Prijava

Sigurno od vas nesto budzi kod kuce,svaki dan tako se i ja nesto razmisljam u zanje vreme...zima nije bas da se vreme da ubijati za kompom...

Resio da napravim jedan solarni kolektor da vidim kako ide ..posle dosta odgledanih klipova i procitanih komentara na netu ,ubedjen sam da cu krenuti uskoro..u tom nekom pravcu uz malo zajebancije napraviti nesto korisno.

Zanimljivo da za ovaj kolektor treba par daski oko 200 limenki 0.5 i staklo..jos neke sitnice al to sve usput...nije ni mesto za prvi post.

Ako neko ima slicnih ideja neka kaci pa eto moze nesto ja tebi ti meni...

ja volim lego kockice..

nije mesto za trol ...

Ако треба неко да ти испразни те лименке, зови.

Свашта. Само напред Обилић!

То Пајко мађијо! Само храбро, само напред Обилић!

inace kazu ako se odlucis da ih praznis izadje te duplo skuplje..bar u slucaju ako je limenka piva 75 dindzi x 200 jednako 150 jura.

U ovom slucaju to nije rentabilno..mada uzevsi u obzir da ovo cudo sasvim lepo greje u jesen,prolece a zimi stedi po nekim mojim procenama oko 20-30 decembar januar februar...valjalo bi zaliti prvu godinu da ne bije maler

zanimljivo :)

evo, recimo ja uskoro planiram od ovoga da napravim medija centar za tv, kad mi stigne postom (narucio sam).
da mozes direktno sa kompa, telefona i ipada direktno, u ril tajmu da pustis film, ili youtube video, slike ili bilo sta na tv

http://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

cek.. pojasni malo?

pa povezes sve na kucnu mrezu, i instaliras program na komp, i samo uzmes i pustis na tv sta hoces

evo, ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=Sn1gHvEkQew

celt, imam Raspberry Pi i previse je slab... Nisam dovoljno vremena proveo igrajuci se sa njim, ali mucno je bilo sta raditi(barem je bilo pre 3 meseca) i zbog slabe memorije/procesora ne moze da sluzi za bogzna sta...
Sa druge strane sam video kako ljudi prave cuda sa njim, tako da je sve samo pitanje strpljenja i vremena kako bi se nesto uradilo...

Sa druge strane ima jacih racunara te dimenzije koji su malo skuplji ali bi trebali da imaju vise mogucnosti. Npr onaj APC - http://apc.io/ ...

Zanimljivo, nešto kao deo pametne kuće.

celt, imam Raspberry Pi i previse je slab... Nisam dovoljno vremena proveo igrajuci se sa njim, ali mucno je bilo sta raditi(barem je bilo pre 3 meseca) i zbog slabe memorije/procesora ne moze da sluzi za bogzna sta...

pretpostavljam. ne bi ga uopste koristio kao racunar, nego se pokrene linux, i odma startuje ovaj program, ne mora ni da pokrece xwindows, a onda ga kontrolises preko kompa ili telefona.
znaci da ne racuna on, vec samo da prenosi i prikazuje sliku, za sta kazu da je dobar, fercera HD.

vidim da ima neki browser i da se konektujes sa kompom...tv-komp.

e sad ti bi radio na softweru (nesto novo) ili na maloj djunti kako kontam konektoru kao hardveru..?

Имао сам у плану да правим електромобил, ал сам толико инертан да не могу ни усб вентилатор да склопим.

А за ову соларну плочу сам чуо и дефинитивно ћу једног дана да је направим.

E pa za to ne znam, mozda i jeste... Ima HDMI izlaz sto je pravo cudo s obzirom na to koliko kosta, ima ethernet ulaz tako da je to valjda dovoljno... Mada bi mogao da se uzme i USB wireless adapter pa da ne moras da se bakces sa toliko kablova... RPi ima 512MB RAMa, ali on tu memoriju koristi i kao sistemsku i kao video tako da ne znam da li je takav eksperiment bas moguc... Ako radi probacu i ja to pa javljam...

Koliko moze da ustedi ta solarna ploca?

pa neke moje procene su da u prelaznim periodima (dok ima sunca) nece biti potrebno paliti osnovno grejanje,dok u zimskom periodu mislim da bi mogao da ustedis oko 30% ako ne i vise ali opet dok ima sunca