Prijava

Немам шта да кажем на овај најављени ивент, али ми некако било кул да отворим тему.

Управо склапам договор како да дођем до Батајнице, па би неко могао да ми помогне. Како иду аутобуси од НС-а и БГ-а до Батајнице? Има ли можда железница, па и да ли се њоме може стићи до Батајнице?

Обележавање стогодишњице српског ваздухопловства

Тренутак да се запитамо, како то да смо међу првима кренули, а међу последњима стигли.

До Батајнице можеш возом који иде на релацији Шид - Београд, путничким.

To nije hepening, to je ivent, get jor fekts strejt!!!

Исправио сам, само немој викати, боли ме глава данас цео дан.

Хм, ја сам из Зрењанина, па ми треба нека најлакша и најбржа варијанта.

Хм, не знам сада, питај на станици најбоље...

Тренутак да се запитамо, како то да смо међу првима кренули, а међу последњима стигли.

Спотакли се о старт линију, лоло

Meni žao što nisam nikad išo u muzej vazduhoplovstva, a imo sam želju. bem ti ekskurzije da ti jebem, jebo ih zoo vrt i avala da ih jebe!

Манијак, нас су водили у забавишту, још се сећам неких ствари, и оних као првих авиона како су висили са таванице.
Авала је доста добро, био пре годину дана, ништа јој не фали, али ипак музеј јебе.

Да објасним, кажи ми да ли Батајница има железничку станицу? То ме занима.

Има жел станицу, кажем ти, туда пролази воз на релацији Шид - Београд, брзи не стаје, али путнички стаје у Батају.

А мало о ваздухопловству да причамо? :Р

Манијак, нас су водили у забавишту, још се сећам неких ствари, и оних као првих авиона како су висили са таванице.
Авала је доста добро, био пре годину дана, ништа јој не фали, али ипак музеј јебе

Krompirko, ovo je bilo pre više od 20 godina, ravno 1990:))

еnemyofthefreeworld, па причамо, за почетак како стићи до Батаје :Д

Imam pitanje: Zašto je baš 2012. stogodišnjica? Mislim, Rusijan je u Beogradu leteo 1911. (doduše i poginuo, a uz to je bio Slovenac) a Sarić još 1910. (doduše u Subotici koja je tad bila u Austrougarskoj). Dakle, od kog događaja se računa istorija vazduhoplovstva u Srbiji?

Najbolje je krenuti izjutra rano. Jer ako kreneš kasnije, ići ćeš pešaka od Zemuna. Pogotovo što će biti i ruskih i američkih aviona, pa žele ljudi da vide.

Koliko se sećam, prva vazduhoplovna komanda je osnovana 1912. godine u Nišu. A prva naša avio kompanija 1927.AEROPUT :D Enemi, ispravi me ako grešim

Vazduhoplovna komanda, prva vazduhoplovna jedinica Srpske vojske, formirana je u Nišu 24. decembra 1912. godine. U sastavu je imala: Aeroplansku eskadrilu (odeljenje), Balonsko odeljenje, Golubiju poštu i Vodoničnu centralu. Krajem 1912. godine srpsko vazduhoplovstvo imalo je 12 aviona, impozantan broj za to vreme, a prema francuskim kriterijumima odgovarao je ekvivalentu dve eskadrile. Iscrpljeno u balkanskim ratovima, srpsko vojno vazduhoplovstvo dočekalo je Prvi svetski rat sa skromnim snagama: šest pilota, četiri aviona i dva balona.

Imam pitanje: Zašto je baš 2012. stogodišnjica? Mislim, Rusijan je u Beogradu leteo 1911. (doduše i poginuo, a uz to je bio Slovenac) a Sarić još 1910. (doduše u Subotici koja je tad bila u Austrougarskoj). Dakle, od kog događaja se računa istorija vazduhoplovstva u Srbiji?

У Нишу основано Српско војно ваздухопловство.
СОК НЕ ГРЕШИ!

A ko je usavršio balon, a? :)