Prijava

enemyofthefreeworld
Па ако није игра речима онда је измишљање значења. Исти курац, ако не и горе. Или ће они буквалисти да дефинишу:

Путешествије
Путовање на море, јеее!

Шта сте радили на распусту?
Ишли на путешествије код тетке на село.

pa sta ostade onda? lolo

keva- majka fazon?

Možda prosto ograničiti na formu, ne dužu od jedne rečenice (pa čak i tu da ograničimo broj karaktera), ali i da primer bude dozvoljen, takođe u jednorečeničnoj formi.

Recimo, da se nadovežem na Thilmoa...

Kratež

Devojka sa kratkim nogama.

Tebra, divi ovu, kaki krateži.

Može biti sleng, igra rečima, suprotno značenje od naslova, ili neki simpatična doskočica (evo aktuelne)...

Bežanje od uloge favorita

Razlog za prekomerni umor tokom prvog poluvremena derbija.

Ciklone, trebalo bi samo pažljivo odabrati naslove (nakon otvaranja teme "Dajte naslov za kratež"), rad sam da ne organizuješ sve solo ovaj put.

Yeah, Batch! - prva Sososa rečenica kad dođe u Bač.

pa sta ostade onda? lolo

keva- majka fazon?

Па ништа, зато сам и против. лололо

Шалим се. Фора је што људи не могу толико сленга да се сете за такмичење (а и да могу, неће), игре речима мало смарају, једино да се добије нека тема па онда на ту тему ти смислиш што бољи израз... Реецимо...

Не морају нужно страјизми, може и нешто типа мали кер.
Била би фора да цео турнир има неку тему, типа фудбал, филмови, сајенс-фикшн или шта ја знам.

Пријављујем се.

Može biti sleng, igra rečima, suprotno značenje od naslova, ili neki simpatična doskočica (evo aktuelne)...

upravo. bilo koji stil da bude dozvoljen, samo da se ogranici broj rijeci i to je to.

mada, bice zajebano za naslove, stvarno.

Ma svejedno, samo nam dajte takmičenja da se koljemo!

Следеће такмичење да буду историјске.

Agilni, može nešto ovako:
Vagilni - lik od koga pizda redovno i agilno beži, lol.

mislio sam da je poenta ovog sajta kreativnost? kako mislite da nekome zadate naslov i da očekujete kreativnost kod definisanja kratkih definicija? takmičenje je bilo ok, pisali su se vokalno instrumentalni sastavi, pojma nemam o tome i zato sam se uzdržao od ocjenjivanja i sličnog ali za kratke definicije ili sleng, veći dio kreativnosti je pronalaženje izraza za definisanje. tako, ja sam protiv toga.

taedium_vitae

Ma svejedno, samo nam dajte takmičenja da se koljemo!

TAKOE!!!

U pravu je Paninaro. Mada sam i pomenuo u prvom postu, mislim da bi bila bolja ideja da urednici daju samo smernicu, npr. par br. 1 da napravi kratež za razroku osobu. Ako se daju sami naslovi u kratežu, velika je šansa da će definicije biti identične.

kako mislite da nekome zadate naslov i da očekujete kreativnost kod definisanja kratkih definicija?

"У добру је лако добар бити
на муци се познају јунаци" СМарко

sad bih bačio reklamu na ovo provironovo ali je već bila odabrana pa neću.

Agilni, može nešto ovako:
Vagilni - lik od koga pizda redovno i agilno beži, lol.

Eto, ne bunim se da to bude jedan od naslova u prvom kolu :)

Elem, sećam se kada je bilo organizovano pisanje definicija na naslov "Sportski duh". Odličan naslov za raznolike krateže. Mnogi su tako i pristupili definisanju. Verujem da ima dosta tih izraza, kojima se može pristupiti iz hiljadu različitih uglova (čak i kada već postoji masa defki). Rekoh, samo najpre tema sa naslovima, procenićemo koje imaju potencijal za krateže (uz definisanje nekog ograničenja o dužini za takmičenje) i to je to.

napravi kratež za razroku osobu. Ako se daju sami naslovi u kratežu, velika je šansa da će definicije biti identične.

a onda bi ljudi izmisljali rijeci i poturali ih kao sleng, na foru TAKO SE KAZE UMOM SELU OD 200 LJUDI I TRI ILJADE KRAVA!

a komentatori uglas: SLENG MASTERU!!

edit:
Frkljo
Sleng. Razrok coek. Gleda Zadar vidi Skadar.
pr: Alo, frkljo, koko vis prstiju?! He he!

Cenim da ovo nije tako jednostavno napraviti, upravo, što kaže pani: ideja je poenta krateža, te nije lako na gotovu ideju dati više razboritih defki.
Možda da se da neka "oblast", a ne čitava ideja.
Ono što bih predložio za takmičenja u defkama generalno je: skraćivanje. Mislim da su u prethodnom takmičenju defke u proseku bile baaš predugačke.

Ja obrazložih da su krateži itekako mogući i na zadate naslove, samo smo očigledno setovani kroz evoluciju sajta da drugačije razmišljamo.

Cenim da bismo ipak trebali probati.

U krajnjem slučaju, možemo nekad organizovati brzopotezne duele. Zakaže se duel između dva autora, u tom trenutku se zadaje naslov i ima se ukupno 10 minuta za izbacivanje defke. Ovo je sigurno interesantno, ali teško za organizaciju (zato kažem da najpre probamo sa kratežima, a kome se ne sviđa, nek preskoči).

ima se ukupno 10 minuta za izbacivanje defke

To jedino ako su u isto vreme ta dva autora na sajtu aktivna. U protivnom ništ' od toga.