Prijava

Zamislite da trebate poslati recimo vanzemaljcima samo jedan CD domaće muzike. (nešto kao Voyager Golden Record) Na njemu treba biti 12 pjesama. Kojih 12 pjesama biste izabrali koje bi u najboljem svjetlu predstavile balkansku muziku. Vodite računa da su zastupljeni razni žanrovi, da su pjesme originalne i autentične, naravno kvalitetne, ali naravno, ne mora da bude samo etno, tradicionalna i sl. (mada treba malo i toga.) Ko ima živaca nek sastavi svoju listu od 12 domaćih pjesama.

Aj da i ja malo trolujem, dok ne krenu ozbiljniji postovi: http://www.youtube.com/watch?v=2Z4m4lnjxkY

Kompilacija najvećih hitova Jašara, Žareta i Gocija i Radeta Lackovića.

Kompilacija najvećih hitova Jašara, Žareta i Gocija i Radeta Lackovića.

I naravno Džej!

http://www.youtube.com/watch?v=yesmLZSu1y4

Evo konačno i ja da smislim svoju listu. Možda će sada i ostali uskočiti. Iako se radi o CD-u podijelio sam ga na (zamišljene) strane

Strana A (tradicionalna i ostalo):

1. Marš na Drinu
2. Vostani Serbie
3. Šaban Šaulić - Dođi da ostarimo zajedno
4. Miroslav Ilić - Devojka iz grada
5. Starogradska (Zvonko Bogdan) - Fijaker stari
6. Tamo daleko

Strana B (rok i pop):

1. EKV - Krug
2. Indexi - Bacila je sve niz rijeku
3. Generacija 5 - Najjači ostaju (možda joj nije ovdje mjesto, ali sam je ubacio zbog moćnog rifa i poruke)
4. Josipa Lisac - Gdje Dunav ljubi nebo (ovo sam ubacio da bismo imali i jedan moćan ženski vokal)
5. Partibrejkers - Kreni prema meni
6. Riblja čorba - Kad hodaš

Докле више Јовичићу јебо те курац?!

Iako se radi o CD-u podijelio sam ga na (zamišljene) strane

Kakav si car! Steta jedino sto nemas nimalo sluha, ali to ne menja cinjenicu da si car!

Ako imate nekih pregloga dajte ih, ako ne, imate puno produktivnijih stvari da radite od bavljenja mojim sluhom (kojim sam sasvim zadovoljan).

Докле више Јовичићу јебо те курац?!

Otvorim neku temu jednom u mjesec dana (sad možda i rjeđe) i opet vam puno.

Inače hoću jednoj strankinji da nasnimim par domaćih pjesama, zato sam i otvorio temu. Pošto ona nema pojma o našoj muzici, taman dođe kao vanzemaljac.