Prijava

Trebao sam sutra da imam radni sastanak sa Čedom u nekoj kafani u Guči, al' mi radna subota, pa ne idem, a i daleko mi ....

Gazimudo
Sti lud? Decko obrnuo trubu.

Нисам луд. Гледам овај концерт са почетка стране. Јееботе, као да је куцао на гуглу, ''топ 10 песама које су досадиле и богу и народу'', онда урадио најједноставнији могући аранжман, избацио сва сола и направио један разводњени колаж који сваки крштен домаћи дувач свира с пола шаке након литре брље. Онај његов највећи хит, ово што је линковао Даб, популаран је само због самог аранжмана и избора инструмената, и у суштини је композиција склепана чистом техно логиком: дај прекратку репетитивну мелодијску линију која се уклапа у сваку могућу прогресију састављену од максимум три акорда и опали по бубњевима. Можда сам ја ипак луд, шта знам...

Dejan Petrović je 2002. bio genijalni klinac sa ekstra vizijom. Sad je Goran Bregović.

јеахбатцху, биће тамо џела и отац гаврентије, па ако буде времена, сешћемо учетворо да сркнемо по пиво. а ако 'оће још неко, може!

bojanboj
Trebao sam sutra da imam radni sastanak sa Čedom u nekoj kafani u Guči, al' mi radna subota, pa ne idem, a i daleko mi ....

лоло, наћи ћу га ја, имаш ли неке посебне поздраве?

Pa tom logikom i Nothing else matters je kolaz koji svaki domaci polupijan klinac ume da odsvira na gitari.
Klasicna baladica, udaris na patetiku u tekstu, dobar izbor instrumenata i dobar aranzman i eto hita.

Ne kazem da mu je taj koncert nesto najbolje, al sto se tice samog sviranja trube,decko objasnjava.
Sto kaze Bruce, jeste se komercijalizovao (ne bas od 2002. po mom misljenju),al na kraju krajeva i cela Guca se komercijalizovala. Pre se tamo nije moglo cuti nista osim trube,sad dovode i Miroslava, Cecu itd.

Jbg,sa porastom popularnosti, doslo je do porasta broja onih koji tamo idu jer je "extra", i koji ne bi prepoznali razliku izmedju Kondorovog leta i Tigar rumbe.

EDIT: Ja se i dalje jezim slusajuci ovu pesmu:
http://www.youtube.com/watch?v=e3orjEp_BwE

ne bas od 2002. po mom misljenju

Tad sam ga prvi put slušao, baš u Guči, nedavno je nasledio orkestar i bio malo rastrojen ali se već videlo da je beli Boban. Tek se u poslednjih par godina pretvorio u ovo pto je sad. Šteta, a bio je baš kul momak.

EDIT: Inače, Guča je propala onog momenta kad je kockoglavi bacio oko na Dragačevo...

^ja sam pre 2 godine sedeo u Pozegi sa Dejanom Petrovicem i ovim malim Jevdjicem. Ni jedan ni drugi nisu zaklapali o trubi, i mogu ti reci da sam bio prilicno odusevljen i donekle im zavideo na strasti sa kojom se bave sviranjem. Mnogo dobri momci.

лоло, наћи ћу га ја, имаш ли неке посебне поздраве?

Nek vam reguliše račun u kafani...

Газимудо, пребуквално си се ухватио за моју тезу, није ни битно... Што се тиче самог свирања, не могу да причам какав је трубач, односно, не могу да проценим његов лични печат и технику јер га нисам чуо ван шаблона - напамет научених мелодија и тема. Где је ту импоровизација, по који омашен тон, где је онај мучени зној који се пушћа ко да свираш детету за леба, да се тако непластично изразим...? Греота ако су стварно тако добри ликови и музичари, требало би да ревидирају концепт свирке јер мени ово тренутно уопште не држи пажњу. Радије бих сео с неким локалним анонимусима под шатором сто метара од те бине, свега ми.

ЕДИТ: сад сам листао слике згуче и неких печења пун курац по сликама, одох да поједем нешто

Zamalo da jutros oko pola tri zapalim u Guču s jednim budalašem. I to sve onako baš naroljan. Sad mi drago što nisam otišao.

Ja bih samo iskoristio priliku da se najebem majke organizatorima. 6 godina zaredom dolazim u Guču i svake godine prave sve veće gluposti, nikada se nije plaćao ulaz na stadion, ali jbg, sad peva Ceca, 300 dindži ulaz, okej, ajde, daću 300 dindži, kad ono međutim, stižeš do šaltera gde se kupuju karte (nakon pola sata čekanja) i imaš šta da vidiš, ovi sa šaltera prodaju karte samo tapkarošima koji te iste karte prodaju po 500 dindži, ajde, kad je bal nek je maskenbal, ali tu se javlja onda drugi problem, čak i da kupiš karte teško ćeš da stigneš na pola koncerta, a kamoli na početak zbog reda i gužve koja se stvorila na "čak" 2 ulaza. Negde pola sata pred kraj koncerta odlučiše se da puste i nas sirotinju, i onda eto ti sranja, završava se koncert i sve ono sveta što je bilo nagrnu na ta 2 ulaza tj. izlaza, e to je bila ludnica, malo je falilo da izbije stampedo, negde oko pola sata nam je trebalo da izađemo sa stadiona... Jebem li im majku, da im jebem majku...

Ja bio u subotu i nisam uopste isao na stadion jer su ljudi stajali jedni na drugima. Prica mi ujak da se umalo nije pobio sa ovima iz obezbedjenja jer su terali ljude da se provlace ispod neke sipke. Posle je narod tu sipku slomio, ne znam kako.
Organizacija je nula. Boli ih kurac dok uzimaju pare.

Ja sam morao da preskačem šipku, verujem da je to to...

To je to. Nego neka baba je prljavom obucom sakacila mog ujaka po ruci pa je on obrisao tom liku iz obezbedjenja o majicu jer je ispizdeo.

Јеботебог. Фешта. Ја сад стиг'о. Што рекосте за ту гужву, ја био у суботу, па кад сам видео како се излази ван, нисам ни ишао јуче на концерт, но слуш'о озг'о из ресторана и глед'о како се људи муче док излазе. Синоћ једну девојку изгазише начисто, док су излазили. Пала и... јебига, ко да заустави ону руљу.
Све у свему, мени било до јаја, к'о и увек.

Јебач, Џело, јебига, нисам могао у суботу да вас нађем онде после концерта. Много гужве, не видим ништа, а кад сам изашао са стадиона смрзао се к'о педер и морао да палим. Па оно, извин'те.

Ма нема фрке јебга, нормално да ниси могао да нас нађеш кад је на оном излазу било дез иљада људи. Биће опет прилике. Само ми жао што је пропала она ракија што сам понео. :)

Pa kad ne piješ...

Mnogo puta napisao i opet ću:
EXIT >>> droga 75%
prostitucija 15%
alkoholizam 10%

GUČA >>> alkoholizam 65%
prostitucija 25 %
droga 10%

Пуши курца, Вуле, што је ниси ти пио? Ја попио 4-5 пива, нема где да стане...

E nisam ni ja mogao.. .Jebiga ti si dečko stariji, kapacitetniji, kod Voja piješ ko da te jure :)