Prijava

Uvek mi je bilo neprijatno da na pitanja poput "Kako škola?" ili sličnih da odgovaram sa "Ekstra" jer sam znao da se to od mene ne očekuje, a tako sam uvek osećao.
Mislim, jedini period kad nisam voleo školu je od 4-6 razreda osnovne škole, pre i posle toga mi je sve bilo bleja. Nije mi nikad teško padalo ni to što moram do srednje da idem 4 km peške i 26 kilometra prljavim busom, škola za mene predstavlja lepo mesto.
Ne kažem da se nisam smarao, ali mnogo češće sam se ekstra zabavljao.
Evo sad, približava se prvi septembar, poslednji koji čekam, a ja uopšte ne žalim nešto specijalno što se završava letnji raspust.
Koje je vaše mišljenje?

Mrzeo sam puno osnovnu skolu.
Mrzeo sam srednju skolu.
Fakultet mi je bio ok.
Doktorske studije su mi bile lepe i zanimljive.

Mnogo vise nego fakultet. Vratio bih se tamo i isao jos 20 godina da mogu.

jebiga, škola mi je oduvek bila dejan cukić fazon.

U osnovnu bih se vratio na kečinu. Najjači dani. A školu kao instituciju u kojoj stičeš znanje sam zavoleo tek negde krajem 2. srednje. Ili bolje rečeno, krenuo sam da cenim. Voleti je ipak prejaka reč. :)

Iskreno, mene su osnovna i srednja skola smarale... Osnovna vise, jer je to bukvalno presek stanovnistva, i moras da delis prostor sa gomilom retarda.

A ti kao samosvestan osnovac, svestan svojih vrednosti i cinicnog pogleda na svet, nisi to mogao ravnodusno podnositi?

U momci, ja se spremam da upišem bleja fakultet, da nastavim tradiciju, samo ako me usere.
A vi možete i da obrazložite malo kad već izražavate mišljenje.

Ja sam osnovnu školu 7. i 8. razred voleo jer sam tad provalio kakva je to sprdnja od škole i šta mi je sve dozvoljeno ili se bar ne sankcioniše. Mada sam bio retard koji kasno sazreva, pa sam sve to vreme provodio u igraonici umesto da jurim ženske.
A onda je došla srednja škola, po mom mišljenju upisao sam najlakši smer u celoj gimnaziji, pomalo štrebersko ali kul odeljenje. Nas 14 sveukupno, slični tipovi pa se odlično slažemo. Ne bežim sa časova kao u osnovnoj, ali pošto je bleja smer gubimo mnogo časova.

E sad, druga strana je ta što sam zbog škole u drugom gradu zapostavio sve veze u rodnome mestu. Kao da ne živim tu, ali opet ne živim ni u Kraljevu. Kad izlazim izlazim u Kraljevo, a kako nemam kako da se vratim uveče uglavnom prespavam kod nekog. Pošto mi je neprijatno da se uvaljujem redovno kod tih ljudi, ređe izlazim od svojih vršnjaka i onda mi škola dođe kao retko mesto da socijalno interagujem. Možda je zato toliko i volim, u svakom slučaju jedva čekam faks, da malo ja živim u centru.

Tjerali ga da uči ijekavicu. :DD

E ZBOG TAKVIH KAO ŠTO SI TI CRNO NAM JE DRŽAVA U KURCU!

Osnovna i srednja su mi njah, nit' smrdi nit' miriše. Ipak, najbolje ortake sam upoznao u OŠ i srednjoj. Što se ljudi tiče, ne znam, gimnaziju su upisivali ljudi koji nisu znali šta će sami sa sobom.
Na faksu mi je odlično. Mnogo dobra ekipa ljudi, ostale ne jebeš ni dva posto, živiš kako hoćeš i tako to. Jednostavno, prija mi faks.

A joj ja sam mrzila školu, al mrzila, ne toliko učenje nego cijeli taj koncept ''budi dobar i slušaj nastavnike'' i uopšteno to da me neko na taj način kontroliše, dobre ocjene, dobro vladanje, roditeljski i sl sranja
I još na to sve privilegvan tretman koji su imali tatini sinovi i ćerke i sl sranja...
Škola je za mene bila pakao, nije mi uopšte bilo dozvoljeno da se kreativno izrazim i nije nikog ko je želio da razumije moj karakter, u školi sam bila samo jedna nemirna i pričljiva djevojčica koja pravi belaj stalno ahahahha
Toliko me škola nervirala i izluđivala i toliko sam stalno bila sa pod stresom da sam i obolila i čak ni onda niko nije imao razumjevanja dok im moja mater nije jednog dana došla i izjebala sve po spisku
ahhaahahhahahahahaha
U svakom slučaju, mrzila sam školu i od kako sam ju završila puno sam sretnija osoba

A ti kao samosvestan osnovac, svestan svojih vrednosti i cinicnog pogleda na svet, nisi to mogao ravnodusno podnositi?

jok, samo su me kao i svakog strebera nervirali svi buduci automehanicari, muzikanti po svadbama, narkomani i domacice koje su svoj vrhunac imale u 16. godini.

Zbog takvih k'o što je on crno nam se piše. DRŽAVA DURADI NEŠTO!

Šta imaš protiv automehaničara? A?!

jok, samo su me kao i svakog strebera nervirali svi buduci automehanicari, muzikanti po svadbama, narkomani i domacice koje su svoj vrhunac imale u 16. godini.

Како људи то провале? Ја сам контао јбт за брдо људи да ће нешто успети, кад оно курчина, пола риба се удало са 19, пола ликова на дрогама, раде неке крш послове....

mrzeo sam i domace zadatke... mrzeo sam i tupave predmete i jos tupavije nastavnike sto cene samo kada neko nesto nauci napamet. mrzeo sam nastavnicu srpskog kod koje da bi dobio 5 na sastavu, moras da pocnes sa "cvetici mirisu i leptirici leprsaju"...