Шта данас ручавате?

  1. na sledeću stranu ima da se postaram da ti prejebem taj šablon usta li te jebem autistična škrbava

  2. Mmmm skembici
    Nista lepse samo mora stavis malo lovora da ubije prokuva se prvo sa par lstova i sa malo bibera u zrnu pa se baci voda pa se onda dinsta mnogo intezivniji ukus nego meso doduse u corbi sam stomak da tako nazovem nema neki ukus
    Nego hteo sam bas da pitam kamenog sa kim zivi i kako on resava sebi taj momenat bas zajebana stvar kuhinja mora sve da se pogodi, ako oces npr i za sutra da ostane pogodices kilazu lupam ali npr ostane za sutra supa i meso pa je sranje meso ako se ne podgreje pa je to onda i dva mesta u loncima i frizideru a najbolje da se podgreje ali onda ide na kirac pasta po mesu pa ti se i ne jede kad je sve uz kurac
    Pa onda salata moras ranije da planiras da se osusi i to je kao jednostavnije jelo
    Jebem ti kuhinju i ko mora da kuva ne daj boze nikom muskog pola

  3. Šmoklja
    na sledeću stranu ima da se postaram da ti prejebem taj šablon usta li te jebem autistična škrbava

    evo usro sam se.

  4. Samo stvar prakse, autore Bergas. Ja i žena smo tu, lako je isplanirati obroke za nas dvoje.

  5. Sasvim prostojna ovča kombasica, nije S tier, ali recimo B+ ili A-. Pustila mast taman da se ubaci lebac i bude ko albanska

  6. ranac, cigle, pa tartar biftek a ispod jakne je strip moncler northface hoodrich tech fleece TN dark side paris drip

  7. Mister_NO
    A?

    aknemtiga

  8. Večeras probam praviti tart od šljiva.

  9. Jeste urlici alfa mužjaka i busanje u maljava prsa

  10. Haha
    A jesu gadne rakije sve im jebem

  11. Brlje su za sirotinju, to stoji normalno. Nisu svi gospoda kao sto sam ja da konzumiraju viski i djin

  12. Nije loš tart ispao za prvi put. Nisam fan okusa pečene šljive, ali savršeno ok za uz čaj ili kavu.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.