Шта данас ручавате?

  1. Zidarski gulash od golubovine

  2. Nudle sa svinjetinom, kupusom i paprikom. Odlična stvar za zadiviti bližnjeg svoga praveći tru kinesku hranu.

  3. Pita od kupusa, iznenađujuće dobra.

  4. Marinirani tompus u konjaku

  5. Cuj iznenadjenje je da je pita s kupusom dobra, otudjio si se brt, sunce tudjeg neba

  6. Karbonara. Sve po peesu, čak sam i guanciale našao

  7. koji recept? mene to ucili italijani da pravim, pravim je ko italijanska baba autenticno.

  8. Ima onaj vićenco, što opterećen oriđinale italijanskom kuhinjom. Tj proziva sve koji ne rade po originalnom receptu.

    Al najbitniji sastojak je gvančale, svinjski obraz. I da ugasiš šporet kad ubacuješ jaja da ne dobiješ kajganu.

    Ček da vim da l mogu nađem video.

  9. U suštini vrlo prosto, teže jaja na oko da ispržis. Xd

  10. koji recept? mene to ucili italijani da pravim, pravim je ko italijanska baba autenticno.

    Nije 1000% autentičan, ali i ne patim od toga. Recept za dvoje:

    Dva jaja + 2 žumanca, 75 grama parmezana, 100 grama gvančale, odokativno špageta + malo vode u kojoj su se kuvali, hrpa sveže mlevenog bibera.

  11. Prvi put čujem za gvančale. U Srbiji kažemo gronik za tu slaninu. I uopšte ga nije teško naći.

  12. Umešam parmezan, jaja i nerealno bibera. Skuvam špagete al dente, ocedim i stavim sa strane. Na istu ringlu stavim tavu sa kockicama gvančalea i blago popržim. Dodam špagete, promešam i maknem s vatre. Dodam miks jaja i parmezana i blago promešam. Vode od kuvanja po potrebi. Posužim s još malo parmezana po vrhu i eventualno još bibera.

    Kao što reče Thilmo, najbitnije da se ne dobije kajgana.

  13. I da se koristi sveže naribani parmezan, ne ona plastika u kesi.

  14. @Bulgakov

    Upravo gledam raspravu da li su gvančale i gronik isto. Navodno je gvančale sušeni obrazi a gronik sušeni vrat ili podbradak, iako sam naziv varira. No gronik odlična zamena. Može i obična slaninica, ali ne smeš to reći nikome.

  15. Kod nas se sva slanina sa glave zove gronik, a ako si nekad video svinjsku glavu, onda znaš da su obrazi i podbradak kod nje spojeni salom.

    Dok je suvi vrat nešto sasvim drugo.

    Može i obična slanina, samo da nije žilava ili presuva.

  16. ako si nekad video svinjsku glavu

    Nisam, ali kažu da živi u Kikindi i koristi neki ljut intersleng.

  17. vido svinjsku glavu intersleng bilajk

    https://imgflip.com/i/8449xl

"Vukajlija je jedini i najveći rečnik slenga i idioma u srpskom jeziku."

ZabavniPark | 18. April, 2010.