Шта данас ручавате?

  1. Kako uspijete da se popičkarate na ovako bezopasnoj temi

  2. Skuvam špagete al dente, ocedim i stavim sa strane.

    Ja kao pratioc talijanskog nasleđa mislim da ovde grešiš. Smrtni je greh ako špagete stoje. Uporedo praviš sos ili sta već i onda aldente špagete direktno iz šerpe ubacuješ u tiganj.

  3. Mislim to važi za svaku pastu.

  4. Inače nikad nisam pravio naravno, samo pričam šta ovaj vićenco serenda lol

  5. Bro ide na slavu popodne, a za dorucak sardina i indo mie nudle vuciceve ko plastika

  6. Umešam parmezan, jaja i nerealno bibera. Skuvam špagete al dente, ocedim i stavim sa strane. Na istu ringlu stavim tavu sa kockicama gvančalea i blago popržim. Dodam špagete, promešam i maknem s vatre. Dodam miks jaja i parmezana i blago promešam. Vode od kuvanja po potrebi. Posužim s još malo parmezana po vrhu i eventualno još bibera.

    kazu da je autentican samo sa zumancima. a i pogotovu bi trebao ako ga spremas tako, ako ti se olade spagete dok przis ovo.

    ali tilmo u pravu. poenta je da u isto vreme spremas sve jbg, i na kraju umesas slaninu u spagete koje iscedis al ne skroz, mora ostane voda. onda sipas ono preko i umutis, tako ispadne najkremastije, i najmanja verovatnoca da dobijes salmonelu.

  7. ako volis isto je dobro da proprzis beli luk u ulju pre nego sto ubacis slaninu. izvadis ga posle jer postane gorak.
    daje fin smek.

  8. Nisam ljubitelj belog luka u karbonari. Probaću samo sa žumancima kad nađem neko normalno domaće jajo.
    @Thilmo, brt špageti čekaju celih 2 minuta

    Inače karbonara isto kao i pica ili ajvar, svi se kunu da je njihov metod najbolji i svima ga otkrio umirući monah na obroncima Etne.

    PS Caro ima svinjsku glavu

  9. Karbonara je samo sa sirom

  10. Karbonara je samo s ugljom

  11. Plot twist: vukajlijasi nista ne znaju skuhat, pitaju žene za recepte i onda dijele ovdje kako bi održali temu živom

  12. Prošli vikend smo počeli večera za 5 zajebanciju, pošto ovaj drugar iz Argentine ne zna ni jaje skuvati, pa da ga naučimo osnove. Poenta je da svaki od nas napravi predjelo, glavno jelo i kolač.

    Ja sam bio prvi. Predjelo - salata od kozica i ananasa, glavno jelo - lazanje i kolač - nutela čizkejk. Sve jednostavno i relativno brzo.

  13. hahaha zvuci kao odlicna zurka

    Sta si ti bio, ros ili dzoi?

  14. Danas ide krem supa od bundeve

  15. Pire od bundeve sa slanutkom, maslinama i čeri paradajzom, kuskus kao prilog.

  16. Sataras plus tursija, zablazio cizkejkom cokoladnim

  17. Trebao si preliti burbonom

  18. Alkohol pijem slabo do nimalo, ne volim (nisam misliman)

  19. Kesten pire i šniclu od veverice