Čestitke na naslovnoj

  1. Слаба је читаност (или макар оцењивање) јер је дошло до смене генерација оних који читају (а великој мери и оних који пишу).

    Направио сам паузу од пар месеци био, и кад сам се вратио, видео колико се слабије оцењују дефиниције, они аутори које сам ја знао а да тад нису били нарочито афирмисани (пар њих), углавном су добили по коју одабрану, а ове друге нисам имао појма, све деца (за мене деца, наравно). Е, сад, можемо ми да кукамо, али је чињеница да су реакције и постери поприлично посећени, доста оцењени и коментарисани, што значи да би деца нешто друго, што њима самима више одговара, ма колико неки од нас да се мрште на саму помисао тога. Ту је Кајзен одрадио добар посао увођењем постера и реакција.

    Оно што није добро јесте што су дефиниције у међувремену поприлично запуштене. Треба нека врста реформе дела са дефиницијама, ако се не рачуна онај покушај од онда, који је прошао поприлично несрећно. А прошао је несрећно јер је радио на своју руку, уместо да погледа мало по форуму, има супер идеја. Ако би се садржај освежио и ако би се олакшала навигација, мислим да би и клинце лакше вратио дефиницијама. И мене хиљаду пута мрзи да гледам дефиниције једном кад дођем и видим шуму неких дечјих глупости, или масу неких мољакања за педес поена.

    А што се почетног предлога тиче, против сам. Сто пута сам некоме дао комплиментјер мислим да тако треба, и да ће то бити подстицај аутору, после тога сам некада ишао и предложио на теми на форуму, некада нисам. Али ако се људи и свађају на коментарима и препуцавају, не знам што не могли и да једни другима честитају.

  2. брат Андрос сумиро. потпис. катанац. фала на пажњи, пријатно вече.

  3. Već sam rekao da ne podržavam ideju iz prvog posta. Ljudi su ovde skloni nekom virtuelnom zbližavanju i normalno je da kada vide svog "ortaka" na naslovnoj da mu čestitaju. Čestitao i ja u početku, sada manje, valjda zato što su se svi ti moji "ortaci" nadobijali odabranih, staž na sajtu nam raste, bla bla, smaram.

    E, a htedoh i nešto pametno da reknem, da recimo treba smatrati spemom i banovati kada neko napiše da su definicije danas govno, ako pritom taj nije u poslednjih pet dana pročitao i ocenio najmanje 150 definicija (30 dnevno u proseku)...

    Na ovo što AleksAndros reče se nema šta dodati.

  4. Da, Andros je to sve lepo pojasnio.

    Posteri, reakcije i forum više nisu samo sporedne delatnosti. Sada su defke sporedne.

  5. Aleks napisao ono što svi mislimo. Predlažem duel definidžija ili nedelju slenga, da se prodrmamo malo.

  6. Pravda za defke....ispade da sam džaba pisao iljadu defki
    sva sreća što sam i na rejakcijama izdominiro, makar s brojem lolololololo

    Ljudi komentarišiteeeeeeeeee
    fin je osjećaj kad dobiješ komentar

  7. Sad su mi se pomešala osećanja. Dnevno pročitam makar sto definicija. Nekad sam odsutan, ali to nadoknadim.
    Što se ocenjivanja tiče, ocenim ono što mislim da treba. Pišite bolje pa ću više i ocenjivati. Za sada više "ocrnjujem".
    Nije mi jasna potreba da se zahvalim tebi za nešto što sam ja dobro uradio. Ili se tebi dopada, a ustvari nije dobro.
    Ni meni se ne dopada spem komentarima. Protiv toga se borim tako što ne komentarišem svoje definicije. Ako nešto moram dodatno da objasnim, nađem načina.
    I mislim da su komentari najinteresantniji deo sajta jer se i dobra i loša definicija može prokomentarisati sjajnim komentarom.
    S druge strane, svako želi da se zabavi onako kako zabavu doživljava. I da druge ubedi da je to jedini dobar vid zabave. Kad mi nije zanimljivo, o'ladim malo, ako jednom potpuno izgubim interesovanje za sajt, neću ga posećivati, nisam potpisao nikakav ugovor. Uslovi korišćenja o tome ništa ne govore.
    Na kraju, protiv sam predloga iz prvog posta, nisam za zabrane, kasnije je autor precizirao da je ovo samo njegov prigovor lošem ukusu i sa tim se slažem. Ako neko u ovakvom komentarisanju ne prepoznaje loš ukus, ne želim, niti mogu nešto da promenim.

