja srpskog naroda bila usmerena u drugom pravcu.Ali...

    -,,Kur, Bile, kura! Pokušali smo sve, ali nismo odmakli dalje od seoskih vašara! Jedino Vera što daje neke rezultate, ali i to je ništa. Jednostavno ne kapiram pod kojim se kriterijumima postaje zvezda u ovoj zemlji!''

    jedan je od dela objavljenih telefonskih razgovara medju ostalim dokumentima.

    -,,Pa dobro, majka mu stara, jel se bar seljaci primaju?''
    -,, Isprava smo mislili da je tako kad su počeli da se mlate izmedju sebe pod šatorom, a onda smo shvatili da je to kod njih normalno. Ne znam, mislim da uzalud trošimo pare.''
    -,,Valjda će Bog poslati nekog andjela da nam pomogne.''

    Sledeće godine je počela operacija bombardovanja pod nazivom ,,Milosrdni andjeo''.

    Nedugo po objavljivanju, tekstovi su sklonjeni sa sajta ,,Vikiliksa'', a počeo je, do sada najveći lov na, novog srpskog heroja, Džulijana Asanža. On se za sada krije u Ekvadorskoj ambasadi u londonu, dok Englezi svim silama pokušavaju da ga se dokopaju, plašeći se novih tekstova i besa Srba koji može rezultirati invazijom na Mančester.

    Uspeli smo da saznam da je pevačica koja se pominje u tekstovima Vera Matovic, ali ona nije želela da komentariše navode za naš list. ,,E deco, prekinite više da me zajebavate, mora' d'idem da spremam zimnicu!'' rekla je Vera našem reporteru u telefonskom razgovoru.

    Kao dokaz ovih tvrdnji, Kurajber vam prilaže i dva video snimka:

    http://www.youtube.com/watch?v=YXahWX1ld4M&feature=player_detailpage

    http://www.youtube.com/watch?v=hjcgnSLvLxk&feature=player_detailpage

    Ako se malo boje pogledaju tekstovi, koji pozivaju na nenormalan apetit,svadje medju kumovima, seksualno opštenje,zoofiliju i gledanje turskih serija, može se zaključiti da su Ameri,donkle,ipak uspeli u svojim namerama. Ali još smo tu...

  20. IZ BETON LIGE U PARTIZAN!

    Kako naš list saznaje srpski šampion, fudbalski klub Partizan je veoma blizu potpisa ugovara sa igračem fk Lasta, stamenim štoperom, ujedno i urednikom našeg lista, Johnny-jem Kurajberom.

    Sportski direktor Partizana Ljubiša Tumbaković je u izjavi za "Sportski žurnal" naveo da je blizu dogovora sa Jonnhyjem oko njegovog dolaska u "grobare".
    "Blizu smo dogovora sa Johnnyjem. Koliko je meni poznato, Johnny je veliki navijač Partizana, mogu da istaknem da sam par puta i gledao uživo njegove partije na Adi, tako da sam se lično uverio u njegove kvalitete, ne sumnjam da bi se fantastično uklopio u našu odbrambenu liniju. To je upravo tip odbrambenog igrača kojeg smo tražili ovog leta. Mislim da će on i Ivanov biti sjajan tandem, koji bi svojim iskustvom trebao da donese prevagu u evropskim mečevima, takodje bi i mladi Miloš Ostojić napredovao uz njih dvojicu", rekao je Žarko Pavlović za "Sportski žurnal".

    Naš list je iz prve ruke uspeo da dodje i do informacija iz prve ruke od našeg urednika.

    http://i46.tinypic.com/35dc8yp.jpg

    "Tačno je da me je kontaktirao Partizan, ali do sada nije bilo konkretnih dogovora, sve se svelo na obećanja, problem predstavlja moj sadašnji klub koji traži nerealno obeštećenje, videćemo šta će biti, vode se pregovori izmedju dva kluba već neko vreme. Veoma mi prija interesovanje Partizana, to bi zaista bio vrh moje karijere, ostvarenje moj snova, i ciljeva. Posebno imponuje činjenica da me je preporučio naš veliki as Mladen Krstajić ovoj upravi, možda je to korak ka pomirenju izmedju njega i gospodina Djurića. Kao profesionalac nastaviću da igram sa 100% svojih mogućnosti u sadašnjem klubu, i truditi da ostanem fokusiran na igru."

"Jedan od 'onih' sajtova (za ljude sklone crnjaku - mislim na humor, ne na vino). Poželite ponekad da se nasmejete kao Draguljupče nakon valjano okončane "psine"? Mislite da cenzura ne treba da postoji? Mislite da nema preosetljivih tema i nedodirljivih osoba? Na ovome sajtu ćete naći sebe!!! Dakle - samo za vickaste: vukajlija.com"

SerbianForum | 13. Februar, 2010.