Prijava

Да ли је ико гледао цртаће овoг студија? Моје лично мишљење је да су прејебали Pixar једно триста пута.

Углавном раде цртаће по старим руским бајкама, и на тотално другачији начин већине данашњих цртаћа - уопште нису насилни, фурају фазон цртања а не компјутерске анимације. У најблажу руку пријатно освежење, и нешто типа

Faith into childhood restored.

Пар примера, на руском додуше:

http://www.youtube.com/watch?v=x60drsbzDkQ

http://www.youtube.com/watch?v=MAxVmlfdvGA

Енглески титлови су лако доступни, а ово имате да скинете на много руских торент сајтова, на пример kinozal

Ja sam gledao kneza Vladimira, u tom fazonu je bio, ne znam da li je iz istog studija. Sviđa mi se, uglavnom.

Није био из тог студија. Јел знаш пуно име тог цртаћа? Престао сам да их гледам од кад су постали доминатни аниме, пикачу, ватрене лопте, бентен и сви остали препуни насиља и мрачних и тамних тонова и боја; генерално свега осталог што није примерено детету. И не иде ми у главу како цртаћи имају ознаке G (сви могу га гледају) или P (могу сви уз надзор родитеља) кад су препуни уништавања, убијања, одвратних чудовишта, отворених сексуалних конотација итд а за сису или за просипање мозга минимум 16...

Князь Владимир po ruski, po engleski Prince Vladimir, po srpski Knez Vladimir, naravno :)
Evo ga ovde ceo
http://www.youtube.com/watch?v=yBp7MDjOz2k

Чим завршим са Мељницом гледам овај, хвала пуно!

Него, ајд погледај ти неки од ових па бачи коментар. Живо ме интересује мишљење неког другог.

Па јавте шта мислите. Јбг, битно ми да видим да нисам скрено. Дуга прича :) Само реците шта мислите.

Nisam gled'o ništa od ovoga al' ću se edukujem ovih dana. Uzgred, ĆAO BORKO, JA SAM BANDI, AL BANDI.

Поздрав Банди, Але Банди! Ајд и јави мишљење. Иначе има и титлова, ал само на енглеском...

Esu bolji od studio Giblija?

Izgleda dobro rade braća Ruje, svaka im čast.

Loša je situacija s crtaćima na domaćoj televiziji, deca imaju da gledaju ili debilizme u rangu teletabisa i starle sa sve jahačima dragulja ili istočnjačke crtaće od kojih neki baš i nisu pravljeni za najmlađe. Kod nas je kanda problem što to izgleda niko ne pregleda pre odobrenja za emitovanje, vide da je crtani film i automatski lupe aferim za decu. Ne dao bog da krenu masovnije da nabavljaju licence, pogleda ti klinac Ninja Scroll ili Berserk i istraumira se za sva vremena :)

Esu bolji od studio Giblija?

Аниме је по мени изразито насилан, са брдо алузија непрличних деци. Плус, сам стил ми је такође веома одбојан, уз све похвале за квантитет, како само цртаћа тако и тема. Мељница је у потпуности другачији стил и цртања и тема. Погледај па сам процени.

Loša je situacija s crtaćima na domaćoj televiziji, deca imaju da gledaju ili debilizme u rangu teletabisa i starle sa sve jahačima dragulja ili istočnjačke crtaće od kojih neki baš i nisu pravljeni za najmlađe. Kod nas je kanda problem što to izgleda niko ne pregleda pre odobrenja za emitovanje, vide da je crtani film i automatski lupe aferim za decu. Ne dao bog da krenu masovnije da nabavljaju licence, pogleda ti klinac Ninja Scroll ili Berserk i istraumira se za sva vremena :)

Апсолутно се слажем. У овим цртаћима има борбе (али јако мало и није суштински битна) али је урађена бајковито, нико не умире, већ ко што у трејлеру кажу - видимо се следеће године.

Аниме је по мени изразито насилан, са брдо алузија непрличних деци.

Pusti, imaju oni jako kvalitetnih stvari samo se licenca za njih retko nabavlja pa su ostatku sveta poznatiji sa eksplicitnijim ostvarenjima. I to je naravno razumljivo, seks i nasilje su univerzalni simboli i prolaze svuda, dok da bi skontao kako treba njihovu dramu ili komediju moraš dobro da im poznaješ mentalitet i kulturu, inače ti ne bude jasno zašto likovi odreaguju na određene načine a od komedije pola ti ne bude uopšte smešno. Kao kad bi neko otamo sad uzeo da gleda naše domaće filmove, ništa ne bi skontao.
Čudna raja u svakom pogledu.

Pusti, imaju oni jako kvalitetnih stvari samo se licenca za njih retko nabavlja pa su ostatku sveta poznatiji sa eksplicitnijim ostvarenjima.

Знам. Они међусобно немају лиценце тј међу њиховим ауторима је нормално плагирање (није страно да бебећи јунак заврши као вампир или у хентаију или оба :)) , као и да други аутори раде додатке и читаве серијале са ликовима које су започели други аутори (ово је више заступљено у стриповима, ал има и у цртаћима). Очас посла дете може прећи са једног на други серијал, случајно. Њихова култура јесте невероватна, али ми није блиска нити занимљива.

У сваком случају, ово је о Мељници а не о Анимеу и дај да не спмајуемо. Си гледао штогод од Мељнице?

Њихова култура јесте невероватна, али ми није блиска нити занимљива.

To i velim, ovako po limariji još i mogu da prođu kao marginalno normalni al kad je mehanizam u pitanju totalni su marsovci.

Nisam gledao ništa ali verovatno oću, sviđa mi se što obrađuju slovensku mitologiju, bogata tematika ali najvećim delom zaboravljena i kod njih i kod nas. Počelo primanjem hrišćanstva pa je onda komunizam dotukao, jebali sebe dabogda kad smo glupi ko kurac.

ali najvećim delom zaboravljena i kod njih i kod nas.

Богме код њих и није. Мада су приче о Богатирима (тј јунацима) из доба Кијевске Русије, у време кад је хришћанство већ примљено. Мада се не повлачи много, углавном кроз архитектуру, заправо скоро искључиво. Имаш ту неке и Але (троглаве), где свака глава мисли за себе :) Баба Јагу тј Баба Рогу итд...

Esu bolji od studio Giblija?
Аниме је по мени изразито насилан, са брдо алузија непрличних деци. Плус, сам стил ми је такође веома одбојан, уз све похвале за квантитет, како само цртаћа тако и тема. Мељница је у потпуности другачији стил и цртања и тема. Погледај па сам процени.

Pomešao si nešto, studio Gibli ne izdaje anime poput Naruta, njihova dela su "Zamak na nebu", "Groblje svitaca", "Princeza Mononoke", "Hodajući zamak", i još mnogo fenomalnih filmova.

Вероватно, мало и генерализујем, али овде је много људи чуло за аниме, и за 95% људи постоји само Аниме и Дизни, а ово је доказ да има квалитета (искрено, и далеко већег квалитета) и на другим местима. Да ли си ти гледао ишта од Мељнице?