Prijava

Групе, извођачи, песме из било ког жанра од 2001. па на овамо за које мислите да су кул, али због тренутних музичких трендова (што код нас, што у иностранству) нису доступни.
ЕДИТ: Ко постави Дафт Панк, ћелава му мама.

Tesla boj, ruski bend nazvat po pupinu, tj. tesli http://www.youtube.com/watch?v=G1QvngQBYfY

Kemal Malovčić - deveram

Sam kroz ponoć gazim pravo
kroz svoj život opet sam
od ljubavi izdan svoje
deveram, deveram

I u inat njoj il' sebi
ne bih svakoj da se dam
duram, trpim i te kako
deveram, deveram

Deveram, deveram
vallahi deveram
bez ljubavi, sreće svoje
deveram, deveram

Živim hladno, sve zamalo
tako skoro svaki dan
ništa lijepo da se desi
deveram, deveram

Kanda, Kodza i Nebojsa!

Ne postoji... Muzika je umrla devedesetih. Par bendova koji su bila aktivni krajem XX veka su napravili par dobrih pesama u XXI veku i to je to.
R.I.P. muziko... ;(

HHAHHAHA RADJARDE

Kapiram da je tema (već) otišla na neku drugu stranu, no dobro...

Ne postoji... Muzika je umrla devedesetih. Par bendova koji su bila aktivni krajem XX veka su napravili par dobrih pesama u XXI veku i to je to.
R.I.P. muziko... ;(

Ne bih se složio panjče. Ljudi vole da idealizuju nekadašnje stvari (za koje ne kažem da su loše, naprotiv) i da potpuno ignorišu nove stvari, ili ih u najmanju ruku gledaju sa podozrenjem. Ako ćemo tako, nema potrebe više da se snimaju filmovi, pišu knjige... Sve je već poznato, samo treba naći novi način da se to iskoristi, što mnogima uspeva. E sad, manjak kvaliteta je evidentan, ali i dalje postoji. Udavih.

Ne bih se složio panjče. Ljudi vole da idealizuju nekadašnje stvari (za koje ne kažem da su loše, naprotiv) i da potpuno ignorišu nove stvari, ili ih u najmanju ruku gledaju sa podozrenjem. Ako ćemo tako, nema potrebe više da se snimaju filmovi, pišu knjige... Sve je već poznato, samo treba naći novi način da se to iskoristi, što mnogima uspeva. E sad, manjak kvaliteta je evidentan, ali i dalje postoji. Udavih.

Pa ta prica je pila vodu devedesetih. Jesu se ljudi zalili ali jos je bilo kvalitetne muzike. Medjutim, nakon te famozne 2000. sve je postalo nekako bezidejno, bezlicno i tromo. Lep primer je prestanak stvaranja novih pravaca u metalu. Eto devedesetih je bio medju novima najdominantniji agro metal, ali eto psoel toga nista novo, osamdesetih je to bio tres. Tehno muzika koja je imala i sanse da bude nesto je ujebana, cak nema vise ni dobrih pop pesama. Cast izuzecima:
http://www.youtube.com/watch?v=_yZZS4jxEgc
Slicna prica je nazalost i sa filmovima i knjigama, mada je tu mnogo bolja situacija. Postoji gomila odlicnih autorskih filmova, medjutim mainstream filmovi su postali debilni. Opet cast izuzecima. Sa knjigama sam slab, tako da se tu necu previse udubljivati.

Moja teorija da je muzika krs najvise iz razloga sto tako forsiraju muzicke kuce. Ne ide se vise na muziku koja prenosi neke poruke, sad se svodi na primitivne ritmove i promiskuitet. Ne vidim nista zanimljivo u tome.
Isto je moja teorija da je muzika bila kvalitetna dok je trajao hladni rat, i jos par godina dok su nastali bendovi odrasli u doba hladnog rata. Mozda ta ideja da svet moze nestati svakog casa je teralo ljude da razmisljaju o necemu sto ima smisla. A mozda je i tehnologija pobedila, covek vise nema vremena da napise dobru pesmu ( sa izuzetkom Nikole Vranjkovica ) uz sve te silne provere statusa i sl.
Mada, par puta je muzika zamrla u proslosti pa se nesto desavalo sto je ubacivalo svezu krv. Npr. 1977. je to bio punk, sa pocetka osamdesetih hardcore, a posle trash metal. Prodigy je napravio slicnu stvar sa muzikom devedesetih sto je, nazalost, kulminiralo sa danasnjih XYZ DJ Statijaznam likovima.

Sad sam ja udavio... :)

+1 za Ramireza, a ova pesma od Britni mi je nekako ok (da ne veruje čovek).
Pazi, 90% mejnstrima jeste đubre u granama industrije zabave (i umetnosti) ali je isto tako i 70-ih i pogotovo 80-ih bilo podosta sranja. To je u neku ruku i subjektivno (pojam kvaliteta uopšteno).

http://youtu.be/LrWbfbizRZ0

Evo jedan primer od mene, da ne spemujem, kačiću možda posle još neke bendove koje smatram kvalitetnim.

Kad bi postojalo takmičenje "USERITE TEMU ZA REKORDNO KRATAK PERIOD" prvaci svijeta bi sigurno bili članovi Vukajlija foruma.