Prijava

Vald pripadam grupi ja svoje racune placam cim stignu i smatram da svako treba da placa svoje racune. Voleo bih da su svi savesni i placaju svoje ali sam svestan da ne zivim u diznilendu i da je to trenutno nemoguce.

A de je meni popust na struju i grejanje u Obrenovcu, gradu koji proizvodi 50 posto struje u Srbiji, i isto toliko čađi i otpada smešta u pluća svojih građana? Doduše, možda bi trebalo samo da pojeftine pogrebnu opremu i ketering za sahranu, jer prilično ljudi crkne od raka, a sahrane su ogroman trošak, verovatno znate i sami.

Moje skromno mišljenje je da ne treba živeti u Diznilendu pa da plaćaš struju, već malo pročačkati po strukturi države, s vilama i bakljama ili bez, kukama, motikama itd., pa na taj način savesnim ljudima omogućiti da mogu sve to da plate. Naravno, to je verovatno nemoguće, zbog zabuljenosti u ekran, vesti, rijalitije i uticaja velikih zemalja, koje će zbaciti ove sadašnje na vlasti ko prljavu čarapu kad im to bude u interesu, isto kao Slobu ili Tadića ili roknuti kao Đinđića. Uglavnom, nemoguće da se promena desi samo u ovoj zemlji, i da je mi pokrenemo. Verovatno je skoro nemoguće da se promena desi ikako, ali, ono, mnogo ljudi je priželjkuje.

држава треба да омогући и људима неки минимум живота. то су и неке европске вредности. зато држава не би требало да људима одузима куће, кревете, жену и децу док нпр. не реши проблем проглашења банкрота. можда је човек бахата сиротиња, можда неће из ината да плати рачуне, али држава има механизме да од њега то наплати без да му одузима достојанство. јер какав год да је неко има права на неки минимум достојанства. и држава је дужна да му тај минимум обезбеди. зато породицама држава НЕ СМЕ да одузме кућу. има право у том случају да им прода кућу и купи мању, рецимо. или да их пресели на периферију и шта год.

али код нас је друштво жељно крви. дајте да видимо како пате ти што нису плаћали струју или узели кредит у швајцарцима. дајте да их гледамо у блату. говна.

уосталом, где је логика држави да ствара армију неких бескућника који немају шта да изгубе ако може да наплати на неки други начин?

Pa nema ovde drzave, ovde postoji partijski i cinovnicki aparat, sve ono sto zaista cini drzavu se vremenom izgubilo i upropastilo.

па није никад ни било државе овде. бар то не памтимо ни ми ни наши очеви. можда се неки дедица сећа некакве државе, али тешко и то. ја ово причам да би људи разумели у чему је проблем са одузимањем нечије куће.

Ima države, nema DRUŠTVA, na to obratite pažnju.

Drustvo je prica za sebe, ja tvrdim da ne postoje ni obrisi drzave u smislu res publica.
Vise nema ni vojske (ni naoruzanja), policija namerno ne radi svoj posao, ako nemate vezu kod lekara (ili mito) UMIRETE, kupuju se doktorati, a kamoli diplome srednje - dakle, sta je to sto ovo cini drzavom?

Neće da mu se otme kuća nego će da se proda...da se podmire potraživanja a resto će mu biti vraćeno...nek kupi za kusur kuću...

ti ljudi imaju neka primanja sigurno, e sad da srbija nije toliko trula kao sto jeste njima bi se automatski odbijalo od tih primanja za taj dug.tako se to radi u normalnim zemljama, znaci sud donese odluku da se tom i tom odbija toliko i toliko od plate, penzije zbog duga i zavrsena prica.nije mi jasno kako neko moze da krivi ovog coveka, on je klasicna ZRTVA SISTEMA.ma daj gde to ima.jel tijanic hteo da nam pleni imovinu zbog neplacanja tv pretplate a svi placamo kablovsku sta koji moj tv pretplata kad placam kablovsku.i sad vi kazete da su ljudi krivi a drzava radi kako treba..ne svi, mislim na pojedince

dakle, sta je to sto ovo cini drzavom?

