Prijava

Ufff, Larry ne diraj mi osamdesete... Skoro sve pesme tada snimljene su dobre, u najmanju ruku. Doduse nije bilo puno kvalitetnih pesama, ali u proseku je mozda najbolja decenija za muziku.

Nemoj pogrešno da me shvatiš Hraste, neke od mojih omiljenih pesama su iz osamdesetih, baš zato sam te godine uzeo za paralelu. Čak i u tom periodu, u kom je nastalo toliko kvalitetne muzike, bilo je mnogo gluposti. Hoću da kažem da je pogrešna teza XXI vek = njesra, ostalo = do jaja. U svakom periodu nastaje i kvalitet i nekvalitet. To što su trenutni zahtevi mejnstrima procentualno pojeli broj kvalitetnih izvođača je druga priča. Nije to problem isključivo industrije, već i nas, ''potrošača''.

Evo ti banalan primer, ne gotivim pop/kom.haus preterano, ali baci pogled. U prvom klipu u idiotskoj pesmi sa zaraznim ritmom riba glumi ludilo sa auto tjunom. Pregledi - cirka 115 miliona.

http://youtu.be/UA8rcLvS1BY

Ista riba bez auto tjuna, sasvim fina pop pesma, solidna izvedba, da ne ulazim previše u analizu, cirka 200k pregleda.

http://youtu.be/rGymFkUWhKk

Jebiga, zakon ponude i potražnje. Većinski proizvodi za većinu, manjinski za manjinu. Misliš da npr. Mik Džeger ne zna da je snimio sranje pesmu sa netalentovanim govedima? Zna i to ga duboko pogađa dok pliva u svojim parama.

http://www.youtube.com/watch?v=Jgg-zmdz6As lmfao je moj omiljeni noviji bend steta sto su se raspali a nisu dovoljno primeceni

Čak i u tom periodu, u kom je nastalo toliko kvalitetne muzike, bilo je mnogo gluposti. Hoću da kažem da je pogrešna teza XXI vek = njesra, ostalo = do jaja.

Upravo.
Fora je sto se taj nekvalitet iz osamdesetih potpuno zaboravio, a i dalje se slusaju samo dobre numere. Isto tako ,za 30 godina, nece ljudi znati ni ko je LMFAO, a o njihovim pesmama da ne pricam..

pa za 2 godine nece znati ko je psy

eminem je nako fin jebac

Ne verujem u zakon ponude i potraznje sto se tice muzike/filmova. To moze da prodje u softverskom svetu, ali u muzici publika ima izbor ili da slusa ono sto joj se nudi ili da ne slusa nista. Vremenom se izgubi i to sta publika zeli jer se prilagodila onome sto joj je ponudjeno. U filmovima npr. sumnjam da publika zeli u svakom filmu da gleda kako kamerman koji ima parkinsonovu bolest pokusava da sa besnim menjanjem zuma pokusava da docara konflikt izmedju prodavca banana i dede kupca koji nije siguran da li hoce da kupi bananu ili nove baterije za slusni aparat. Super je to bilo u spasavanju redova Rajan i jos par filmova, ali ne mora svugde da se to primeni.
Ali ajd da ne bude da serenjdekam samo, evo i par stvari koje su valjale u XXI veku:
White stripes
Par pesama Prodigy-a
Par pesama Metallica-e
Slipknot
Novi album Soundgardena
Novi album David Bowie-a
Block out(sledeci album ce mozda biti i najbolji)
Partibrejkers - Gramzivost i pohlepa
Eyesburn - definitivno nesto sjajno iz XXI veka
Soulfly
Jesu - zanimljivi after-Godflesh projekat
Ona pesma od Gotie je zapravo vrlo dobra
Rammstein u par navrata
Public Image Limited su se vratili
Moby(mada je mozda to ipak sa kraja devedestih)
Gorillaz
Nine Inch Nails par stvari
itd. itd.

Sigurno sam preskocio par stvari. Mnogo je vise bilo bendova koji su se sjebali u XXI veku iako su im se albumi vise prodavali. Klasican primer su Red Hot Chili Peppers.

Fora je sto se taj nekvalitet iz osamdesetih potpuno zaboravio, a i dalje se slusaju samo dobre numere. Isto tako ,za 30 godina, nece ljudi znati ni ko je LMFAO, a o njihovim pesmama da ne pricam..

That's my point.

ali u muzici publika ima izbor ili da slusa ono sto joj se nudi ili da ne slusa nista. Vremenom se izgubi i to sta publika zeli jer se prilagodila onome sto joj je ponudjeno.

To je isto kao da si rekao da gledam Farmu zato što me mrzi da menjam kanal. Toliko je sve jebeno dostupno, na klik udaljeno. Voliš folk/prog/death/ metal? Eno ti pun rac Skandinavaca. Voliš hip hop? Eno ti brdo Britanaca koje sam navodio na temi o hip hopu. Svega ima, samo treba potražiti. Ljudi koji nisu voljni da traže i prilagođavaju se postojećem trendu su obični konformisti koji ne traže bolje i ne zaslužuju bolje. Nisam hipster ili šta već, tvoj spisak je odličan (većinom tzv. mejnstrim). Nisi preskoči par stvari nego podosta. Jednostavno ti ljudi imaju svoju publiku i neće da ti nude svoje stvaralaštvo uz tampone samo da bi se probili do publike. I tu ne mislim na garaža-bendove sa 5 fanova, nego na ljude koji imaju po par miliona pregleda, a naizgled ne postoji (kvalitetna) alternativa.

I, da, jebali ih šejki kem filmovi da ih jebali.

Ако уопште буде било новог албума Блок аута.

pa ti reklamiras svoj kanal

Pa mozda mi se ne svidja pravac u kome je sve krenulo, jbga. Mozda sam previse izbirljiv. Mozda je i lakse sa distance od par decenija videti sta je kvalitet a sta ne. Ali, svejedno jedna stvar je vlajda ocigledna: tekstovi koji su imali smisla su potisnuti, u prvi plan je gurnuta zelja za novcem, slavom, seksom, cime li vec ne. OK, toga je bilo uvek, ali se nekako na suptilniji nacin to saopstavalo a ne tako sto debela crnkinja nabija svoje dupe u kameru dok joj iz gaca viri tri dolara.
Mozda je slicna situacija kao sredinom sedamdesetih. Ako je tako onda ce se uskoro desiti neka zesca promena i to bih bas voleo. Mada je tesko zamisliti sta bi moglo da se desi. Sve je odsvirano(tako barem deluje), otislo se otrprilike do granica sa agresijom, eksperimentisanjem.
Evo nesto skorije sto je dobro:
http://www.youtube.com/watch?v=RCk3hlmK-VM

ArfenSDSS
Ако уопште буде било новог албума Блок аута.

Bice, sad su poceli da sviraju i neke pesme koje su kruzile kao demo verzije:
http://www.youtube.com/watch?v=zTQnrfnpNio
Imaju vec dovoljno odlicnih pesama za pola albuma, ali jbga Nikola je perfekcionista tako da ce potrajati jos dok se ne napravi jos dobrih pesama.