Kultura internet dijaloga

  1. Ovo sam krenuo da pišem u nekoj temi, ali je Kurd u međuvremenu zaključao, te mogu ovde otvoriti zasebnu temu, pošto nisam pronašao sličnu.

    Elem, već vidim neko vreme kako se ovde počela razvijati matrica ponašanja gde se neka elementarna kultura u potpunosti zanemaruje. Maltene, svi se trude da izgrade neki veštački i digitalni I-am-a-badass-motherfucker stav iza IP-a i tastature. Maltene, neki minimum poštovanja drugog se po default-u smatra slabošću i kukavičlukom. Da ne serem, nisam ni ja pristojan k'o Voja Koštunica, pominjem i ja pizde, sekrete i štošta još (i to u izvornom vulgarnom obliku), ali se ne sećam da sam išao na to da nekoga uvredim. A moje mišljenje je da 2/3 tih cyber zajebanata bi bilo iz sažaljenja pošteđeno šamara ako bi ih neko ko drži do sebe u gradu navatao s ciljem da se lepo ispričaju zbog neke vruće debate.

    Kulturo, eve me!

  2. Matori, sve je to u redu, i ja te podrzavam u potpunosti, ali tesko ces nesto promeniti otvaranjem teme o tome.

  3. Realno, lepo je neko rekao - Uplatio sam internet, i došao sam da zaboravim na sranja i da se zajebavam. Najbolje da još sad moraš ovde da budeš fin sa svima i da paziš na sve.

  4. Луди Чак
    Jedi govna.

    Torima, rekao si mi kako se zoveš (prezime ću saznati), gde živiš, gde si dobio stan, šta studiraš i kad te mogu naći na Pravom. Dolazim sa grupom finih momaka da raspravimo o ovome, a Ninka te može braniti!

    @Towelie_
    Ova tema ima ogroman potencijal, valja malo voditi finu debatu, da bIdemo fini i raspravljamo o finoći.

  5. Пошто још не плаћам нет, не серем превише и могу да будем фин..
    Сад још пар година и кад кренем да се гребем о животну егзистенцију видећу шта ће да бидне о мене..

  6. "Kultura, to je knjiga u džepu stalno", pa valjda je kultura internet dijaloga, analogno ovome, otvorena elektronska knjiga stalno.

  7. Da ne ispadne da ovo kucam u belim rukavicama, na internetu sam čak i finiji nego privatno, ali mi je veoma iritantno kad pokazuješ nepoštovanje prema čoveku koga ne znaš i to iz prve, ko god on bio. Ovde se veliki broj ljudi lično poznaje, neki se se, jelte, i smuvali ovde, te su interne zajebancije sasvim ok, ali npr. sveže banovana Nebitna, tipičan primer - krenula kao fina, videla da to ne ide i posle izrasla u jednom malog bezobraznog smrada. A takvih ima mnogo.

  8. Mene uvati transfer kad neko ovde okači išta ozbiljnije od kokoši i kulena, i svi krenu da se pavijanišu.
    Mada i ja to ponekad radim, nije da sam čist.
    Mislim da je to jer je internet jeftin način da se bude Švarceneger, ili Istvud, ili neki bedes lik.

  9. mici? ženo? pa de si ti jbt!

    elem, prvo pravilo ponašanja na internetu je "ne piši ono što ne bi smeo nekom u lice da kažeš". ali, pravila su tu da bi se kršila. osim toga, mnogi ljudi se ne libe da bace kesu sa smećem kroz prozor, što bi onda poštovali i net bonton.

    napušim vam se ja svima kurca.

  10. Провироне, сагласан сам с Вама, али треба пазити да овај форум, пак, не поприми форму сајтова попут правопис.орг, бесплатниправнисавет.рс и сличних.

  11. Oj Lemaja, evo me. :) Vratila se posle sto godina. Šta ima kod tebe, 'si živa? :)

    Meni je nepotrebna bahatost na internetu dokaz očajnosti. Eto.

  12. @Vesna Trivalić
    Udaj se za mene!

    @Радјард Куплунг
    Ok je to, ne dao bog da ovo bude neki sajt u rangu foruma SPC, ali iritira olako vređanje ljudi. Ako se ovaj trend nastavi, možemo očekivati da Vučica toliko evoluira da uvredi nekog od modova da od stida napusti sajt, lolo! Žajk već prestao da stavlja * u psovke. :D

  13. A moje mišljenje je da 2/3 tih cyber zajebanata bi bilo iz sažaljenja pošteđeno šamara ako bi ih neko ko drži do sebe u gradu navatao s ciljem da se lepo ispričaju zbog neke vruće debate.

    Da bi udario šamar, moraš imati Čoveka ispred sebe ako me razumeš. PODRŽAVAM TEMU!!!!!11

  14. Ljudi prvo treba da idu na kurs "How to internet" pa onda sve ostalo. Vređanje na internetu je debilno, pritom ne mislim na psovanje i prozivanje, nego da se iskreno uvrediš za nešto što neko napiše, ili postuje neku sliku, video... Naučite da je ovo internet, a ne stvarno život i pravila su drugačija.

  15. Ne znam. Više se kurčim ovako nego na netu. Koji je smisao kurčenja na netu.

  16. Не знам, ја не бих рекао ни за кога одавде да се нешто курчи, куробеца ил нешто слично.

  17. Ljudi prvo treba da idu na kurs "How to internet" pa onda sve ostalo

    Čake, šta će kurs bilo kakav bilo kome, samo budeš onakak kakav jesi. Što ne bi rado live ne radiš ni ovde i rešeni svi problemi.

  18. Који кувац људи севу овде, најебем се мајке Олбвајтовој и целом пвом веду у Хагу. Поздвав за све људе добве воље!

  19. И славите СВПСКУ НОВУ! А не ове пвозападне куввањске пвазнике. Љуби Војвода!

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.