ЈАСНО ДЕФИНИСАНЕ ГРАНИЦЕ!

Ma obavezno. Bio je skoro clanak o prodaji stanova pod hipotekom - kad se pojave ozbiljni kupci na licitaciji, pridje im mafija za koju je sve organizovano, pripreti im se - i stan se proda mafiji za 30% vrednosti.

а сад, ако нема друштва нема ни државе, није да њу чине само власт и територија.

ово што каже трућ стоји, један од основних постулата државе и јесте да заштити немоћне. проблем је што овакво друштво не може другачије да научи, него уз овакав пример. а с друге стране, истовремено се народу даје игара, кад већ нема 'леба. "види, истераше их на улицу због неплаћања струје, ми смо још и добри, дај кево спреми попару, нема млека, може и на води... имамо кућу макар". угасили су емпатију, гледамо само своје дупе и надамо се да ћемо да претекнемо до сутра, застрашили су нас толико да зазиремо од свега, туђа брига нас се не тиче док не покуца на наша врата, тако да ова вест има изузетно велики значај на беду која нема избора.
свесни су они итекако тога да није баш легитимно истерати породицу из куће због немогућности плаћања рачуна, али су свесни и контраефеката кад би мирним путем нашли начин да се то наплати, што је свакако могуће.

само крваво, да обичан човек види да није њему најгоре, боље да ћути и буде задовољан оним што нема... пардон, има.

Neće da mu se otme kuća nego će da se proda...da se podmire potraživanja a resto će mu biti vraćeno...nek kupi za kusur kuću...

мени је небитно шта се десило конкретно у овом случају. причамо уопштено. можда његова кућа вреди 5.000? а могао је да има и већи дуг.

Neće da mu se otme kuća nego će da se proda...da se podmire potraživanja a resto će mu biti vraćeno...nek kupi za kusur kuću...

ne nego sud donese odluku da mu se od plate ili penzije odbija suma novca zbog duga.da su ovo radili kao sto se svuda u svetu radi, covek bi imao kucu..ali jbg ovako su mu naplatili struju, kamatu, sudske troskove, izvrsitelje i ostale druge kurce.kako covece ne kapiras da je ovakav sistem klasicna pljacka

Labo mešaš babe i žabe...pretplatu nisam platio nikad ni dinar...iz razloga što sva potraživanja zastarevaju za godinu dana osim ako nisi tužen...dakle kad dodju da te tuže ili plene za pretplatu uplatiš 6 iljada i bole te...

U pravu je pseto kad kaže da mi plaćamo za ove koji ne plaćaju..ukalkulišu ih u cenu, gubici u prenosu toliko, gubici u kradji toliko..kao i u infostanu, vodi i slično..

ajd svi da ne plaćamo..

добро, јавио, а хоће ли нама сад да буде јефтиније за толико што ће њима да наплате камате?

Thumb kcsport23914
YouCantHandleTheTruћ

добро, јавио, а хоће ли нама сад да буде јефтиније за толико што ће њима да наплате камате?

hahah al te jeba sad.

Truće jel imaš ti dug od 6 hiljada evra?

Pavkovićev zet ima dug od 500 iljada a nazidao kuću od 450 kvadrata u fulu...

Kako je došao od duga od 700 hiljada? Nemojte molim vas, dakle svi smo ljudi nismo dušmani...svaki će te monter propustiti ljucki čovečanski bar dva puta godisnje...skrpi neku kintu i uplati...

al naprave ti reprogram koji ti je otpisao gro duga, dao ti rate, i ti šta radiš, čekaš drugi reprogaram da ti otpišu i to sto ti ostalo? I kad iseku umesto da uplatiš nešto ti se kačiš...

ma daj bre kakav sistem kakve zavere, ljudski javašluk i bezobrazluk...