Prijava

Poštovane Vukajlijašice i poštovani Vukajlijaši,
pošto je prethodno takmičenje prošlo veoma dobro (čuj, veoma dobro - odlično, bre) i pošto je predložen, a i usvojen predlog da sledeće takmičenje bude vezano za definisanje kratkih definicija, zanimaju me vaša mišljenja o tome kako bi takvo takmičenje trebalo da izgleda: koja tematika, kolika da bude maksimalna dužina definicija i slično. Svaki predlog je dobrodošao (sem "jemenskih" i sličnih šaljivih predloga).

Dobra je ideja. Može da bude nešto što će otvoriti prostor za sleng. A što se tiče pravila: npr. telo definicije do 50-100 reči, a primer do 4 rečenice. Mislim da bi to bilo sasvim ok.

Po meni kratež je sve što sadrži jednu rečenicu bez primera.

Na primer:
http://vukajlija.com/vidi-ga-mali-ker/332020

Браво, али браво!

Кратеж је дефка чији је наслов углавном супротан телу дефиниције, класична игра речима.

Чим рече кратеж, подсети ме на страјизме. Подржавам такмичење ако га буде

Кратеж је дефка чији је наслов углавном супротан телу дефиниције, класична игра речима.

ja to ne bi ogranicio tako. ne mora igra rijecima da bude. samo da se ogranici broj rijeci. tipa 20, ili ako nesto.

a tematika, zyc, najbolje kao u proslom turniru, da uzimas nedefinisane izraze. mnogo je bolje od stihova.

edit:
prvi dio mog posta izgleda telegrafski STOP nije namjerno tako STOP prastajte STOP lolo

Каквих бре сто речи Провироне, кратеж је десет-петн'ес речи максимум.

едит: Слажем се Сед, дао сам пример. Али ако размислиш, тешко да налсов можеш да опишеш у телу дефке са десет речи и да то буде занимљиво..углавном су игре речи.

hahah 100 rijeci, jebemtisunce

Ali ako bi bila na manje reči, onda bi u suštini definicije bila identične ako se unapred da naslov. Ako već budu istinski krateši, moj je predlog da se ne da sam naslov već npr. da jedan par ima zadatak da kratežom definiše neko loše jelo. Tako bi se stimulisalo pisanje slegna, koji je ipak ovde u početku bio prioritet.
Npr. jedan par ima da definiše kretežom lepu devojku, al' s lošim nogama.

Слажем се Сед, дао сам пример. Али ако размислиш, тешко да налсов можеш да опишеш у телу дефке са десет речи и да то буде занимљиво..углавном су игре речи.

ne bih se reklamirao sad, ali itekako mere da se spakuje u 20 rijeci dovoljno dobra defka a da ne bude igra rijecima.

da se razumijemo, ne bih ja branio igru rijecima u ovom takmicenju, samo kazem da ne mora obavezno svaki kratez da bude strajizam.

Кратеж

Девојка са кратким ногама која је духовита на Вукајлији.

Рецимо тако нешто пров :)

Pa, neka moja zamisao je da bi defke trebalo da budu u old school Vukajlija fazonu, kretke i britke kao mnoge sa početka rada sajta, ali da ipak ne budu čist plagijat tadašnjeg stila, već da kombinuju takav pristup, a sadašnje umeće autora u definisanju. Otprilike, Abraxus meets Džoni Kurajber. I, da - sleng bi bio poželjan.

само да се упишем и пратим тему.

пријављујем се

Па ако није игра речима онда је измишљање значења. Исти курац, ако не и горе. Или ће они буквалисти да дефинишу:

Путешествије
Путовање на море, јеее!

Шта сте радили на распусту?
Ишли на путешествије код тетке на село.

:повраћ повраћ:

E ovak' moje mišljenje.
- Dužina defki- 1 do 2 reda najviše.
- Primer- Do 6 rečenica najviše.
- Podela izraza- da se opet napravi tema ko i za duele (ako te ne mrzi Zyc) pa da se tu predlože i da odatle biraš.
- Sistem takmičenja- Mislim da je sasvim korektno da bude kao i prošli put. Grupe pa nadalje.
- Glasanje- O tome ne znam. Napravite kako mislite da je najbolje.

Thilmo, npr. to. A realno su smorila proseravanja, vreme da se vratimo korenima sajta. :)

Anticiklonski talas - lobiranje za razmod zyclona.

neki ludacki bolesni kratez

naslov:"igraj se sa bracom i sestrama svojim
telo:ono sto kazes kada svrsavas na dete svoje

naslov:"igraj se sa bracom i sestrama svojim
telo:ono sto kazes kada svrsavas na dete svoje

ахаххахахах

Дајте то такмичење, само немојте да задајете неке дебилне изразе ко прошли пут.