  8. I mislim da su komentari najinteresantniji deo sajta jer se i dobra i loša definicija može prokomentarisati sjajnim komentarom.

    Takoe!
    Najviše bih voleo da se na moje defke razvije rasprava u komentarima, pogotovo na one sa (a)političkom konotacijom. Tako bih dobio više pluseva i onda bih mogao da ga šiljim na svoj rank kad sam sam u tuš kabini.

  9. Tako bih dobio više pluseva i onda bih mogao da ga šiljim na svoj rank kad sam sam u tuš kabini.

    НПР

  10. И да стигнеш Арловског!

    Не знам која је то фора, "не знам шта да мислим о овоме па нећу ни да оценим". Како бре не знаш, или је за плус или је за минус. Дај нешто, шта си је који курац читао. Ако ти жао да даш минус плусирај, не бој се, сигурно нећеш добити ту тако страшну и срамотну титулу лајкера.

  11. Dešavalo mi se da gledam defku i po 10 min u fazonu "ajde učini nešto, ajde radi jebote ćaćin ćaća" i na kraju cepim minus ali retko ostanem bez bejsa, stoga, da, otkako dajem minus ja više ne hrčem.

  12. И мени се дешава, ал ја дам плус. лололо
    У фазону, то мени ништа не значи а њему тако много. хД

  13. И мени се дешава, ал ја дам плус. лололо
    У фазону, то мени ништа не значи а њему тако много. хД

    Uvek sam govorio: "Svako je kovač svoje sreće, a Marica kuje pedale za biciklo".
    UBR, koliko je lejm linkovati svoje definicije? YOLO lolo
    Ne, stvarno, glupo je da citiram Kanta, Ogista ili Straju, šta sam ja malouman pa nemam svoje velike misli i dela a!? TO OĆETE DA KAŽETE JE LI!?!?!?!?112321409
    ...
    Ok, smirio sam se, sve je kul. Ah :) eee :) Vaš plus nečiji ceo život! :* over and out

  14. Ja volim da udelim kofliment žemskim osobama lepšega pola. JEL IMA NEKI PROGLEM STIM?!

  15. Ovo što veli Luks, ionako su manjina... Mada, majka mu stara, nisi uvek siguran, jal stvarno žemsko ili je dupli od nekog s patana.

    Ако ти жао да даш минус плусирај, не бој се, сигурно нећеш добити ту тако страшну и срамотну титулу лајкера.

    WORD

  16. Sta znam, i meni dodje pomalo glupo te cestitke ali relativno cesto i sam cestitam nekome na odabranoj, pogotovu autorima koji uopste nemaju odabranu ili koji imaju retko. Bilo bi glupo nor dzoniju da cestitam jer ima pun kurac a neko ko dobije jednu ili bas retko nekako mu to dodje uspeh za njega. Meni odabrana ne znaci nista, mada ranije pre nego sto sam imao odabranu jedva sam cekao da je dobijem i shvatam neke ljude do neke mere ali imas ljudi koji bi dupe dali za odabranu(jedan autor me molio pre da ga predlozim, reko sam mu da ne mogu da mi je glupo ali molio je jos neke ljude pa je bio predlozen) sto je debilno , jbg ima ljudi kojima to bas mnogo znaci i kada dobije odabranu sto mu ne bih cestitao. A istina je da se ponekad biraju i autori a ne definicija ali to je donekle i normalno jer lakse je da udjes u profil nekog poznatog autora i odaberes nego da iscitavas nekog neprimecenog autora ali ja sam uvek za to da se da motivacija novijim autorima i autorima koji su aktivni a dobro pisu. Jebiga, izgubi covek volju kad pise godinu dana i nema odabranu, nor dusan1001 je tek skoro posle tri godine dobio prvu odabranu, dosta autora ne dobije ni za godinu dana.

  17. Ništa te nisam razumeo :)

    (jedan autor me molio pre da ga predlozim, reko sam mu da ne mogu da mi je glupo ali molio je jos neke ljude pa je bio predlozen)

    Ime ili se nije desilo!!!

  18. Verovatno Putincan.. i mene je molio lolo :D

  19. Jesam malo bio konfuzan jer sam planirao dve recenice pa oduzih.verovatno putican:)

  20. Поздрав свима.
    Не видим разлог зашто би честитке на одабраним дефиницијама биле проблем: аутори воле да се окупе око добре дефиниције, била она на насловној или не, а 99% дефиниција на насловној је квалитет.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.