Шта данас ручавате?

  1. Pre će nestati sela no običaja

  2. Danas rolada od spanaća i krem sira

  3. pišam se na jelo koje ne sadrži meso.

  4. Ajde dobro, stavit ću malo šunke unutra, tebi za ljubav

  5. Pa dobro, pederluk je uvek bio integralan deo vukajlije

  6. Trenutno krompirušu.

  7. Jesi zalio sokom grobljancem?

  8. Je li bilo padobranaca?

  9. Patlidžane u umaku od jogurta i belog luka.

  10. tipican anglosaksonski obrok

  11. kad pomenu patlidzane (mislis na plavi verovatno), mislim da imam gomilu u frizideru sacu pitam zenu da mi napravi parmedjanu. napravio bi ja al ne umem na zalost a volim da jedem.

    eto ti ideje kamenofile, dobra je stvar.

    https://ricette.giallozafferano.it/Parmigiana-di-melanzane.html

    (ukljuci prevod pa odatle, nemoj se jebati sa engleskim receptima za ovo)

  12. Zvuči zanimljivo, probaću nekad drugi put.

  13. znas sta, odo do prodavnice da kupim mocarelu, sacu spremim ovo za veceru. prijede mi se dok sam gledao video ovog kako pravi, potseca me na italiju kad odem.

  14. potseca

    Pravilno se piše podseća.

    Kada je u pitanju navedena jezička nedoumica, gramatika i pravopis srpskog jezika kažu da kada se zvučno "d" nađe ispred bezvučnog "s" (ili bezvučnog š), dolazi do odstupanja od jednačenja suglasnika po zvučnosti.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.