Komentatorska sekta: društveni fenomen ili opšta zabluda?

  1. Brate sav taj koncept '' pišem samo za sebe'' djeluje totalno neiskreno. Normalno da pišeš za ostale ljude da bi izazvao neku njihovu reakciju. Ni onaj što ga danas čitaju kao obaveznu lektiru nije pisao samo za sebe.

  2. Znači samo zbog njih samih, ne zbog ocena ili da se neko drugi smeje/pronađe/uvredi...

    Dakle, kontriraš samog sebe. Ako će nego da pronađe naravno da će nekako da je shvati, stoga pišeš da bi se neko nasmejao, pronašao ili uvredio. Ne znam kako možete biti tako kraj očiju slepi, očigledno je da su komentari dobra stvar posebno za novog augora što je i Leri Andervud sam rekao a i generalno. Kritika, pohvala, podrška... šta god. Pa i onaj Stevanov komentar, ako ti misliš da je loša, ne mora da znači da mora biti obrisana. Ostavio si svoje mišljenje i to je skroz u redu.

  3. Inače Boxerova defka je dobra, jerbo predstavio je veliki problem današnjice uz jedan kao i uvek odličan izraz.

    Eo viš, Bandiju se sviđa. Čak je našao i poentu.

  4. Bolje i takav komentar pa da malo živne taj deo sajta, nego nikakav.

    Али зашто се то оставља на све редом? Океј на солидну или незапажену, али се оставља на свакаква срања. И шта вреди што ова тројица која су похвалила Боксерову дефиницију читају више од мене, када охрабрују писање таквих дефиниција?

  5. Pomislim ponekad kako je užasno slaba čitanost, pa se sjetim da uopšte ne doprinosim istoj, i odem da čitam najnovije stvari. Tako ću učiniti i sada.

  6. I Čače, mnogo palamudiš, a čovek samo da baci pogled na tvoje defke, može videti kroz kakve si faze sve prošao što se pisanja tiče.

    Znam, većina mojih defki su sranje, i u životu su samo jer sam stari i poznat član, i poznajem dosta ljudi lično. Ali nikad nisam mnogo srao u komentarima, ni na svojim ni tuđim defkama, evo pogledaj, za 5 i više godina, imam manje od 500 komentara, a nije da nisam čitao. Pročitao sam preko 30 soma defki, i čitam i sad ponekad, ali ređe ocenjujem.

  7. И шта вреди што ова тројица која су похвалила Боксерову дефиницију читају више од мене, када охрабрују писање таквих дефиниција?

    A što ne bi neko napisao takvu definiciju ako mu se hoće?
    I što se ne bi nekom svidela?
    Što mora isto svima nama da se sviđa?

    Ja ti opet kažem da su meni komentari primarni vid komunikacije na sajtu. Nekome nije. Najviše mrzim kada kliknem na komentari i vidim "pre 20 minuta".

  8. Eo viš, Bandiju se sviđa. Čak je našao i poentu.

    Pa da, i još dosta ljudi. Elem, možda se meni ne bi svidelo nešto što bi se tebi svidelo. Ja ne mislim da je loše ostaviti negativan komentar, štaviše, sigurno je bolje nego ne komentarisati i onda napadati ove što komentarišu.

  9. Ал Банди

    Inače Boxerova defka je dobra, jerbo predstavio je veliki problem današnjice uz jedan kao i uvek odličan izraz.

    Океј, нема сврхе овде више било шта да се расправља.

  10. Johnny Kurajber

    Pa ništa, pošto su se ljudi pretrgli od pisanja, samo još da prestanemo i da komentarišemo i ode sve u kurac. Idemo na čet onda, a sajt neka se zove Četajlija.

    Jedno veoma kratko vreme je postojao Vukajlijin sestrinski sajt pod nazivom "Dnevna doza" koji je bio samo četerski sajt. To je napravio Kaizen da bi rasteretio Vukajlijin čet, ali je to posle desetak dana puklo. Večnaja pamjat.

