Posavetujte sa Vašim apotekarom

  1. Denise, ja im pričam da ne daju savete jer nemaju licence, al' me niki ne jebe ni dva posto...

  2. Kupili ste diplome buržuji

  3. verujte nam na reč, MI NE LAŽEMO!!!

  4. Smorka je zauzeta i šokvejviše do devetnaestog. Ali...

    Ma AST je bio povecan nekad, nego me samo zanimalo sta je to bilo... A imam 19. godina, znaci jos koju godinu ce mene kolena da bole -_-

    AST ti je enzim, aspartat aminotransferaza. U višku može da se nađe u krvi uglavnom kao posledica nekog oboljenja jetre koliko se ja sećam biohemije (:

    Odlično se sećaš. To je enzim koji prenosi amino grupu sa aminokiseline na keto kiselinu i od ove keto pravi aminokiselinu, a od one amino pravi ketokiselinu. Bitan je u sintezi neesincijalnih amino-kiselina. Svi enimi za sintezu neesencijalnih AK su prisutni u hepatocitima (jetrenim ćelijama). Kada se iste oštete (npr. usled zapaljenja), ovi enzimi dospeju u krv, pa indikuju ošt. jetre. Dalju terapiju me pitaj sledeće godine, mada koliko kontam ti to ne treba više.

    Pubertet sranje- da mož' da te zajebava do 21. godine, uživaj. Ako mnogo brzo rasteš, mož se desiti da ti kosti izrastu, ali da su šupljikave i lako lomljive, zato pij kalcijum i uživaj.

    Ako možete da mi razrešite ovu dilemu, jel kad se piju alkohol i antibiotici samo se poništava dejstvo antibiotika?

    Joj. U principu... Kada bi u epruveti pomešao alkohol sa recimo penicilinom, polarna grupa alkohola bi otvorila beta-laktamski prsten penicilina i on bi bio sjeban, na isti princip rade i bakterijski enzimi beta-laktamaze. Dok bi jedan streptomicin (aminoglikozidi), bio otporan. U organizmu alkohol se jako brzo metaboliše, već u ustima, dok razgradnja tablete kreće tek u želuci ili crevu (zavisi čime je obložena), pa onda sledi hidroliza proleka da bi mogao da ispolji svoje dejstvo... U principu, alkohol bi se već davno izmetabolisao dok se antibiotik ne kativira (sem ako se ne olešiš kao kreten). Tako da... U principu alkohol može da destabiliše neke antibiotike, ali nema vremena za to u organizmu (sem ako ne rastvoriš tabletu u čašici pa to popiješ, toliko čuknut mislim da nisi). :)

    Taj Garnier jebe, i noćna krema. Sebi sam pravila jako dobru, ali jebiga vi nemate prisustvo elitnim sastojcima za kožu, zadovoljite se Garnierom.

    Kud ćeš boljeg antibiotika od rakije? To ti je domaći proizvod proverenog kvaliteta, kako za spoljnu, tako i za unutrašnju upotrebu. Nijedan antibiotik iz apoteke to ne može!

    Bullshit. Prvo š'o to malo rakije od četres posto alkohola nije ni približno dovoljno, on ni sam kao antiseptik nije najpouzdaniji, najjeftiniji jeste, ali ne najefikasniji, ali glavno... BRZO SE METABOLIŠE. Bre, to je prcvoljak od molekula, lako se resorbuje zato lako drma, ali se i lako razgradi. I da... Onaj od 70% je najefikasniji, a ne koncentrovani od 96% (taj višak vode u 70% je dovoljan olakšava prodiranje alkohola u ćeliju i denaturaciju proteina).

    SMORKA BREEEEE, NIŠTA NE RADIŠ PO CELI DAN!!! SVE MORAM SAM!!! jOŠ TI NISAM DAO ODMOR!

    Trenutno šokvejvišem da bih jednoga dana možda nekom popravila kvalitet života. Tako da... Take one (or twenty) for the team. :*

  5. ala si odghovorila na pitanja alal ti SVE!!!
    Imam najpametniju koleginicu na svetu :)

  6. Samo na ona koja me zanimaju. Moja pažnja je vrlo često katastrofalno isključiva uz to što se dosta često brzo smorim (što nikako nije dobro). Zato mrzim sve moguće posete rođacima kao i razgovor telefonom (učestale razgovore uopšte), sreća te je većina onih navalentnijih ljudi u ZR, pa mogu lako da odem kući posle sat vremena dok moji zaglave do uveče. A Vukajlija dođe kao neki sejf hejven, ljudi su često zanimljivi i uvek možeš da ih ignorišeš kada te mrzi da živiš. :)

    :posle će da kuka kad joj odbijem topli obrok:

    Dream on! :P

  7. najbolje sredstvo protiv znojenja nogu i smrada, ne interesuje me cena samo da radi pos'o

  8. Imaš kod Arnovljevića u apoteci Scholl-ov sprej protiv znojenja & vonja nogu. Super radi radnju, može neka baba da snimi reklamu kako je oženila unuka jer mu njoge više ne smrdu!
    Sprej je oko 450-500 dinara.

    Edit: Kansen krema uveče posle tuširanja ako su gljivice u pitanju, a preko dana sprej.

  9. Still-ova motorna testera, relativno skupo a lako... efekti vidljivi u roku od odma'
    malo duža varijanta je School sprej za noge... osim ako neprijatni mirisi nisu posledica gljivičnog oboljenja ili atletskog stopala... tqada ti ništa neće pomoći osim one gore navedene metode... pa, srećno

  10. Avonov Footworks, veruj smrdljivku kome se i patike zahvaljuju kad ih skine...

  11. Naručiš u apoteci da ti naprave suspenziju sa urotropinom... Namažeš tri večeri na prethodno oprene noge toplpom vodom i sapunom, pa veče pauze... ako bude bilo potrebe, ponoviš ciklus... Videćeš, nećeš imati nikakvih problema više...

  12. moze, ovo sto mi je komsinka predlozila. nemam problema preko leta, samo mi je prelazni deo zajeban, maj, idem u skolu i 6 sati u patikama na 25stepeni me ubije

  13. fala na inspiraciji :)

  14. Uzmi žutu bočicu, ona je sa puderom. Ona belo-roza sa providnim poklopcem je za refreš otečenih nogu, malo je slabiji, a imaš i sprej za dezinfekciju & sprečavanja vonja u obući.Sve od Scholl-a.

  15. Avonov Footworks, veruj smrdljivku kome se i patike zahvaljuju kad ih skine...

    Ček... sprej?
    Ja ga koristio, ali mi se brzo pokvarila pumpica neki đavo, pa sam ga slabo rabio posle.
    Ali sam ga zato izreklamirao kod Avon dame!
    Doduše, nisam smeo baš da preteram, jerbo mi to žena :)))

  16. meni žena kupila, njoj po pitanju mojih stopala i gromoglasnog hrkanja apsolutno moram verovati :)

  17. Ma ljudi, pustite te gluposti, i poslušajte mene ako imate problema sa vonjom nogu... Ovo jednom terapiju odradiš i godinama nemaš problem. Ali zaista...

  18. Bato.
    Pita moj cale da li je conprosta dobra?

  19. pre korišćenja medicinskog sredstva posavetujte se sa smorkom i gugijem.

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.