Vuk ili Pitbul?

  1. Читао сам скоро на неком блогу, треба га полити водом (или било којом другом течношћу) по глави и откочиће се.

  2. Ne može se nijedan pas nositi sa vukom, koji vam je kurac.

  3. Може шарпланинац, ја гледо на телевизор!

  4. Može kurčinu moju. Jedino ako ima onu ogrlicu oko vrata, pa da ne može da ga prekolje vuk zubima, ali i to mu samo povećava šanse za nekih 5-10%. Bilo koji pas protiv čistokrvnog, divljeg vuka u punoj snazi osuđen je na propast.

  5. Ljudi moji pa vuk je divlja životinja eeeeee ... ko što kaže Ninka nema tu šta da se priča ...
    Mislim da bi pit bul pobegao,a da bi se pre oni TERIJERI borili do smrti jer im je to u krvi.

  6. Читао сам скоро на неком блогу, треба га полити водом (или било којом другом течношћу) по глави и откочиће се.

    Писао Дулникер о томе.

    http://amitzdulniker.com/2012/08/31/razgovor-sa-povodom-dr-dragan-bacic-sta-raditi-u-slucaju-napada-psa/

  7. па пит бул је теријер
    ал свеједно брате вук га поједе у три залогаја и боли га курац

  8. Mislio sam na one seoske džukele .. mešance ... ako živiš na selu znaš o čemu pričam.

  9. Разирезе, да, то је тај текст.

  10. Nije tačno da nijedan pas nema šanse protiv vuka 1 na 1, al poenta je što nijedan vuk neće napasti sam psa. On je divlja životinja i ne može da dozvoli sebi luksuz da se kolje i sa slabijim psom jer i takav pas može da ga povredi. A povređen vuk ne bi preživeo ni dana u čoporu. Tako da vuk uvek napada u grupi i mnogo su inteligentniji od pasa.
    Psi imaju urođen strah od vukova osim pastirskih pasa koji su genetski takvi da ih se ne plaše.
    Tako da pit bul kolko god da je spreman i snažan kad bi osetio miris vuka povuko bi se.
    I ne znam zašto je svima šarplaninac reper za nekog uber jakog psa...prvo što je danas ta rasa gotovo uništena sa izložbama, i osim negde po nekim selima ili planinama ni ne mogu da se nađu pravi šarplaninci...ovi koji služe samo za izložbe su go kurac, džukele obične.
    I vukova ima različitih vrsta, nisu svi isti...kod nas na našim prostorima ni ne postoje vukovi veći od 30ak kila...mada i takvi sitni su dosta ozbiljan protivnik za nekog velikog pastirskog psa kao što je srednjoazijski ovčar, kangal, kavkaski ovčar...eto i šarplaninac.
    E sad, protiv nekog kanadskog vuka ili sivog evropskog vuka teško da bi bilo koji pas mogao da izađe kao pobednik....mada nema tu pravila, al ponavljam, nijedan vuk se neće dovesti u situaciju da se pobije sa psom bez razloga.

    A i svaki pastir će reći da je najbolja odbrana od vuka pas koji će da nanjuši vuka na vreme i laje, a ne da ide da se tuče sa njim...jer taj koji ode za vukom da ga vija vrlo brzo postane obrok za vukove.
    A inače ovaj snimak je namešten i nema veze sa vezom.

  11. Petar rekao sve, nema dalje jer je njegov odgovor tačan i nije spem.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.