  11. И шта вреди што ова тројица која су похвалила Боксерову дефиницију читају више од мене, када охрабрују писање таквих дефиниција?

    Opet se predstavljaš kao Bog. Ako se tebi ne sviđa ne znači da je loša. Naveo si argumente, poštujem, ali svako ima svoje mišljenje. Ja kažem da je meni dobra, ne mora da znači da sam u pravu.

  12. Znam, većina mojih defki su sranje

    A imaš bolji prosek od Profa, mene... objasni nam tajnu. Čet? A da, masu autora znaš uživo. Ti imaš live komentare :)

    Jebi ga, ovi ljudi su iz različitih krajeva zemlje, nadahnuti su da pišu dobre i loše defke, trip im je da komentarišu, ne mogu zajedno na pivo. Ništa loše. Po meni i dobro, jer žive defke tako.

  13. imam manje od 500 komentara, a nije da nisam čitao.

    I to je tvoj fazon. Poštujem.

    Zašto je teško shvatiti da ima ljudi koji sajt koriste na drugačiji način?
    I zbog čega moraju ljudi koji sajt koriste drugačije da izmiljaju neke stvari tipa "moljakanje za plus kroz komentare", kada njih niko ne cima i ne razmišlja o načinu na koji oni doživljavaju sajt i komuniciraju.

    Da nema sekcije komentari i definicija, ja bih na ovom sajtu proveo plafon 20 minuta.

  14. Agilni jebote, i ti znaš masu uživo, nemoj da kenjaš sad, i znaš i sam da mnogo pluseva kupiš na to jer si "Agilni". Ne kažem ja da su tebi sranje defke, dobre su, ali mnogo autora kupi pluseve po komentarima i jer su poznati.

  15. Da, lepo kaže Džoni. Ne koristimo svi zbog iste stvari ali to nije razlog za međusobno napadanje.

  16. Титанијум
    Pomislim ponekad kako je užasno slaba čitanost, pa se sjetim da uopšte ne doprinosim istoj, i odem da čitam najnovije stvari. Tako ću učiniti i sada.

    Baci i neki komentar, nemoj da si cava.

  17. Evo meni je gotivno kad vidim da sam prokomentarisao neku dobru definiciju prije Džonija.
    E da, ovo nisam dugo rekao, ja sam bolji autor od Sosa i Remca, a oni moderatori, sramota!!!

  18. Vi još o ovome?

    Nači, smatram da o komentarima i defkama ima pravo da kritikuje onaj koji to čita, isto tako ja recimo nisam ništa pričala o četu, što se tiče naleta inspiracije koji odatle dolazi, jer prosto ne boravim tamo i ne znam ništa o tome. Recimo, dosta puta sam tako ukazivala na neke matore, a dobre defke, što je dobra stvar. Spema po komentarima uvek ima i uvek će biti, naročito u sitne sate i to je nusefekat, koji je opet nekim ljudima koji to izazivaju kul, a smeta onima koji na isto ne zalaze, osim kada hoće da to isto kritikuju, tako da je tolerantno. PEACE!

  19. i znaš i sam da mnogo pluseva kupiš na to jer si "Agilni".

    Ali kada se registrovao ovde ko je znao uopšte ko je "Agilni"?
    Ja kada sam se registrovao bio sam neki tamo "JohnnyBK" pa i tada sam imao odlično ocenjene defke.

    Sada ispada da sam ja pisao sve sama gola govna, ali sam komentarisao pa ljudi kao "Ajde da damo plus ovom mučeniku, jesu mu sranje defke, ali komentariše".

  20. Луди Чак
    Agilni jebote, i ti znaš masu uživo

    Ali kratko sam na sajtu, još to nije to ;)

    znaš i sam da mnogo pluseva kupiš na to jer si "Agilni"

    Spemovao sam, valjda dobrim defkama, nakupilo se pratilaca... sumnjam da je to zbog savršene slovne konstrukcije mog nadimka.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.